Getty برای بازگرداندن سه مجسمه بزرگ به ایتالیا

مجموعه ای زیبا از سه مجسمه سفالی در اندازه واقعی متعلق به 300 سال قبل از میلاد مسیح که توسط دفتر دادستان منطقه منهتن از موزه جی پل گتی در لس آنجلس کشف و ضبط شده بود، پس از موافقت موزه مبنی بر این که چنین بوده است، به ایتالیا بازگردانده می شود. مقامات موزه و اجرای قانون گفتند که به طور غیرقانونی حفاری شده است.

مقامات گفتند که این سه شی در ماه آوریل به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد یک قاچاقچی عتیقه ایتالیایی متهم به نام جیانفرانکو بچینا، 83 ساله، که به دلیل دریافت عتیقه های دزدیده شده توسط یونان محکوم شده است، ضبط شد. در این حکم ارزش فعلی آن 8 میلیون دلار ذکر شده است. موزه گتی این بازگشت را روز پنجشنبه اعلام کرد.

متیو بوگدانوس، رئیس واحد قاچاق آثار باستانی دادستان منطقه، گفت: زمانی که تحقیقات و شواهدی را که در اختیار داشتیم به موزه اطلاع دادیم، آنها به طور کامل همکاری کردند. آقای. بوگدانوس گفت که دفتر او با کمک ماموران امنیت داخلی فدرال توانست از خطوط ایالتی عبور کند زیرا تحقیقات در صلاحیت او است.

کارگردان گتی، تیموتی پاتس، در مصاحبه ای در روز جمعه گفت که حذف گروهی که به عنوان “اورفیوس و آژیرها” شناخته می شود، ضربه سختی بود. او گفت: “این یک نمونه بسیار مهم از هنر باستانی است و خسارتی برای مجموعه ما و بازدیدکنندگان ما است.”

ماسیمو اوسانا، مدیر کل موزه‌های وزارت فرهنگ ایتالیا، گفت که مذاکرات با گتی در مورد بازگشت «اورفیوس و آژیرها» در فوریه گذشته، زمانی که مقامات موزه از رم بازدید کردند، آغاز شد. او گفت که دستور توقیف بعدی “وضعیت را تسریع کرد.”

مصادره و بازگشت موزه گتی ویلا را از یکی از آثار برجسته خود که در نزدیکی ورودی موزه جای افتخار داشت، از بین می برد. موزه گتی ویلا، یک مرکز بزرگ الحاقی به موزه اصلی لس آنجلس که برای بازسازی یک خانه روستایی مجلل رومی ساخته شده است، مملو از آثار باستانی یونانی-رومی است.

در سال 2001، بچینا برای مدت کوتاهی در ایتالیا بازداشت و به دریافت کالاهای مسروقه، صادرات غیرقانونی کالا و توطئه برای حمل و نقل کالا متهم شد. در سال 2011، پس از یک کشمکش قانونی طولانی، اتهامات به دلیل انقضای مدت محدودیت ها رد شد. اما قاضی پرونده گفت که او باید از هزاران اثر باستانی دزدیده شده روم صرف نظر کند زیرا آشکارا توسط مهاجمان مقبره غارت شده بود.

مقامات موزه گفتند که این سه چهره در سال 1976 توسط خود گتی خریداری شد و آنها به دفترچه خاطرات گتی در آن روز اشاره کردند که قیمت خرید آن 550000 دلار بود. این موزه گفت که شکنندگی شدید “اورفیوس و آژیرها” به تجهیزات و رویه های ویژه ای نیاز دارد.

موزه اعلام کرد این اشیاء را از دید عموم خارج کرده و در ماه سپتامبر به رم ارسال خواهد کرد. به گفته وب سایت گتی، این گروه احتمالاً رنگارنگ بوده و برای تزئین مقبره استفاده می شده است. مقامات گفتند قبل از یافتن یک خانه دائمی در تارانتو، در Puglia، در موزه تازه افتتاح شده هنر نجات یافته در رم به نمایش گذاشته خواهد شد.

اوسانا افزود که هنوز با گتی بر سر مجسمه ای به نام “جوان پیروز” که به عنوان برنز گتی نیز شناخته می شود، اختلاف نظر وجود دارد، که برای دهه ها موضوع اختلاف بین موزه و ایتالیا بوده است. وی گفت: ما همچنان امیدواریم که به توافق برسیم.

مقامات ایتالیایی می گویند این برنز بدون اسناد صادراتی مناسب به خارج از ایتالیا قاچاق شده است و موزه را به سهل انگاری عمدی در انجام بررسی های لازم قبل از خرید آن متهم کرده اند.

گتی می‌گوید که این مجسمه در واقع یک مجسمه یونانی است که صدها سال پس از ساخت آن در آب‌های بین‌المللی کشف شده است، بنابراین فقط ارتباطی زودگذر با ایتالیا دارد. این موزه گفته است که ادعای بازگرداندن آن بی اساس است.

گتی نیز مانند سایر موزه‌ها، در سال‌های اخیر پس از کشف شواهدی مبنی بر قاچاق کالا، اقلام زیادی را به ایتالیا بازگردانده است. به عنوان مثال، در سال 2007، موزه 40 شی از مجموعه آثار باستانی خود را پس از آنچه به عنوان “مذاکره طولانی و پیچیده” با مقامات ایتالیایی توصیف شد، تحویل داد.

خود واحد قاچاق آثار باستانی ماه گذشته 142 مورد را که عمدتاً متعلق به صنعتگر میلیاردر مایکل اچ. استاینهارت و گالری رویال آتنا در منهتن بود، به ایتالیا بازگرداند. مقامات گفتند که بسیاری از این اشیاء که سال گذشته ضبط شده بودند، از دستان بچینا عبور کرده بودند.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances