نخست‌وزیر بریتانیا برای «اشتباهات» اقتصادی «متاسفم» اما لیز تراس قول داد که بر سر کار بماند اخبار جهان

لندن: نخست‌وزیر بریتانیا، لیز تراس روز دوشنبه (به وقت محلی) به‌خاطر انجام اصلاحاتی که باعث کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران و کاهش رتبه‌بندی نظرسنجی‌های او شد، عذرخواهی کرد، با این حال، او متعهد شد که باقی بماند و محافظه‌کاران را به سمت بعدی هدایت کند. انتخابات .

تراس در مصاحبه ای با رسانه های مستقر در بریتانیا گفت: “من می خواهم مسئولیت را بپذیرم و از اشتباهات مرتکب متاسفم… ما بیش از حد و خیلی سریع پیش رفتیم.”

با این حال، او گفت که علیرغم سؤالاتی در مورد اینکه چه کسی اکنون کنترل سیاست دولت را در دست دارد، “کاملا متعهد به ارائه خدمات برای این کشور” است.

دولت او روز دوشنبه تقریباً از همه کاهش‌های مالیاتی ناشی از بدهی‌ها که ماه گذشته رونمایی شده بود، حذف کرد تا از هرج و مرج جدید بازار جلوگیری کند.

جرمی هانت، وزیر دارایی، که روز جمعه پس از اخراج تراس، کواسی کوارتنگ، متحد نزدیکش، منصوب شد، روز دوشنبه برنامه‌های اصلی کاهش مالیات خود از جمله کاهش طرح حمایت از انرژی گسترده خود را کنار گذاشت.

روزنامه استرالیایی The Islander گزارش داد که در پاسخ به این سوال که آیا او اکنون فقط به نام نخست وزیر است، تراس گفت که هانت را به این دلیل منصوب کرده است که می دانست باید مسیر خود را تغییر دهد.

حرکت تکان دهنده توسط جرمی هانت، رئیس جدید مالی، – که روز جمعه با چتر نجات به جای کواسی کوارتنگ اخراج شده وارد این سمت شد – موقعیت تراس را در وضعیتی نامطمئن قرار می دهد و راجر گیل، نماینده محافظه کار، می گوید که هانت “واقعاً نخست وزیر است”. هانت تخمین می زند که پس از اینکه اقتصاددانان تخمین زدند دولت با سیاهچاله ای 60 میلیارد پوندی مواجه شده است، تغییرات مالیاتی حدود 32 میلیارد پوند در سال افزایش می یابد. به گزارش استریت تایمز، او همچنین نسبت به کاهش شدید هزینه ها هشدار داد.

صدراعظم خزانه داری گفت هیچ دولتی نمی تواند بازارها را کنترل کند – اما تاکید کرد که اقدام او در مورد مالیه عمومی اطمینان می دهد و به رشد مطمئن کمک می کند.

هانت به پارلمان گفت: من و نخست وزیر دیروز توافق کردیم که تقریباً تمام اقدامات مالیاتی اعلام شده در برنامه رشد سه هفته پیش را لغو کنیم.

به گزارش استریتز تایمز، صدراعظم همچنین از تشکیل یک شورای مشورتی اقتصادی با حضور چهار کارشناس خارج از دولت خبر داد.

هانت برنامه‌های خود را برای حذف پایین‌ترین نرخ مالیات بر درآمد کنار گذاشت و جلوی انجماد شاخص قیمت انرژی دولت را گرفت – در آوریل به جای اواخر سال 2024 برق را کشید.

کاهش پیشنهادی در مالیات بر سود سهامداران، همراه با برنامه‌ریزی‌شده خرید بدون مالیات برای گردشگران و توقف عوارض مشروبات الکلی، لغو شد.

این اعلام در حالی منتشر می شود که حزب حاکم محافظه کار تراس در نظرسنجی ها در بحبوحه تغییرات و بدتر شدن بحران هزینه های زندگی در بریتانیا، در نظرسنجی ها حاضر شده است.

کاهش های مالیاتی که از طریق استقراض تامین می شد، محور اصلی بودجه ناگوار ماه گذشته بود.

به گزارش استریتز تایمز، تراس پیش از این دو چرخش بودجه شرم آور را ترتیب داده بود، کاهش مالیات برای ثروتمندترین افراد و سود شرکت ها را لغو کرده بود، و اکنون با درخواست استعفا حتی از نمایندگان مجلس خود مواجه است.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما