نخست وزیر نارندرا مودی پس از انفجارهای مرگبار که بیش از 200 کشته برجای گذاشت در سریلانکا با رئیس جمهور مایتریپالا سیریسنا تماس گرفت و کمک کامل کرد | اخبار جهان

دهلی نو: نخست وزیر نارندرا مودی روز یکشنبه ضمن محکوم کردن شدید انفجارهای مرگبار در کلمبو پایتخت سریلانکا و سایر شهرها، کمک کامل به کشور جزیره در مواقع بحرانی ارائه کرد و گفت: «در منطقه جایی برای بربریت وجود ندارد». ”.

نخست‌وزیر مودی همچنین از همتای سریلانکای خود و رئیس‌جمهور کشور جزیره خواست تا تسلیت قلبی خود را به خاطر از دست دادن بیش از 200 نفر در یک سری انفجارهای مرگبار در این کشور اعلام کنند.

داستان های پرطرفدار cre

نخست وزیر مودی طی مکالمات تلفنی خود با مایتریپالا سیریسنا، رئیس جمهور سریلانکا و رانیل ویکرمسینگه، نخست وزیر سریلانکا، این انفجارها را “اقدامات وحشیانه خونسرد و از پیش برنامه ریزی شده” نامید.

نخست‌وزیر مودی در پیام خود به دولت سریلانکا گفت که این انفجارها یادآور تلخ‌ترین چالشی است که تروریسم در منطقه و کل جهان برای کل بشریت ایجاد کرده است.

بر اساس بیانیه ای که توسط PMO منتشر شد، نخست وزیر پیشنهاد همه کمک ها و کمک های ممکن را به سریلانکا برای تضمین امنیت آن در برابر چالش هایی مانند چالش های ناشی از تروریسم تجدید کرد.

نخست وزیر مودی همچنین برای مجروحان این انفجارها آرزوی شفای عاجل کرد و کمک های لازم را برای درمان آنها ارائه کرد.

نخست وزیر مودی با محکوم کردن این انفجارها در توییتر نوشت: «انفجارهای هولناک در سریلانکا را به شدت محکوم کنید. در منطقه ما جایی برای چنین وحشیگری وجود ندارد. فکر من با خانواده های داغدار و دعا با مجروحان است.»

انفجارهای متعدد در سریلانکا، 162 کشته؛ 1 مظنون دستگیر شد

نخست وزیر مودی بعداً در جمع مردم گفت: “صدها انسان بی گناه توسط تروریست ها در سریلانکا کشته شدند. آنها در کلیسا نماز می خواندند و عید پاک را جشن می گرفتند، در آن زمان تروریست ها تعداد زیادی از مردم از جمله کودکان و زنان را کشتند. من تسلیت خود را ابراز می کنم.” نشست در چیتورگاره راجستان

او گفت: «هند در کنار سریلانکا ایستاده است و برای هر کمکی در زمان بحران آماده است.

نخست وزیر مودی نیز با ابراز نگرانی از تهدید تروریسم، از این فرصت استفاده کرد و بر رای به نفع BJP برای تقویت مبارزه با تروریسم در هند تاکید کرد.

بسیاری از رهبران جهان همچنین انفجارهای روز یکشنبه در سریلانکا را محکوم کردند که منجر به کشته شدن بیش از 200 نفر از جمله ده‌ها خارجی – که گمان می‌رود شهروندان بریتانیایی، هلندی و آمریکایی نیز در میان آنها باشند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، این حملات را «واقعاً وحشتناک» توصیف کرد.

او در توییتی نوشت: اعمال خشونت‌آمیز علیه کلیساها و هتل‌ها در سریلانکا واقعاً وحشتناک است و عمیق‌ترین همدردی‌های من با همه کسانی است که در این زمان غم‌انگیز آسیب دیده‌اند.

می در توییتی نوشت: ما باید با هم باشیم تا مطمئن شویم که هیچ کس نباید ایمان خود را با ترس تمرین کند.

مارک روته نخست وزیر هلند گفت: «گزارش های وحشتناک سریلانکا درباره حملات خونین به هتل ها و کلیساها در یکشنبه عید پاک امسال».

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفت که استرالیا به کسانی که در یک “حمله تروریستی وحشتناک” کشته شده اند فکر می کند.

او در بیانیه‌ای گفت: «به مردم زیبای سریلانکا، استرالیا همدردی‌های صمیمانه و دعاها و حمایت‌های ما را ارسال می‌کند – و پیشنهاد ما برای انجام هر کاری که می‌توانیم برای حمایت از شما در این زمان وحشتناک انجام دهیم.»

(با ورودی های آژانس)

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان