نظر | دلیلی برای دوست داشتن خودروهای الکتریکی در آمریکای سرخ

وسایل نقلیه الکتریکی در موزس لیک، واشینگتن، شهری کوچک در حوضه حاصلخیز کلمبیا، تقریباً سه ساعت رانندگی در شرق سیاتل، نادر است. در آن جامعه محافظه کار مزارع و کارخانه ها، افراد کمی پول نقد یا تمایل دارند. تنها وسیله نقلیه الکتریکی که ماه گذشته طی یک بازدید دو روزه دیدم یک تسلا در پارکینگ هتل بود.

با این حال، طی چند سال آینده، صدها نفر از ساکنان دریاچه موسی قرار است وارد تجارت خودروهای الکتریکی شوند. دو شرکت مختلف که توسط نیروگاه های آبی ارزان جذب شده اند، نیروگاه هایی را در آنجا افتتاح می کنند که هر کدام با حمایت 100 میلیون دلاری پول فدرال، برای تولید یک عنصر کلیدی برای باتری های خودروهای الکتریکی تولید می کنند.

این سرمایه‌گذاری بخشی از تقریباً نیم تریلیون دلاری است که دولت بایدن برای تبدیل یک اقتصاد متشکل از کربن به اقتصادی با انرژی پاک و تجدیدپذیر به کار می‌گیرد، و نشان‌دهنده یک قمار در قلب این تلاش گسترده‌تر است.

دولت بایدن به جای ارائه وسایل نقلیه الکتریکی، پنل های خورشیدی و سایر فناوری های سبز با کمترین هزینه ممکن، صرف نظر از کشور مبدا، مصمم است از این فرصت برای توسعه تولید داخلی استفاده کند. و بسیاری از این تلاش ها را در جوامع روستایی و کمربند زنگ زده متمرکز می کند، جایی که سیاست ارتجاعی قوی ترین قدرت را پیدا کرده است. طرح مبارزه با گرمایش جهانی همچنین تلاشی برای احیای صنعتی و یک چشم انداز سیاسی دگرگون شده است.

این خطر واقعی وجود دارد که اهداف اقتصادی و سیاسی رئیس جمهور بایدن با اهداف زیست محیطی وی در تضاد باشد. اگر تولید داخلی منجر به هزینه های بالاتر شود، می تواند تقاضا برای وسایل نقلیه الکتریکی را سرکوب کند. مخالفت سیاسی با انرژی های تجدیدپذیر، که در بسیاری از جوامع محافظه کار در حال افزایش است، می تواند مانع تولید شود. اما دادن سهم اقتصادی به مردم در انتقال به انرژی سبز ممکن است بهترین فرصت کشور برای ایجاد یک اجماع سیاسی پایدار به نفع مقابله با گرمایش جهانی باشد.

آپتون سینکلر، رمان‌نویس، اظهار داشت: «سخت است که انسان چیزی را بفهمد، در حالی که دستمزدش به درک نکردن او بستگی دارد.»

خب برعکسش هم صادقه

در دریاچه موسی، جایی که یکی از مقامات شهری نسخه محلی رویای آمریکایی را برای من «خانه-قایق-کامیون» توصیف کرد، می توان تصور کرد که روزی در آینده ای نه چندان دور، کارگران کارخانه باتری سازی وانت برقی رانندگی کنید


مورد زیست محیطی برای سرمایه گذاری 200 میلیون دلار مالیات در دریاچه موسی این است که وسایل نقلیه گازسوز 24 درصد از گازهای گلخانه ای کشور را تولید می کنند و متقاعد کردن مصرف کنندگان برای رانندگی با وسایل نقلیه الکتریکی به باتری های زیادی نیاز دارد که قوی تر و بیشتر باشند. مقرون به صرفه از آنچه امروز در دسترس است.

در حال حاضر، تقریباً تمام خودروهای الکتریکی با باتری هایی کار می کنند که از گرافیت برای ذخیره برق استفاده می کنند. دانشمندان مدت هاست می دانند که سیلیکون می تواند انرژی بیشتری نسبت به گرافیت در خود نگه دارد. اما سیلیکون در حین شارژ شدن متورم می‌شود و نتایجی مشابه قوطی نوشابه در فریزر می‌دهد. دو شرکت سازنده کارخانه در دریاچه موزس، Sila Nanotechnologies و Group14 Technologies، اشکال اصلاح شده خاصی از سیلیکون می سازند که مشکل تورم را حل می کند. باتری هایی که از ماسه مخصوص استفاده می کنند می توانند وسایل نقلیه را تا 20 درصد دورتر از باتری های موجود پیش ببرند. شارژ مجدد نیز بسیار سریعتر است.

در اولین کارخانه گروه 14، در خارج از سیاتل، سینی‌های کربنی که شبیه براونی‌های سوخته‌شده به نظر می‌رسند از یک اجاق بلند بیرون می‌آیند و به پودر تبدیل می‌شوند، به طوری که یک انگشتانه می‌تواند یک پیست هاکی را بپوشاند. کلید فناوری Group14 این است که هر یک از آن دانه های ریز کربن حدود دو سوم هوا است، مانند یک اسفنج بسیار متخلخل یا یک صخره مرجانی. سپس دانه‌ها در محفظه‌ای از سیلان قرار می‌گیرند، شکلی گازی از سیلیکون، که تقریباً نیمی از فضای داخلی آنها را پر می‌کند و وقتی سیلیکون شارژ می‌شود، فضایی برای انبساط باقی می‌گذارد. پودر سیاه حاصل به کارخانه های باتری فرستاده می شود، جایی که روی نوارهای نازک فلزی رنگ می شود و در داخل باتری ها انباشته می شود.

سیلا که از فرآیند متفاوتی برای رسیدن به اهداف مشابه استفاده می کند، کارخانه کوچک خود را در دفتر مرکزی خود در منطقه خلیج دارد. این دو شرکت با هم پودر کافی برای تامین انرژی چند صد خودرو در سال تولید می کنند. کارخانه های موسی لیک که مجموعا بیش از 700 میلیون دلار هزینه دارند، هر کدام برای حدود 200000 وسیله نقلیه در سال تولید می کنند. گروه 14 پورشه را به عنوان سرمایه گذار و مشتری امضا کرده است. سیلا با مرسدس بنز کار می کند.

هر دو شرکت می گویند که حتی بدون کمک مالی مستقیم فدرال هم به پیش می رفتند. اما پول به این معنی است که آنها می توانند سریعتر رشد کنند. Rick Luebbe، مدیر اجرایی Group14، گفت که این شرکت توانسته است سرمایه بیشتری را از پشت پول فدرال جمع آوری کند و به آن اجازه می دهد به جای یک خط تولید، دو خط تولید در دریاچه موزس بسازد. او گفت: “این یک اعتبار برای افرادی است که می خواهند برای ما کار کنند، برای افرادی که می خواهند از ما حمایت کنند و برای مشتریان.”

به 400 کارخانه دیگر به اندازه کارخانه‌های دریاچه موسی نیاز است تا سیلیکون کافی برای تامین انرژی تمام وسایل نقلیه تولید شده در یک سال تولید شود. اما دولت فقط روی سیلیکون شرط بندی نمی کند. این شرکت به طور همزمان در حال تأمین مالی توسعه حتی بیشتر از تولید گرافیت در کارخانه‌های جورجیا، لوئیزیانا و تنسی است. همچنین از شرکت‌هایی حمایت می‌کند که جایگزین‌های دیگری برای گرافیت و دیگر پیشرفت‌های بالقوه در فناوری باتری را دنبال می‌کنند. دولت در تلاش است تا برندگان را فقط به این معنا انتخاب کند که می خواهد ایده بزرگ بعدی در مورد باتری ها در ایالات متحده ساخته شود.


حمایت از تولید داخلی نشان‌دهنده گسست دهه‌ها سیاست اقتصادی فدرال است که قیمت‌های پایین را هدف اصلی و واردات را بهترین راه برای دستیابی به این هدف می‌دانست. به عنوان مثال، در سال 2005، دولت برای نصب پنل های خورشیدی، بدون محدودیت در کشور مبدا، اعتبار مالیاتی ارائه کرد. طی 6 سال آینده، واردات پنل های خورشیدی چینی به 2.7 میلیارد دلار در سال افزایش یافت که از 21 میلیون دلار در سال افزایش یافت.

شرکت‌های چینی نیز در بازار باتری‌های خودروهای الکتریکی پیشروی کرده‌اند، اما دولت بایدن امیدوار است با سرمایه‌گذاری بر روی نسل جدیدی از ایده‌ها، از آنها جهش کند. جین بردیچفسکی، مدیر اجرایی سیلا، گفت: چین سه چهارم عرضه گرافیت جهان را کنترل می کند، اما «فناوری ما به ماسه و انرژی نیاز دارد». “آنها را می توان در بسیاری از مکان ها تهیه کرد.”

دولت فدرال همچنین در حال تقلب در رقابت با تولیدکنندگان چینی است. بر اساس قانون کاهش تورم که سال گذشته تصویب شد، خریداران خودروهای برقی واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی تا سقف ۷۵۰۰ دلار هستند. اما از 18 آوریل، اعتبار تنها در صورتی در دسترس است که حداقل نیمی از ارزش باتری خودرو در ایالات متحده، کانادا و مکزیک تولید شده باشد و حداقل 40 درصد مواد معدنی در ایالات متحده یا توسط یک شرکت تولید شده باشد. لیست تایید شده متحدان طی چند سال آینده، این نیازها به تدریج به 100 درصد برای باتری و 80 درصد برای مواد معدنی افزایش خواهد یافت.

یارانه های دیگر می تواند 9000 دلار اضافی از قیمت خودروهای با باتری آمریکایی کم کند. مشوق ها کافی است که برای اولین بار، برخی از وسایل نقلیه الکتریکی اکنون ارزان تر از خودروهای مشابه گازسوز هستند.

ساکنان دریاچه موسی مشتاقانه منتظر مزایای آن هستند.

آدان لوپز، 20 ساله، در حال تحصیل در رشته فیزیک در کالج اجتماعی بیگ بند در موزس لیک است. او مطمئن نیست که می خواهد در منطقه بماند یا خیر. او گفت: «در اینجا مشاغل به نوعی محدود است. “اگر می خواهید کاری انجام دهید، مردم باید به اسپوکن یا سیاتل بروند.”

برانت مایو، مدیر اجرایی شورای توسعه اقتصادی گرانت کانتی، گفت که منطقه دریاچه موزس از اوایل دهه 1990 به دنبال کارخانه ها بوده است تا مشاغل پردرآمد را به این منطقه بیاورد. او گفت: «ما می‌خواهیم که بچه‌ها و نوه‌هایمان، اگر می‌خواهند در این منطقه باشند، فرصتی برای انجام هر کاری که می‌خواهند در اینجا داشته باشند.»

کارخانه ها نیز کارخانه ها را جذب می کنند. پس از اینکه مایکروسافت یک مرکز داده را در شهر مجاور کوئینسی افتتاح کرد، شرکتی که لوله‌های پلاستیکی برای مراکز داده می‌سازد، عملیاتی را با 50 کارمند افتتاح کرد. سه شرکت برق نیز دفاتر خود را افتتاح کرده اند.

هزینه های بالقوه تلاش برای سازماندهی توسعه اقتصادی کمتر آشکار و کمتر متمرکز است و بنابراین نادیده گرفتن آن آسان تر است. اما آنها به راحتی می توانند از مزایای آن بیشتر باشند. سرمایه‌گذاری دولتی می‌تواند به شرکت‌ها اجازه دهد تا ریسک‌هایی را بپذیرند که سرمایه‌گذاران از آن حمایت نمی‌کنند، اما همچنین می‌تواند شرکت‌ها را از انضباط بازار محافظت کند، از فناوری‌های ضعیف حمایت کند و از جلب نظر ایده‌های بهتر جلوگیری کند. حفظ مشاغل کارخانه نیز گران است و هزینه های بالاتر می تواند پذیرش خودروهای الکتریکی را کند کند. بر اساس یک تخمین اخیر، ساخت کارخانه باتری در ایالات متحده دو برابر بیشتر از چین هزینه دارد.

فوریت گرم شدن کره زمین به این معنی است که دولت بایدن ممکن است با زمانی که نمی تواند ببازد قمار می کند.


دریاچه موسی با جمعیت 26040 نفر با سرمایه گذاری فدرال ایجاد شده است. این منطقه یک بیابان کم جمعیت بود تا اینکه سدسازی رودخانه کلمبیا در دهه 1930 آغاز شد. دیدگاه حزب دموکرات در مورد برق و آب ارزان، یکی از پربارترین مناطق کشاورزی کشور را ایجاد کرد که به دلیل سیب و سیب زمینی معروف است. اما به قول استیو استار، رئیس تنها حزب دموکرات محلی، شهر و منطقه اطراف آن اکنون «قرمز روشن» است.

آقای. استار تردید دارد که این فصل جدید رشد اقتصادی با بودجه فدرال تغییری ایجاد کند. مسائل دیگر بزرگتر به نظر می رسند. در محل نمایشگاه شهرستان، دموکرات‌ها ساختمانی با تابلوی بزرگ دارند که نقش دولت در تاریخ منطقه را به بازدیدکنندگان یادآوری می‌کند. ساختمان حزب جمهوری خواه، درست روبروی راه، تابلوی بزرگی دارد که مخالفت با سقط جنین را اعلام می کند.

آقای. استار همچنین می‌گوید نقش دولت در رونق فعلی کارخانه‌ها برای مردم آسان است که نادیده گرفته شوند. دولت به جای کارهای عمومی، از شرکت های خصوصی حمایت می کند. تابلوی جلوی کارخانه آینده Group14 هیچ اشاره ای به بودجه فدرال ندارد.

او گفت: “بدون دولت فدرال، اینجا یک بیابان خالی از سکنه خواهد بود، اما شما در اینجا نخواهید شنید که جمهوری خواهان چنین می گویند.” استار گفت. «آیا مردم این ایده را خواهند پذیرفت که بایدن، از طریق ابتکارات دولت فدرال، به اقتصاد ما کمک می کند؟ پاسخ من، متأسفانه، احتمالاً نه.»

برخی از جمهوری خواهان اصرار دارند که کمک نمی خواهند. نماینده کنگره که نماینده موزس لیک، دن نیوهاوس است، به همه همکاران جمهوری‌خواه خود بجز چند نفر در رای‌گیری علیه قانون سال 2021 که بودجه نیروگاه‌های باتری را تامین می‌کند، و علیه لایحه سال 2022، قانون کاهش تورم، که یک قانون یکسان را ارائه می‌کند، پیوست. بلوک بزرگتر بودجه برای پروژه های مشابه در ماه آوریل، او به لایحه سقف بدهی مجلس نمایندگان رای داد که می توانست بخش زیادی از بودجه فدرال را به عقب برگرداند.

به ویژه خودروهای برقی در حال تبدیل شدن به میدان نبرد پارتیزانی هستند. قانونگذاران جمهوری خواه در وایومینگ امسال قطعنامه ای را ارائه کردند که در آن از ایالت خواستند تا فروش خودروهای برقی را تا سال 2035 ممنوع کند تا از ثبات صنعت نفت و گاز وایومینگ اطمینان حاصل شود. این قطعنامه که تصویب نشد، به وزیر امور خارجه وایومینگ دستور داد تا نسخه‌ای را برای فرماندار کالیفرنیا بفرستد، زیرا قانون ممنوعیت فروش خودروهای جدید گازسوز از سال 2035 را دارد.

در دریاچه موسی، محتمل ترین نقطه اشتعال دسترسی به برق است. برق ارزان و سبز دو سد رودخانه کلمبیا همچنان بزرگترین دارایی جامعه است و تحت کنترل عمومی است. این مهم ترین دلیلی است که گروه 14 و سیلا هر دو تصمیم گرفتند در اینجا کارخانه بسازند.

اما به اندازه کافی وجود ندارد. شرکت برق محلی، منطقه عام المنفعه شهرستان گرانت، می‌گوید که انتظار دارد تا سال 2025 خرید برق از خارج از شهرستان را آغاز کند. برای اینکه کارخانه‌های باتری یا سایر کارخانه‌ها در اینجا رشد کنند، جامعه باید برای توسعه آن سرمایه‌گذاری کند. تامین انرژی های تجدیدپذیر

ریچارد هانوفر در دریاچه موزس بزرگ شد و اکنون به عنوان مدیر توسعه در بندر موزس لیک که بیشتر زمین های صنعتی منطقه را کنترل می کند، کار می کند. او گفت که وقتی کودک بود، به نظر نمی رسید که دریاچه موسی هرگز فرصتی برای آن نوع رفاه داشته باشد که اکنون در دسترس است.

او گفت: «حتی زمانی که من 9 سال پیش اینجا را شروع کردم، امکان پذیر نبود.

الان هست. آیا دریاچه موسی از فرصت استفاده خواهد کرد؟

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان