نظر | آیا ChatGPT به این معنی است که ربات ها برای مشاغل ماهر می آیند؟

برای مثال، ترجمه ماشینی از یک زبان به زبان دیگر یک شوخی بود. برخی از خوانندگان ممکن است داستان غیرمعمول برنامه ترجمه روسی-انگلیسی را شنیده باشند که “روح مایل بود، اما گوشت ضعیف بود” و در نهایت با “ودکا خوب بود، اما گوشت خراب شد.” این روزها، برنامه های ترجمه ممکن است ادبیات خوبی تولید نکنند، اما برای بسیاری از اهداف کافی هستند. و همین امر در بسیاری از زمینه ها صادق است.

شما می توانید استدلال کنید که آنچه ما اغلب هوش مصنوعی می نامیم واقعاً هوش نیست. در واقع، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا ماشین‌ها بتوانند واقعاً خلاق باشند یا بینش عمیقی ارائه دهند. اما در این صورت، چه مقدار از کارهایی که انسان ها انجام می دهند واقعاً خلاقانه یا عمیقاً بصیرتی است؟ (در واقع، چه مقدار از آنچه در مجلات دانشگاهی منتشر می شود – زمینه ای از تلاش که من به خوبی می شناسم – با این معیارها مطابقت دارد؟)

بنابراین تعداد کمی از مشاغل دانشی ممکن است به طور قابل توجهی قابل تعویض باشند.

این چه معنایی برای اقتصاد خواهد داشت؟

پیش‌بینی دقیق اینکه هوش مصنوعی چگونه بر تقاضای کارکنان دانش تأثیر می‌گذارد دشوار است، زیرا بسته به صنعت و وظایف شغلی خاص، احتمالاً متفاوت خواهد بود. با این حال، ممکن است در برخی موارد، هوش مصنوعی و اتوماسیون بتوانند برخی از وظایف مبتنی بر دانش را با کارایی بیشتری نسبت به انسان ها انجام دهند و به طور بالقوه نیاز به برخی از کارکنان دانش را کاهش دهند. این می تواند شامل وظایفی مانند تجزیه و تحلیل داده ها، تحقیق و نوشتن گزارش باشد. با این حال، همچنین شایان ذکر است که هوش مصنوعی و اتوماسیون نیز ممکن است فرصت‌های شغلی جدیدی را برای کارکنان دانش ایجاد کند، به‌ویژه در زمینه‌های مرتبط با توسعه و پیاده‌سازی هوش مصنوعی.

خوب، من آن پاراگراف را که شما خواندید، ننوشتم. ChatGPT در پاسخ به این سوال که “هوش مصنوعی چگونه بر تقاضای کارکنان دانش تاثیر می گذارد؟” حداقل برای من، چیزی که به من هدیه می دهد این است که من هنوز از استفاده از “تاثیر” به عنوان فعل خودداری می کنم. و به صراحت دقیقاً توضیح نمی دهد که چرا ما باید در کل انتظار هیچ تأثیری بر اشتغال کل نداشته باشیم. اما مسلماً بهتر از آن چیزی بود که بسیاری از انسان ها، از جمله برخی از افرادی که خود را باهوش تصور می کنند، می نوشتند.

در درازمدت، دستاوردهای بهره وری در صنایع دانش، مانند دستاوردهای گذشته در صنایع سنتی، جامعه را ثروتمندتر می کند و زندگی ما را به طور کلی بهبود می بخشد (مگر اینکه Skynet همه ما را بکشد). اما در درازمدت، همه ما مرده‌ایم، و حتی قبل از آن، ممکن است برخی از ما با توجه به تحصیلات پرهزینه‌مان، یا بیکار شویم یا درآمدی بسیار کمتر از آنچه انتظار داشتیم داشته باشیم.


Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances