وزیر امور خارجه در سخنرانی خود در سازمان ملل با محکوم کردن جاه طلبی های هژمونیک غرب گفت: جنگ در سوریه شکست خورده است.

در سخنرانی خود در آخرین روز مناظره سالانه در سطح عالی مجمع عمومی سازمان ملل، آقای. مقداد اظهار داشت که کشورهای هژمونیک بدون توجه به قوانین بین‌المللی، «برنامه‌های جلیقه‌ای» را اجرا کرده، روی تروریسم سرمایه‌گذاری کرده‌اند و «اقتصادها را در تنگنا قرار داده‌اند».

او افزود: «اغلب به بهانه اشاعه دموکراسی و حقوق بشر می پردازند، اما در این میان دولت ها نابود شده اند».

حقیقت پشت “تحریم های هوشمند”

«آنچه در منطقه ما اتفاق افتاده تنها یک نمونه است. در اینجا از تروریست هایی که توسط برخی کشورها حمایت می شوند به عنوان “میانه رو” یاد می شوند، در حالی که آنها در واقع ابزاری هستند” برای نابودی کشورها. [Western powers] نمی تواند تحت سلطه قرار دهد.» او بیان کرد.

علاوه بر این، برخی از کشورهای سلطه گر در حالی که می دانند که چنین اقداماتی نوعی مجازات دسته جمعی و کشتار مردمی است که از میهن های «نادرست» حمایت می کنند، خواستار «تحریم های هوشمند» شده اند.

مقداد وزیر امور خارجه گفت: «این همان چیزی است که در سوریه اتفاق می‌افتد.

مورد تاسف بار سوریه و سایر کشورها روشن می سازد که تنها تصمیم مسئول ایجاد یک نظم جهانی چند قطبی است که در آن همه بر اساس منشور سازمان ملل هدایت شوند.

یک دهه “دردناک” برای سوریه

ما می دانیم که در اینجا در مورد چه چیزی صحبت می کنیم… زیرا در نهایت، جنگ علیه سوریه تلاشی از سوی غرب برای حفظ کنترل بر جهان بود. اراده مردمش شکست خورده است.

با این وجود، دهه گذشته برای مردم سوریه “دردناک” بوده است که از جمله شاهد تروریسم سازمان یافته “با حمایت دولتی که همه با آن آشنا هستند”، مداخله نظامی غیرقانونی، حملات به اقتصاد آنها و “تحمیل بی رحمانه تحمیلی یکجانبه” بوده است. اقدامات قهری.»

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه هرگونه حضور غیرقانونی نظامی در سوریه مغایر با حاکمیت این کشور است، تاکید کرد: مبارزه با تروریسم باید در کنار دولت سوریه مطابق با قوانین بین‌المللی انجام شود و از شبه‌نظامیان جدایی‌طلب خواست از حمایت از اشغالگران خودداری کنند.

تروریسم اقتصادی

او توضیح داد که به دلیل “تروریسم اقتصادی” غرب، سوریه از سال 2011 حدود 107 میلیارد دلار درآمد نفت و گاز از دست داده است که منجر به مشکلات اقتصادی بیشتر شده است و به مجمع گفت که سوریه همچنان به دنبال جبران درآمدهای از دست رفته خواهد بود، در حالی که ” انجام هر کاری که ممکن است» برای بهبود وضعیت انسانی در میدان.

از زمان بحران در سال 2011، سوریه با صدور فرمان عفو ​​جنایات تروریستی به منظور حمایت از آشتی ملی و ثبات، طرفدار گفتگو بوده است. این تلاش ادامه خواهد یافت زیرا بسیاری از سوری ها را قادر ساخته به زندگی عادی بازگردند. مقداد گفت.

وی در ادامه حمایت خود را از جلسات در چارچوب فرمت آستانه اعلام کرد و از ترکیه خواست به نتایج این فرمت احترام بگذارد. او همچنین گفت که کار کمیسیون قانون اساسی را با علاقه دنبال می کند.

در مورد مسائل دیگر، وی گفت که در حالی که امید به صلح در منطقه وجود دارد، در عوض همچنان شاهد “اقدامات بیشتر اسرائیل است که منطقه را به سمت سطوح بی‌سابقه تنش و بی‌ثباتی سوق داده است” از جمله تشدید اقدامات نظامی علیه منطقه. سرزمین های فلسطینی و افزایش شهرک سازی، آوارگی اجباری و نژادپرستی.

وی همچنین با انتقاد شدید از اشغال جولان سوریه از سال 1967، تغییرات جمعیتی تحمیلی توسط اسرائیل و بهره برداری از منابع طبیعی سوریه را محکوم کرد.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان