وزیر ساکت است: 30 درصد قطعات خودرو تقلبی یا تقلبی است

وزیر صنعت، فلزات و تجارت گفت: حدود 30 درصد قطعات فرسوده خودروها قاچاق یا تقلبی است.

سیدرضا فاطمی امین در ردیف اول این برنامه گفت: تولید خودروهای کامل در 5 ماهه امسال نسبت به سال گذشته 279 درصد رشد داشته است، این در حالی است که در 5 ماهه اول سال قبل 88 هزار دستگاه خودرو کامل تولید شد اما امسال 134 هزار دستگاه وارد شد.

وزیر صمت افزود: برنامه 4 ساله ای را برای صنعت خودروسازی کشور تهیه کردیم که از ماه گذشته آغاز شد و باعث شد تا گام اول کاهش تعداد خودروهای معیوب در پارکینگ های کارخانه ها از 170 هزار به 7 هزار و 300 دستگاه باشد.

وی گفت: توانستیم خودروهای معیوب را در تولید، تعمیر و تامین قطعات با پایداری کاهش دهیم. یک خودرو از 3000 قطعه تشکیل شده است و زمانی که یک قطعه از بین رفته باشد، خودرو ناقص است.

وزیر افزود: گاهی اوقات قطعات به دلیل عدم تهیه به موقع و یا عدم توصیه مناسب به خط تولید نمی رسد. سال گذشته، خودروهای معیوب عمدتاً به دلیل کسری در تراشه های “ЕСЯ У” معیوب ماندند.

وی گفت: حدود 30 درصد لوازم یدکی یا قاچاق یا تقلبی است، اما در اراک با کارگاهی مواجه شدیم که فنرهای دست دوم را رنگ آمیزی و بسته بندی می کرد و به صورت نو می فروخت.

فاطمی امین افزود: امروز بیش از 230 میلیون دستگاه خودروی فرسوده دارای کد رهگیری هستند و اصالت آنها مشخص است.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان