چرا اپل ممکن است روی تغییر “هی سیری” کار کند؟کسب و کار CNN

ظاهرا اپل می خواهد به “Hey” پایان دهد.

گفته می‌شود که این شرکت دستیار صوتی خود سیری را آموزش می‌دهد تا دستورات را بدون نیاز به نیمه اول عبارت «Hey Siri» دریافت کند. عبارت ماشه برای راه اندازی سیری در محصولات مختلف از جمله آیفون، آی پد، هوم پاد و اپل واچ استفاده می شود.

بلومبرگ که اولین بار این خبر را گزارش کرد، گفت که این تغییر ممکن است سال آینده یا در سال 2024 رخ دهد. اپل به درخواست CNN Business برای اظهار نظر پاسخ نداد.

اگرچه این به روز رسانی به ظاهر جزئی خواهد بود، کارشناسان می گویند ممکن است نشان دهنده تغییرات گسترده تری باشد و ممکن است به آموزش هوش مصنوعی گسترده نیاز داشته باشد. لیان جی سو، مدیر تحقیقات ABI Research، گفت که داشتن دو کلمه ماشه به سیستم اجازه می‌دهد تا درخواست‌ها را با دقت بیشتری تشخیص دهد، بنابراین حرکت به یک کلمه بر یک سیستم هوش مصنوعی پیشرفته‌تر تکیه می‌کند.

سو گفت: “در طول مرحله تشخیص، سیستم فرمان صوتی را با مدل آموزش دیده توسط کاربر مقایسه می کند.” “Siri” بسیار کوتاهتر از “Hey Siri” است، که به سیستم به طور بالقوه نقاط مقایسه کمتر و نرخ خطای بالاتری را در محیط‌های پژواک، اتاق بزرگ و محیط‌های پر سر و صدا می‌دهد، مانند ماشین یا زمانی که باد وجود دارد.

این اقدام به اپل این امکان را می‌دهد تا به پیام «الکسا» آمازون که نیازی به اولین کلمه بیدار برای دستیار صوتی خود ندارد، برسد. مایکروسافت در سال 2018 از “Hey Cortana” فاصله گرفت و اکنون به کاربران این امکان را می دهد که فقط “Cortana” را روی بلندگوهای هوشمند بگویند. با این حال، «OK Google» همچنان برای اکثر درخواست‌های محصول Google مورد نیاز است.

دور شدن از “Hey Siri” همچنین در زمانی رخ می دهد که اپل، آمازون و گوگل در حال همکاری بر روی استاندارد اتوماسیون Matter هستند که به دستگاه های اتوماسیون و اینترنت اشیا از فروشندگان مختلف اجازه همکاری می دهد.

با در نظر گرفتن این موضوع، جیمز سندرز، تحلیلگر اصلی در شرکت تحقیقات بازار CCS Insight، گفت: «احتمالاً تلاش‌های مضاعف برای بهبود عملکرد سیری در اولویت اپل است».

سیری در فوریه 2010 قبل از اینکه دو ماه بعد توسط غول فناوری خریداری شود، به عنوان یک برنامه مستقل iOS در اپ استور اپل راه اندازی شد. سپس این شرکت سیری را در iPhone 4S که سال بعد عرضه شد، ادغام کرد و در سال 2014 قابلیت گفتن «Hey Siri» را بدون لمس فیزیکی دکمه‌ای را معرفی کرد.

سیری در طول سال‌ها هوشمندتر شده است، به لطف ادغام با توسعه‌دهندگان شخص ثالث، مانند برنامه‌های ride hailing و پرداخت، و پشتیبانی از سؤالات بعدی، زبان‌های بیشتر و لهجه‌های مختلف. با این حال، هنوز مشکلاتی با عدم درک کاربران و پاسخ نادرست دارد.

سندرز گفت: «در حالی که تغییر «Hey Siri» به مقدار قابل توجهی کار نیاز دارد، تعجب آور است که اپل فقط این تغییر را در Siri اعلام کند. با توجه به زمان بندی شایعات، من پیش بینی می کنم که این تغییر با قابلیت های جدید یا بهبود یافته دیگری برای سیری همراه شود، شاید در کنار مدل جدیدی از هوم پاد و ادغام با سایر محصولات خانه هوشمند از طریق Matter، به عنوان معرفی مجدد دستیار صوتی اپل.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان