کمبود شدید بودجه می تواند 200000 فلسطینی را گرسنه نگه دارد

برنامه جهانی غذا (WFP) اعلام کرد، تا زمانی که اهداکنندگان این شکاف را برآورده نکنند، 60 درصد از افرادی که آژانس در سرزمین‌های اشغالی فلسطین به آنها کمک می‌کند، دیگر در ماه ژوئن کمک غذایی دریافت نخواهند کرد و تا ماه اوت، آژانس مجبور خواهد شد به طور کامل توقف عملیات در کرانه باختری و غزه.

سامر عبدالجابر، نماینده برنامه جهانی غذا و مدیر کشور در فلسطین، گفت: «روزگار ناامیدانه نیازمند اقدامات ناامیدکننده است.

ما چاره ای نداریم جز اینکه منابع محدودی را که در اختیار داریم گسترش دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که نیازهای آسیب پذیرترین خانواده ها برآورده می شود. آنها بدون کمک غذایی گرسنه خواهند ماند

در ماه مه، بحران بودجه WFP را مجبور کرد که ارزش کمک های نقدی خود را حدود 20 درصد کاهش دهد و به 10.30 دلار برای هر نفر برسد.

‘انتخاب های دشوار’

آژانس نیاز فوری به دلار دارد51 میلیون برای حفظ کمک های نجات دهنده خود در سرزمین های اشغالی، تا پایان سال.

“اینها انتخاب های دشواری هستند، اما ما آنها را در حال حاضر داریم تمام گزینه ها را تمام کرد برای تمدید بودجه ای که داریم. عبدالجابر گفت. “ما از حمایت های مستمری که در طول سال ها از اهداکنندگان دریافت کردیم سپاسگزاریم، اما نیازها در حال رشد هستندو منابع این نیازها را برآورده نمی کنند.»

“به حد و مرز فشار آوردند”

خانواده‌های آسیب‌پذیر در غزه و کرانه باختری توسط دولت «تا مرزها رانده شده‌اند». اثرات ترکیبی ناامنی فزاینده، اقتصاد رو به وخامت و افزایش هزینه های زندگی WFP گفت که این امر باعث افزایش ناامنی غذایی می شود.

با توجه به افزایش شدید قیمت مواد غذایی و بی ثباتی مداوم، حتی اساسی ترین نیازها دست نیافتنی شده است و 1.84 میلیون فلسطینی – 35 درصد از جمعیت – را ناامن غذایی کرده است.

WFP گفت، وضعیت به ویژه در غزه وخیم است، جایی که نرخ بیکاری در آن 45.3 درصد است و از هر سه نفر، دو نفر “برای تامین هزینه های غذا بر سر سفره مبارزه می کنند.”

او گفت: «این سال گذشته برای هزاران خانواده فقیر فلسطینی که تا مرز مطلق خود رانده شده اند، یک کابوس بوده است. عبدالجابر گفت. «متوسط ​​هزینه غذای مورد نیاز یک خانواده 20 درصد افزایش یافته است. برای فلسطینی‌هایی که قدرت خرید پایینی دارند، هر درصد افزایش قیمت‌ها باعث می‌شود که نتوانند اساسی‌ترین نیازهای غذایی را تامین کنند.»

کمک های برنامه جهانی غذا به طور متوسط ​​تقریباً نیمی از آنچه مردم برای غذا خرج می کنند، با کمک ماهانه شامل 3 میلیون دلار تزریق به اقتصاد فلسطین از طریق برنامه هایی مانند انتقال نقدی الکترونیکی است که به مردم امکان می دهد آرد گندم، روغن نباتی و گوشت منجمد بخرند.

از دست دادن کمک نیز خواهد شد بر اقتصاد شکننده محلی تاثیر بگذارد این آژانس گفت که شبکه ای متشکل از 300 فروشگاه محلی را تحت تأثیر قرارداد WFP در سراسر فلسطین قرار داده است.

او گفت: «ما از کمک‌کنندگان دولتی و بخش خصوصی می‌خواهیم به حمایت خود از برنامه جهانی غذا در این زمان دشوار ادامه دهند.» «حمایت مستمر اهداکنندگان به ما این امکان را می‌دهد که برای فلسطینی‌ها راه نجاتی فراهم کنیم و همچنین راه‌حل‌های غذایی پایدار در فلسطین ایجاد کنیم. اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم که اطمینان حاصل کنیم که کار متوقف نمی شود.»

برنامه جهانی غذا به مادران فلسطینی کمک می کند تا در میان فقر و سختی، فرزندانی سالم تربیت کنند.

برنامه جهانی غذا به مادران فلسطینی کمک می کند تا در میان فقر و سختی، فرزندانی سالم تربیت کنند.

حقوق بشر در خطر است

جرمی لارنس، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، روز پنجشنبه پس از این حادثه اخیر هشدار داد تشدید درگیری ها در غزه در این هفته، با حملات هوایی نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) دست کم 12 غیرنظامی از جمله زنان و کودکان کشته شدند.

بر اساس اطلاعات تایید شده توسط سازمان ملل، از 9 ماه مه، در مجموع 25 فلسطینی، از جمله شش کودک و چهار زن، در غزه کشته و ده ها نفر زخمی شده اند. دست کم سه تن از اعضای ارشد جهاد اسلامی فلسطین (PIJ) در میان کشته شدگان بودند.

وی گفت: بنا بر گزارش‌ها، ساختمان‌هایی که ارتش اسرائیل به آنها حمله کرده شامل آپارتمان‌های مسکونی می‌شد، و این نگرانی‌ها را در مورد اینکه آیا این حملات با اصول تمایز و تناسب مطابقت دارد و اینکه آیا اسرائیل اقدامات احتیاطی کافی برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان، جراحت به غیرنظامیان و خسارت انجام داده است را افزایش داد. به اشیاء غیرنظامی

بر اساس گزارش‌های خبری، شبه‌نظامیان فلسطینی در غزه روز چهارشنبه در پاسخ به حملات هوایی روز سه‌شنبه، بیش از 460 موشک به سمت اسرائیل شلیک کردند و دبیرکل سازمان ملل را بر آن داشت تا خواستار حداکثر خویشتن‌داری از سوی همه طرف‌ها و پایان دادن به کشتار غیرنظامیان شود.

آقای. لارنس OHCHR، از همه طرف‌ها خواست تا تدابیری برای کاهش تنش اتخاذ کنندو انجام تحقیقات سریع و شفاف در مورد همه قتل ها، به ویژه غیرنظامیان.”

تشدید نگرانی های امنیتی

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل، بعدازظهر پنجشنبه گفت، دبیرکل با نگرانی شدید تشدید خطرناک در غزه و اسرائیل را دنبال می‌کند.

«دبیر کل از همه طرف‌ها می‌خواهد اجتناب از تشدید بیشتر و پایان دادن به خصومت هااو گفت. واضح است که تشدید تداوم خصومت ها در غزه تنها رنج غیرنظامیان را عمیق تر می کند و خطر تلفات را هم در غزه و هم در اسرائیل افزایش می دهد.

هماهنگ کننده ویژه دبیرکل سازمان ملل، تور ونسلند، در زمین باقی ماند و فعالانه با همه افراد ذیربط درگیر شد. تلاش برای بازگرداندن آرامش، آقای. دوجاریک گفت.

او گفت که خصومت های جاری نیز آشکارا تأثیر منفی بر او دارد وضعیت انسانی در غزه دشوار استگذرگاه های اسرائیل با غزه برای سومین روز متوالی بسته شده است.

او افزود که ذخایر سوخت به سرعت در حال اتمام است و نیروگاه غزه را که به واردات منظم سوخت از اسرائیل متکی است مجبور می کند تا فعالیت های خود را کاهش دهد و سایر اقلام حیاتی نیز باید فورا وارد غزه شود، از جمله مواد غذایی و تجهیزات پزشکی.

او گفت که آژانس امدادرسانی سازمان ملل که از پناهندگان فلسطینی حمایت می کند (UNRWA) به فعالیت های ضروری از جمله توزیع غذا و خدمات بهداشتی و بهداشتی ادامه داده است، اما مدارسی که توسط آژانس اداره می شود همچنان بسته هستند.

در مورد آنچه WFP برای کمک به فلسطینی ها در اینجا انجام می دهد و نحوه کمک UNWRA در اینجا بیشتر بیاموزید.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما