چین می گوید برای واکسیناسیون افراد مسن در برابر کووید اقدامات بیشتری انجام خواهد داد

در مواجهه با ناآرامی های اجتماعی فزاینده به دلیل اقدامات سختگیرانه همه گیر، چین روز سه شنبه اعلام کرد که واکسیناسیون قدیمی ترین شهروندان خود را افزایش می دهد، اقدامی که کارشناسان معتقدند اگر دومین اقتصاد بزرگ جهان بخواهد اقدامات کووید را کاهش دهد و اقتصاد خود را بازگشایی کند، بسیار مهم است.

طبق بیانیه کمیسیون ملی بهداشت، مقامات واکسن‌ها را برای افراد در خانه‌های سالمندان می‌آورند، خانه به خانه می‌روند، از ایستگاه‌های واکسیناسیون سیار استفاده می‌کنند و کسانی را که تمایلی به ارائه دلیل ندارند تحت فشار قرار خواهند داد. حدود 90 درصد از کل جمعیت چین به طور کامل واکسینه شده اند، اما در میان افراد 80 ساله و بالاتر، این تعداد بسیار کمتر است – 65.8 درصد کاملاً واکسینه شده اند و تنها 40 درصد واکسن تقویتی دریافت کرده اند.

شیا گانگ، یکی از مقامات کمیسیون ملی بهداشت مسئول واکسیناسیون، گفت: «ضروری است که واکسیناسیون به ویژه واکسیناسیون افراد مسن تسریع شود. امیدوارم دوستان مسن هر چه زودتر واکسیناسیون را برای حفظ سلامت خود و خانواده‌شان به طور فعال انجام دهند.»

این ابتکار جدید پیش از کنفرانس خبری با مقامات ارشد نهادهای بهداشتی چین در بعدازظهر سه شنبه علنی شد. اخبار مربوط به جلسه توجیهی شایعاتی را ایجاد کرد که مقامات در حال بررسی آسان کردن الزامات آزمایش و انزوا هستند و این خوش بینی را در بازارهای مالی آسیا ایجاد کرد که چین آماده است تا از قوانین “کووید صفر” خود فاصله بگیرد. علیرغم هیچ نشانه‌ای از تغییر گسترده‌تر، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران از اینکه مقامات چینی هر گونه تلاشی انجام می‌دهند، آسوده خاطر شده‌اند.

بازار هنگ کنگ 5 درصد بالاتر بود، در حالی که در شانگهای و شنژن، سهام بیش از 2 درصد افزایش یافت.

خوش‌بینی مشابه در اوایل ماه جاری به افزایش سهام چین دامن زد، زمانی که سرمایه‌گذاران در وال استریت شرط بستند که چین اقدامات خود را در میان دردهای اقتصادی فزاینده کاهش دهد. این احساسات مثبت همچنان باقی ماند زیرا کمیسیون ملی بهداشت چین تغییرات کوچکی را با هدف محدود کردن دامنه دستگاه گسترده و مزاحم همه گیر این کشور منتشر کرد.

اما در هفته‌های پس از آن، مشخص شد که این اقدامات به معنای تغییر گسترده‌تر در سیاست «کووید صفر» نخواهد بود و نگرانی‌ها در مورد تأثیر آن بر اقتصاد جهانی افزایش یافته است.

چین با یک مخمصه مواجه است: رهبری ارشد آن تشخیص می دهد که یک رویکرد عمومی برای کنترل ویروس تلفات اقتصادی و اجتماعی زیادی را به همراه دارد، اما رهبران نگران هستند که عفونت های گسترده سیستم مراقبت های بهداشتی را تحت الشعاع قرار دهد.

فشارها در روزهای اخیر شدیدتر شده است و مردم در سراسر چین در یک نمایش نادر از اعتراض عمومی علیه قرنطینه های سخت کووید به خیابان ها آمدند.

مقامات چینی مرتباً به جمعیت آسیب‌پذیر این کشور – افراد مسن و خیلی جوان – به عنوان دلیل اصلی این که این کشور نمی‌تواند از پس هزینه‌های خود برآید، اشاره می‌کنند.

شی جین پینگ، رهبر ارشد چین، اخیراً رویکرد “کووید صفر” را “جنگ همه جانبه مردم برای جلوگیری از گسترش ویروس” نامید که “مردم و زندگی آنها را بالاتر از هر چیز دیگری قرار داده است.”

جوی دونگ به گزارش هنگ کنگ کمک کرد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان