Maiden Pharma: WHO می گوید مرگ و میر کودکان در گامبیا با شربت های سرفه ساخته شده در هند مرتبط است.

سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه اعلام کرد مرگ ده‌ها کودک خردسال در گامبیا بر اثر جراحات حاد کلیه ممکن است با شربت‌های سرفه و سرماخوردگی آلوده ساخته شده توسط یک تولیدکننده داروی هندی مرتبط باشد.

این یافته‌ها که توسط تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل WHO اعلام شد، به دنبال آزمایش‌هایی روی چندین شربت دارویی بود که مشکوک به مرگ 66 کودک در این کشور کوچک غرب آفریقا بودند.

تدروس به خبرنگاران گفت که آژانس سازمان ملل در حال انجام تحقیقاتی با تنظیم‌کننده‌های هندی و شرکت سازنده شربت‌ها یعنی Maiden Pharmaceuticals Ltd. مستقر در دهلی نو است.

Maiden Pharma از اظهار نظر خودداری کرد، در حالی که تماس ها و پیام ها به کنترل کننده کل مواد مخدر هند بی پاسخ ماند.

سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه هشداری برای محصولات پزشکی صادر کرد و از قانون‌گذاران خواست تا کالاهای Maiden Pharma را از بازار حذف کنند.

سازمان جهانی بهداشت در هشدار خود گفت که این محصولات ممکن است در جاهای دیگر از طریق بازارهای غیررسمی توزیع شده باشند، اما تاکنون تنها در گامبیا شناسایی شده اند.

این هشدار شامل چهار محصول می شود: محلول خوراکی پرومتازین، شربت سرفه کودک Kofexmalin، شربت سرفه نوزاد ماکوف و شربت سرد Magrip N.

WHO گفت: تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی مقادیر “غیرقابل قبول” دی اتیلن گلیکول و اتیلن گلیکول را تأیید کرد که می تواند سمی باشد و منجر به آسیب حاد کلیه شود.

افسران پزشکی در گامبیا در ماه ژوئیه، پس از اینکه ده‌ها کودک دچار مشکلات کلیوی شدند، زنگ خطر را به صدا درآوردند. این مرگ و میرها قبل از ظهور یک الگو، پزشکان را گیج می کرد: ده ها بیمار کمتر از پنج سال، سه تا پنج روز پس از مصرف شربت پاراستامول که در محل فروخته می شد، بیمار می شدند.

مصطفی بیتتایه، مدیر خدمات بهداشتی گامبیا، گفت که مشکلات مشابهی در شربت های دیگر نیز مشاهده شده است، اما این وزارتخانه منتظر تایید نتایج است.

وی گفت که تعداد مرگ و میرها در هفته های اخیر کاهش یافته و فروش محصولات تولید شده توسط داروسازی میدن ممنوع شده است. او گفت که با این حال، تا همین اواخر، برخی از شربت ها همچنان در کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی به فروش می رسید.

آژانس کنترل داروهای گامبیا روز سه‌شنبه نامه‌ای به متخصصان بهداشت ارسال کرد و به آنها دستور داد که فروش هر یک از محصولات فهرست شده توسط WHO را متوقف کنند.

طبق وب سایت خود، Maiden Pharmaceuticals داروها را در تأسیسات خود در هند تولید می کند که سپس آنها را در داخل می فروشد و همچنین آنها را به کشورهای آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین صادر می کند.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان