منصوبان DeSantis به دنبال «باطل کردن» قرارداد جهانی دیزنی هستند

رویارویی بین شرکت والت دیزنی و فرماندار. ران دیسانتیس از فلوریدا به طور فزاینده ای به نظر می رسد که ممکن است به دادگاه ختم شود.

روز چهارشنبه هیئت مدیره ای توسط آقای. DeSantis برای نظارت بر خدمات دولتی در Disney World از وکلا خواست تا قطعنامه‌ای را برای «باطل کردن» توافقنامه توسعه اخیر و میثاق‌های محدودکننده که به دیزنی کنترل گسترده‌ای بر توسعه مجتمع تفریحی برای دهه‌های آینده می‌دهد، آماده کنند. هنگامی که منصوبان در ماه گذشته برای انجام وظیفه گزارش دادند، از اینکه دیزنی – در انجمن های عمومی باز و تبلیغاتی – این توافق را اجرا کرده است، خشمگین شدند.

دیوید اچ. تامپسون، یکی از وکیل‌های حقوقی که توسط هیئت مدیره حفظ شده است، در طی ارائه‌ای که در آن دیزنی را متهم به «نادرست بودن» می‌کند، گفت: «نتیجه نهایی این است که دیزنی برای فرار از قانون فلوریدا تلاش کرد تا از قانون فلوریدا فرار کند.» و غیرقانونی» مانورهای مرتبط با توسعه. او گفت که یکی از آنها شامل عدم رعایت کامل قانون ایالتی است که مستلزم اطلاع رسانی عمومی از اقدامات انجام شده است.

برای حمایت از ادعایی مبنی بر اینکه دیزنی به سرعت عمل کرده است، آقای. تامپسون ایمیلی از جان M. McGowan، مشاور ارشد والت دیزنی ورلد توچال را به نمایش گذاشت که در آن پیشنهاد کرد که نام او به عنوان نویسنده پیش نویس سند مربوط به توافقنامه توسعه حذف شود. در این ایمیل آمده است: “من راحت هستم که نام خود را روی آن بگذارم، اما از دیدگاه اپتیک که ایده آل نیست.”

دیزنی روز چهارشنبه از اظهار نظر خودداری کرد. این شرکت – یکی از بزرگترین کارفرمایان و مالیات دهندگان فلوریدا – بارها اقدامات خود را “مناسب” و مطابق با قوانین ایالتی توصیف کرده است. دیزنی همچنین تمایل خود را برای مبارزه با هرگونه تلاشی برای لغو توافقنامه توسعه و میثاق ها نشان داده است که انواع خاصی از ساخت و سازها را در نوارهایی از زمین های اطراف استراحتگاه ممنوع می کند (مثلاً جاذبه های رقیب).

هیئت مدیره از وکلای خود خواست که مدارک ابطال را برای جلسه هفته آینده آماده کنند.

در جلسه چهارشنبه، که چهار ساعت به طول انجامید، اعضای هیئت نظارت همچنین متعهد شدند که مالیات‌های دیزنی را برای کمک به پرداخت هزینه‌های یک نبرد قانونی افزایش دهند. مقامات هیئت برنامه ریزی را برکنار کردند و خود را جایگزین آنها کردند. و شروع به بررسی امکان ساخت مسکن کم درآمد در زمین های مجاور توچال کرد. بخشی از جلسه به ارائه‌های مقامات ایالتی اختصاص داشت که خواستار نظارت بیشتر دولت بر برخی عملیات‌های Disney World بودند، از جمله بازرسی استخرها (267 استخر در هتل‌ها و پارک‌های آبی دیزنی وجود دارد)، مجوزهای الکل و ایمنی جاده‌ها.

هیئت به اصرار آقای فلوریدا به عنوان قانونگذار فلوریدا عمل کرد. دیسانتیس، آماده اتخاذ اقدامی بود که توافقنامه توسعه دیزنی و میثاق های محدود کننده را باطل می کرد. به گفته کارشناسان حقوقی، بسته به نتیجه، دیزنی می تواند دلایلی برای شکایت برای نقض بندهای قرارداد قانون اساسی فلوریدا و ایالات متحده داشته باشد.

ژاکوب شومر، وکیل فلوریدا که متخصص در قوانین دولتی و موافقت نامه های توسعه است، گفت: «این یک قرارداد را مختل می کند.

آقای. DeSantis و شرکت والت دیزنی بیش از یک سال است که بر سر منطقه مالیاتی که Disney World را در بر می گیرد، استراحتگاه 25000 هکتاری که 75000 نفر را استخدام می کند و سالانه 50 میلیون بازدید کننده را جذب می کند، مبارزه می کنند. منطقه ای که در سال 1967 در جنوب اورلاندو ایجاد شد، عملاً این ملک را به شهرستان خود تبدیل کرد و به دیزنی کنترل غیرمعمولی بر حفاظت از آتش، پلیس، تعمیر و نگهداری جاده و برنامه ریزی توسعه داد.

پس از انتقاد دیزنی از قانون آموزش ایالتی مورد بحث و توقف کمک های مالی سیاسی در فلوریدا، آقای. دیسانتیس و مجلس قانونگذاری، استقلال دیزنی را با تعیین یک هیئت نظارت دست‌چین شده برای منطقه محدود کردند. پیش از این، دیزنی اعضای هیئت مدیره را انتخاب می کرد.

قانون آموزشی که حقوق والدین در آموزش نامیده می شود، بحث در کلاس درس درباره گرایش جنسی و هویت جنسی را برای دانش آموزان تا کلاس سوم ممنوع می کند. مخالفان این قانون را “نگو همجنسگرا” برچسب زدند. روز چهارشنبه، دولت DeSantis این ممنوعیت را تا درجه 12 گسترش داد.

منطقه مالیاتی ابزاری حیاتی برای دیزنی در توسعه این استراحتگاه بوده است که شامل چهار پارک موضوعی، دو پارک آبی و 18 هتل متعلق به دیزنی است. طرح توسعه دیزنی، که در مرکز توافق توسعه مورد مناقشه قرار دارد، شامل ساخت احتمالی 14000 اتاق هتل اضافی، پنجمین پارک موضوعی بزرگ و سه پارک کوچک است. این شرکت گفته است که بیش از 17 میلیارد دلار را برای رشد در این استراحتگاه در دهه آینده اختصاص داده است، توسعه ای که تخمین زده می شود 13000 شغل در این شرکت ایجاد کند.

در ماه جولای، دولت DeSantis برنامه رشد دیزنی را بررسی و تصویب کرد.

آقای. دیسانتیس، یکی از رقبای اصلی جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری، اگرچه رسماً نامزدی را اعلام نکرده است، اما این هفته انتقادات رقبای احتمالی ریاست جمهوری را به خاطر جنگش با دیزنی برانگیخته است. دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز سه شنبه در سایت Truth Social، سایت رسانه اجتماعی خود نوشت: «این همه غیر ضروری است، یک شیرین کاری سیاسی».

اما فرماندار هیچ نشانه ای از عقب نشینی نشان نداده است و تلاش های خود را به عنوان محافظت از “اراده مردم” و پایان دادن به “مزیت ویژه ناعادلانه” توصیف می کند. در کنفرانس خبری روز دوشنبه، آقای دیسانتیس انواع اقدامات تنبیهی احتمالی را علیه دیزنی پیشنهاد کرد، از جمله ارزیابی مجدد ارزش اقامتگاه برای مالیات بر دارایی و توسعه زمین مجاور، شاید با یک زندان ایالتی جدید.

مارتین گارسیا، رئیس جدید هیئت مدیره منطقه مالیاتی، با اشاره به قابلیت های خودگردان دیزنی گفت: «هیچ کس در تالاهاسی حاضر به روشن کردن این ترتیبات نبود. «سپس فرماندار. ران دیسانتیس، شجاعانه – و تکرار می کنم، شجاعانه – آن را به دلیل خیانت نه تنها به رقابت در بازار منصفانه، بلکه به شهروندان فلوریدا نیز خواند.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما