وال استریت ژورنال گزارش می دهد که شرکت مادر فیس بوک متا در حال برنامه ریزی برای اخراج گسترده کارکنان است

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

رسانه‌های آمریکایی روز یکشنبه گزارش دادند که متا، مادر فیسبوک، به جدیدترین شرکت فناوری تبدیل خواهد شد که نیروی کار خود را کاهش می‌دهد و قصد دارد هزاران کارمند خود را در این هفته اخراج کند.

وال استریت ژورنال به نقل از افراد آشنا گزارش داد که اخراج می تواند بر “هزاران” کارمند متا تأثیر بگذارد و انتظار می رود که به زودی روز چهارشنبه اعلام شود.

از 30 سپتامبر، متا حدود 87000 کارمند در سراسر جهان در پلتفرم های مختلف خود داشت که شامل سایت های رسانه های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام و همچنین پلت فرم پیام رسانی Whatsapp می شود.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در اعلام نتایج ناامیدکننده سه ماهه سوم متا گفت که کارکنان این شرکت تا پایان سال 2023 افزایش نخواهد یافت و ممکن است اندکی کاهش یابد.

آخرین برنامه‌های متا به دنبال اعلامیه‌های اخیر سایر شرکت‌های فناوری مبنی بر توقف استخدام یا کاهش نیروی کار خود در حالی است که صنعت با بادهای مخالف اقتصادی مبارزه می‌کند.

پنج‌شنبه گذشته، شرکت‌های استرایپ و لیفت سیلیکون ولی اخراج‌های گسترده‌ای را اعلام کردند در حالی که آمازون اعلام کرد استخدام در دفاتر شرکت خود را متوقف می‌کند.

توییتر که اخیرا توسط ایلان ماسک خریداری شد، هفته گذشته به طور ناگهانی حدود نیمی از 7500 کارمند خود را اخراج کرد.

پلتفرم های پشتیبانی شده از تبلیغات مانند فیس بوک و گوگل آلفابت از کاهش بودجه تبلیغ کنندگان رنج می برند زیرا آنها با تورم و افزایش نرخ بهره دست و پنجه نرم می کنند.

متا در سه ماهه سوم شاهد کاهش سود خود به 4.4 میلیارد دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 52 درصد کاهش داشت.

قیمت سهام متا به نتایج ناامیدکننده ضربه بزرگی وارد کرد و در یک روز 25 درصد سقوط کرد.

ارزش بازار این شرکت در سال گذشته به 600 میلیارد دلار کاهش یافته است.

سرمایه‌گذاران علاوه بر مشکلات تجاری آن که از تبلیغات پشتیبانی می‌کند، نگران تصمیم زاکربرگ برای اختصاص سرمایه‌های عمده به توسعه متاورس هستند.

(AFP)

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما