(ویدئو) رونمایی از آثار تاریخی در چوخسالی

خشکسالی شدید در اسپانیا باعث شده است که یک سازه سنگی بزرگ و یک کلیسای تاریخی دوباره کشف شود.

به گفته فراریان، سازه سنگی عظیم و کلیسایی تاریخی با قدمت چند قرن از جمله آثار تاریخی غرق شده است که به دلیل خشکسالی شدید و کاهش سطح آب در اسپانیا بار دیگر در معرض دید قرار گرفته است.

کاهش سطح آب مخزن در منطقه اکسترمادورا، واقع در غرب اسپانیا، منجر به کشف یک سازه سنگی گرد ماقبل تاریخ شده است که در شرایط عادی زیر آب پنهان شده است.

این سازه سنگی که به استون هنج اسپانیایی معروف است از ده تخته سنگی عظیم تشکیل شده است که ساختاری مدور در کنار یکدیگر تشکیل می دهند. غار اسپانیایی برای اولین بار توسط باستان شناسان در سال 1926 کشف شد، اما این مکان توسط یک سد در سال 1963 زیر آب رفت. اکنون این سازه سنگی که گمان می رود متعلق به قرن پنجم قبل از میلاد باشد به یکی از مقاصد گردشگری اسپانیا تبدیل شده است.

در منطقه کاتالونیا، کاهش سطح آب همچنین ویرانه های یک کلیسای قرن یازدهمی را نشان داد که معمولاً همراه با سایر بخش های روستای Sant Roma de Sau زیر آب پنهان می شود. این روستا نیز در دهه 60 به دلیل احداث سد در مجاورت آن غرق شد.

طبق آمار وزارت محیط زیست اسپانیا در ماه اوت، مخازن آبی در اسپانیا که آب شهرها و زمین های کشاورزی را تامین می کنند، اکنون 36 درصد ظرفیت دائمی خود را دارند.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما