نلسون پلتز، سرمایه گذار فعال، به نبرد برای صندلی هیئت مدیره دیزنی پایان داد

در پشت صحنه دیزنی در روز پنجشنبه، مدیران ارشد گیج بودند. نلسون پلتز، سرمایه گذار فعال، در یک تماس تلفنی صبحگاهی غافلگیرکننده با CNBC، به تلاش خود برای نصب خود یا پسرش در هیئت مدیره دیزنی و متزلزل کردن شرکت پایان داده بود.

“تودل-اوو!” یکی از مدیران تلویزیون دیزنی به همراه اسکرین شات تیتر CNBC به یک خبرنگار پیامک فرستاد.

در حقیقت، این یک پیروزی برای هر دو طرف بود. دیزنی توانست از اضافه کردن یک فعال ناخواسته به هیئت مدیره خود جلوگیری کند. آقای. پلتز می‌توانست بگوید که موفق شده است دیزنی را برای کاهش هزینه‌ها، بازسازی کسب‌وکار استریم خود، تمرکز مجدد بر رشد سود و بازگرداندن سود سهام خود که در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآورده بود، سوق دهد. دیزنی روز چهارشنبه در تلاش برای اتصال کوتاه به هر یک از این موارد به شدت پرداخت. نبرد پروکسی پلتز که قرار بود در جلسه سالانه سهامداران دیزنی در 3 آوریل به اوج خود برسد.

نماینده شرکت سرمایه‌گذاری Trian Partners به ​​رهبری آقای دکتر: «نبرد پروکسی به پایان رسید. پلتز در بیانیه ای گفت. این یک برد برای همه سهامداران است.» تریان به عنوان بخشی از کمپین خود تقریباً یک میلیارد دلار از سهام دیزنی را با قیمت تقریباً 90 دلار برای هر سهم انباشته کرد. دیزنی روز پنجشنبه حدود 110 دلار معامله می شد.

هیئت مدیره دیزنی با تمجید از رابرت ایگر، مدیر اجرایی دیزنی پاسخ داد. در پاییز، تا حدی برای خنثی کردن آقای. پلتز که به طور خصوصی برای پیوستن به هیئت مدیره دیزنی اصرار داشت، دیزنی باب چاپک را از سمت مدیر اجرایی اخراج کرد و آقای را دوباره استخدام کرد. ایگر که از اواخر سال 2005 تا اوایل سال 2020 این سمت را داشت. سلطنت پر دردسر چاپک کمتر از سه سال به طول انجامید.

هیئت مدیره دیزنی در بیانیه ای اعلام کرد: ما خوشحالیم که هیئت مدیره و مدیریت ما می توانند بدون حواس پرتی رقابت های پراکسی متمرکز باقی بمانند، و ما به رهبری باب ایگر و چشم انداز متحول کننده آینده دیزنی که دیروز ارائه کرد، ایمان زیادی داریم.

انجام آن چشم انداز دشوار خواهد بود. دیزنی، مانند دیگر شرکت‌های بزرگ سرگرمی، در تلاش است تا استریمینگ را به عنوان راهی برای خنثی کردن تلویزیون سنتی که در یک سقوط آزاد قرار دارد، سودآور کند. در سه ماهه اخیر دیزنی، سود عملیاتی تلویزیون سنتی (شبکه پخش ABC و 15 کانال کابلی به رهبری ESPN) به 1.3 میلیارد دلار رسید که 16 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. دیزنی این کاهش را به کاهش درآمد تبلیغاتی نسبت داد، که منعکس کننده کاهش بینندگان، به ویژه در خارج از کشور است، زیرا افراد بیشتری از ارتباط کابلی و ماهواره ای خودداری می کنند.

در سرتاسر هالیوود، شرکت ها در حال کاهش بودجه هستند. برادران وارنر Discovery تاکنون هزاران شغل را به عنوان بخشی از تعدیل 3.5 میلیارد دلاری کاهش داده است. اما زمین بازی برابر نیست: اپل و آمازون به سرمایه گذاری در سرویس های پخش خود ادامه می دهند و رقابت شرکت های قدیمی مانند دیزنی برای فیلمسازان، سازندگان نمایش و ستاره ها را دشوارتر می کند.

آقای. ایگر همچنین باید با آیک پرلموتر 80 ساله، رئیس خشمگین مارول اینترتینمنت و یکی از سهامداران مهم دیزنی به رقابت بپردازد. آقای. پرلموتر شش بار بین اوت و نوامبر با اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد دیزنی تماس گرفت تا برای انتخاب آقای. پلتز برای پیوستن به هیئت مدیره. آیا آقای آیا پرلموتر در دیزنی باقی خواهد ماند؟

درگیری در فلوریدا بین دیزنی و فرماندار. ران دیسانتیس به جوشیدن ادامه می دهد. در تغییری نسبت به سال گذشته، مجلس فلوریدا روز پنجشنبه به والت دیزنی ورلد اجازه داد تا مزایای مالیاتی مصوب دهه 1960 را حفظ کند. بر اساس این لایحه که به مجلس سنای ایالت فرستاده شد، دیزنی دیگر قادر به انتخاب اعضای هیئت نظارت بر ناحیه مالیاتی استراحتگاه نخواهد بود. فرماندار هر پنج نفر را منصوب می کند.

بعدازظهر چهارشنبه، آقای ایگر نتایج مالی سه ماهه ای را ارائه کرد که به طور کلی سرمایه گذاران را خوشحال کرد. سود و درآمد فراتر از انتظارات وال استریت بود. ضرر در بخش استریم دیزنی کاهش یافت. والت دیزنی ورلد و دیزنی لند در کالیفرنیا 2.1 میلیارد دلار سود تولید کردند که نسبت به سال قبل 36 درصد افزایش داشت.

اینها عمدتا آقای بودند. نتایج چاپک کوارتر دو سوم بود تا زمانی که Mr. ایگر در اواخر نوامبر هدایت را بر عهده گرفت.

آقای. با این حال، ایگر چارچوبی را برای آینده دیزنی در میان اعداد و ارقام قرار داد، چیزی که آقای دکتر را ترک کرد. پلتز با زمین کمی برای ایستادن. آقای دیزنی هزینه ها را اندکی کاهش نمی دهد. ایگر گفت، اما با 5.5 میلیارد دلار و حذف 7000 شغل. کسب‌وکارهای استریم دیزنی به‌عنوان بخشی از بازسازی طراحی شده برای تقویت استودیوهای فیلم و تلویزیون دیزنی و تمرکز بر سودآوری، به‌طور متفاوتی مدیریت می‌شوند. سود سهام شرکت تا پایان سال بازگردانده می شود.

آقای دکتر “ابتکارات کاهش هزینه ما این امکان را فراهم می کند.” ایگر در مورد سود سهام گفت. “و در حالی که در ابتدا سود سهام کمی خواهد بود، ما امیدواریم که در طول زمان بر آن بسازیم.”

این یک کلاس کارشناسی ارشد در از بین بردن یک تهدید شرکتی بود. آقای. ایگر سخت، با چشمانی روشن و قاطع بود. او حتی به طرفداران دیزنی آب نبات داد و از برنامه های خود برای ساخت یک جاذبه “آواتار” در دیزنی لند و قسمت های جدید در فرنچایزهای “داستان اسباب بازی” و “یخ زده” خبر داد.

پس از اعلام نتایج، سهام دیزنی در معاملات پس از ساعت کاری روز چهارشنبه 5 درصد افزایش یافت. “به سودآوری … و فراتر از آن!” مایکل موریس، تحلیلگر اوراق بهادار گوگنهایم، در گزارشی به مشتریان نوشت. چندین تحلیلگر دیگر چشم انداز خود را برای سهام دیزنی افزایش دادند.

قبل از سحر روز پنجشنبه در لس آنجلس، آقای. ایگر کمپین خود را در CNBC ادامه داد. او گفت که “همه چیز روی میز بود” در مورد Hulu، سرویس پخش عمومی که دیزنی کنترل می کند. برخی از تحلیلگران از خود پرسیده اند که آیا دیزنی باید Hulu را بفروشد، اما دیزنی قبلاً اعلام کرده بود که قصد دارد این سرویس را دو برابر کند. Comcast 33 درصد از سهام Hulu را در اختیار دارد و دیزنی در تلاش برای خرید آن بود.

او می‌گوید: «من نگران سرگرمی‌های عمومی غیرمتمایز هستم، به‌ویژه با توجه به فضای رقابتی که در آن فعالیت می‌کنیم، و بسیار عینی به آن نگاه خواهیم کرد. ایگر گفت.

آقای. پلتز همچنین دیزنی را تحت فشار قرار داده بود تا برنامه ریزی جانشین پریشان را پاک کند. آقای. ایگر حداقل سه بار بازنشستگی خود را از دیزنی به تعویق انداخته بود و از جهاتی تمایلی به ترک شرکت نداشت. برای بازگرداندن او، هیئت مدیره به او دو سال فرصت داد تا شرکت را در مسیر درست هدایت کند و جانشین دیگری را اصلاح کند.

آقای. ایگر به CNBC گفت که کار برای شناسایی جانشین “از قبل در حال انجام است” و رئیس هیئت مدیره آینده دیزنی، مارک پارکر، قرار است جلسه خصوصی را در روز جمعه در مورد آن رهبری کند.

او گفت: “برنامه من این است که دو سال اینجا بمانم.” ایگر گفت. “این چیزی است که قرارداد من می گوید. این توافق با هیئت مدیره بود.

اندکی بعد، آقای پلتز با CNBC تماس گرفت تا بگوید آقای. اعلان تجدید ساختار ایگر نشان داد که دیزنی “برنامه دارد هر کاری را که ما می خواهیم انجام دهد.”

ما بهترین ها را برای باب، تیم مدیریتش، هیئت مدیره آرزو می کنیم. پلتز گفت. “ما تماشا خواهیم کرد. ما ریشه یابی خواهیم کرد.»

سهام دیزنی در روز پنجشنبه حدود 1.3 درصد کاهش یافت که تقریباً مطابق با بازار بود.

جان کافی، استاد حاکمیت شرکتی در دانشکده حقوق کلمبیا، می‌گوید: «پلتز همیشه منطقی‌تر از بسیاری از رقبای خود محورتر و بر اهداف خاص متمرکز بوده است. من این را به عنوان موردی می بینم که در آن عقلانیت پیروز شده است و تریان نیازی به مبارزه با نبردی ندارد که عملاً قبلاً پیروز شده است.»

علاوه بر این، طبق یک پرونده اوراق بهادار، انجام یک نبرد پروکسی تقریباً 25 میلیون دلار هزینه برای تریان دارد.

پاتریک گادسون، یکی از مدیران شرکت حقوقی وینسون اند الکینز، می‌گوید: «بخشی از کنش‌گرایی همیشه درک این موضوع است که هدف یک فعال، به دست آوردن کرسی‌های هیئت مدیره نیست.

«آنها برای گرفتن صندلی های هیئت مدیره دستمزد نمی گیرند. آنها با افزایش قیمت سهام، وقتی همه چیز به پایان رسید، درآمد کسب می کنند.»

جان کابلین گزارش کمک کرد

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما