نشست سران سازمان ملل متحد اقداماتی را برای برنامه های توسعه در آفریقا فراهم می کند

عبدالله شهید، رئیس مجمع عمومی، علیرغم غنی بودن از منابع انسانی و طبیعی و پتانسیل عظیم اقتصادی و اجتماعی بکر، به سطح بالا گفت. آفریقایی که ما می خواهیم گفت و گو مبنی بر اینکه این قاره “هنوز با چالش هایی” در تحقق اهداف توسعه پایدار (SDGs) مواجه است.

مبارزات سخت به دست آمده

آفریقا از پایان دوران استعمار دستخوش دگرگونی چشمگیری شده است، به طوری که بسیاری از کشورها پس از استقلال در تلاش برای تضمین توسعه اجتماعی-اقتصادی، صلح و امنیت هستند.

این مقام ارشد سازمان ملل گفت: «آفریقا امروز منطقه‌ای است که دستور کار تحول‌آفرینی را به سمت توسعه پایدار اتخاذ کرده و دنبال می‌کند و مسیری را به سوی رفاه، وحدت، صلح و یکپارچگی ترسیم می‌کند».

وی با اشاره به تعهدات خود در سراسر مشارکت جدید برای توسعه آفریقا (NEPAD)، دستور کار 2063 و اهداف توسعه پایدار، گفت: “ما در مسیر درستی حرکت می کنیم، اما هنوز باید کارهای بیشتری انجام دهیم.”

چالش ها

بر اساس گزارشی که در فوریه منتشر شد، در برابر اهداف 2021 دستور کار 2063، آفریقا به عنوان یک کل تنها 51 درصد در مسیر درست قرار دارد.

آفریقا در حالی که با چالش‌های جهانی مانند تغییرات آب و هوایی، کووید-۱۹، افزایش قیمت سوخت و نابرابری مواجه است، آسیب‌پذیری‌های اساسی را نشان داده است.

“با این حال، پیشرفت همچنان ممکن است.” شهید با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری بر روی مردم تاکید کرد.

جاه طلبی لازم است

او با توصیف توسعه پایدار آفریقا به عنوان یک “اولویت” برای سازمان ملل و جامعه بین المللی، گفت که اقدام جمعی اغلب در اجرای کوتاهی انجام می شود.

رئیس مجمع از همه خواست تا مجدداً به توسعه پایدار در این قاره متعهد شوند، ارزیابی کنند که در کجا اقدام وجود ندارد، پیشرفت را تقویت کنند، و همزمان تعهدات جدیدی را ایجاد کنند که «منعکس کننده دنیای همیشه در حال تغییر ما» است.

با عزم، تعهد مستمر، پشتکار و حمایت جامعه بین المللی و سیستم سازمان ملل متحد. آفریقایی که ما می خواهیم او نتیجه گرفت که می تواند به واقعیت تبدیل شود.

بحران های سه گانه را به فرصت تبدیل کنید

معاون او، آمنه محمد، به نمایندگی از دبیرکل، تأیید کرد که سازمان ملل متحد با دیدگاه اتحادیه آفریقا از قاره ای که بر اساس روایت خود شکل گرفته، توسط شهروندان خود مطلع شده و نماینده یک نیروی پویا در صحنه جهانی است، شریک است.

با این حال، همه گیری، تغییرات آب و هوایی و جنگ در اوکراین دستاوردهای توسعه قبلی را در معرض خطر قرار داده است.

او با بیان اینکه اهداف آفریقا هنوز در دسترس است، اقداماتی را برای مقابله با این چالش ها تشریح کرد.

با این حال، برای رسیدن به آن، باید ذهنیت ها تغییر کند و بحران سه گانه باید به یک فرصت تبدیل شود.

آمنه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل در گفتگوی سطح بالا سخنرانی می کند

آمنه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل در گفتگوی سطح بالا سخنرانی می کند

آستر نقره ای

کولن کلاپیله، رئیس شورای اقتصادی و اجتماعی (ECOSOC) و یکی از سازمان دهندگان این نشست، آن را “هم به موقع و هم مرتبط” خواند.

او از “اقدام جمعی و همبستگی بین المللی برای مقابله با تهدید ناامنی غذایی و قحطی…[and] تأثیرات جنگ اوکراین بر انرژی و اقتصاد».

ECOSOC بیان می کند: “خط نقره ای در اینجا این است که فرصتی بی سابقه برای آفریقا وجود دارد تا به این چالش ها گام بردارد، صنعتی شدن و تنوع اقتصادی خود را تسریع بخشد، و خود را در زنجیره تامین جهانی از طریق افزایش ارزش افزوده در منبع ادغام کند.” رئیس.

از دستور کارها حمایت کنید

وی ادامه داد: برای اولین بار در یک نسل، آفریقا “اقدامات قاطع جمعی و رهبری” مورد نیاز برای گرفتن سرنوشت خود را در دستان خود به نمایش گذاشت.

با نزدیک‌تر شدن به پایان اولین برنامه اجرای 10 ساله 2013-2023 دستور کار 2063، اکنون زمان مناسبی برای انجام این گفتگوی آینده‌نگر است.»

برنامه های “تقویت کننده و مکمل متقابل” گواه روایت جدید در مورد توسعه آفریقا است.

او گفت: «من از کشورهای عضو آفریقایی می‌خواهم که اجرای هر دو دستور کار را تسریع کنند و همچنان به نشان دادن رهبری، اراده سیاسی و چشم‌اندازی که به سوی ضرب‌الاجل 2030 و پس از آن پیش می‌رویم، ادامه دهند.» کلاپیل.

تامین مالی توسعه آفریقا

وی با اشاره به اینکه تامین مالی خارجی، مانند کمک های رسمی توسعه (ODA) “به طور مداوم از تعهدات کوتاهی کرده است”، منابع داخلی را “کلید” تامین مالی توسعه توصیف کرد.

سوال این است که چگونه می توان فضای سیاسی مورد نیاز را برای اصلاح و تغییر “پتانسیل هنوز استفاده نشده” آفریقا “ایجاد و حفظ کرد”.

ما به عنوان سیاستگذاران آفریقایی، نقشی حیاتی در اجرا و حمایت از اصلاحاتی داریم که نهادها و مکانیسم‌های حکومتی آفریقا را تقویت می‌کند، که به نوبه خود ظرفیت جمع‌آوری مالیات و درآمد آن را بهبود می‌بخشد و هزینه‌ها را به شیوه‌ای شفاف و پاسخگو منطقی می‌کند.»

در برابر تغییرات آب و هوایی آسیب پذیر است

وی خاطرنشان کرد: در حالی که آفریقا تنها حدود 3.8 درصد در انتشار کربن جهانی نقش داشته است، در برابر گرمایش جهانی که از طریق آب و هوای شدید، موج گرما، خشکسالی، شکست محصولات کشاورزی و گرسنگی آشکار می شود، بسیار آسیب پذیر است.

همچنین منجر به فشارهای بیشتر در دسترسی به منابع می شود که منجر به چرخه های معیوب درگیری در این قاره و سرایت منفی به سایر نقاط جهان می شود.

او گفت که کنفرانس بعدی آب و هوای سازمان ملل، COP27 که در ماه نوامبر برای مصر برگزار می شود، “COP آفریقا” نامیده می شود، “فرصتی حیاتی برای رسیدگی به این عدم تعادل است.” کلاپیل.

فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر، کشاورزی پایدار، حمل‌ونقل کم کربن کارآمد، تحولات دیجیتالی و محصولات مقاوم در برابر آب و هوا برای قطع وابستگی آفریقا به واردات مواد غذایی فراهم می‌کند.

توانمندسازی زنان و جوانان

وی با اشاره به اینکه با سرمایه گذاری در سرمایه انسانی، هر آفریقایی می تواند “درآمدی منصفانه به دست آورد، زندگی سالمی داشته باشد و به جامعه کمک کند”، شرکت کنندگان را تشویق کرد تا “از سود جمعیتی خود استفاده کنند” و جوانان و زنان منطقه را توانمند کنند.

او گفت که سرمایه گذاری بر روی زنان و جوانان “قاره را در مسیر تحقق دستور کار 2030 و اهداف توسعه توسعه پایدار و همچنین آرمان ها و اهداف مورد حمایت در دستور کار 2063 قرار می دهد.” کلاپیل.

در پایان، او از ابتکارات اتحادیه آفریقا، سازمان ملل، موسسات مالی بین‌المللی و منطقه‌ای و سایرین برای افزایش حمایت خود از تغییرات دگرگون‌کننده در آفریقا استقبال کرد.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما