ممکن است گربه شما هنگام صحبت کردن شما را نادیده بگیرد

هر صاحب گربه داستانی درباره خالی شدن توسط گربه خود دارد: ما گربه خود را صدا می کنیم، گربه برمی گردد و ممکن است برخی از ما تعجب کنیم که چرا سگ نگرفته ایم. اما گربه شما ممکن است به هر حال گوش کند. بیشتر از آن، بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید اهمیت می دهد.

آ مطالعه محققان فرانسوی که ماه گذشته در ژورنال Animal Cognition منتشر شد نشان داد که گربه‌ها نه تنها به آنچه که دانشمندان آن را گفتار هدایت‌شده توسط گربه می‌گویند – صدایی بلند شبیه به صحبت کردن ما با نوزادان – واکنش نشان می‌دهند، بلکه به افرادی که این کار را انجام می‌دهند واکنش نشان می‌دهند. صحبت کردن

شارلوت دو موزون، نویسنده این مطالعه و کارشناس رفتار گربه در دانشگاه می گوید: «ما متوجه شدیم که وقتی گربه ها صدای بلند صاحبانشان را می شنیدند، نسبت به زمانی که می شنیدند صاحبشان با یک انسان بالغ دیگر صحبت می کند، واکنش بیشتری نشان می دادند. پاریس نانتر. اما چیزی که در نتایج ما بسیار شگفت‌انگیز بود این بود که وقتی صدای یک غریبه می‌آمد واقعاً کار نمی‌کرد.»

برخلاف سگ‌ها، مطالعه رفتار گربه‌ها دشوار است و به همین دلیل است که انسان‌ها آن‌ها را کمتر درک می‌کنند. گربه‌ها اغلب به دلیل حضور در آزمایشگاه چنان تحت فشار قرار می‌گیرند که مشاهدات رفتاری معنادار غیرممکن می‌شوند. و سعی کنید گربه را برای انجام اسکن ام آر آی بی حرکت بنشینید تا عملکرد مغزش را مطالعه کند.

بنابراین محققان برای آخرین مطالعه به خانه گربه‌ها رفتند و انواع مختلف گفتار و بلندگوهای مختلف ضبط شده را پخش کردند. در ابتدا دکتر. د موزون و تیمش نگران بودند که گربه ها اصلاً واکنشی نشان نمی دهند. اما سپس آنها ضبط فیلم از برخوردها را مطالعه کردند. دکتر “واکنش آنها بسیار ظریف بود.” دی موزون گفت. این می تواند فقط حرکت دادن گوش یا چرخاندن سر به سمت گوینده یا حتی انجماد کاری باشد که آنها انجام می دادند.

در چند مورد، گربه‌های مورد مطالعه با پخش صدا و میو به گوینده نزدیک می‌شوند. دکتر “در پایان، زمانی که صاحبش از گفتار گربه محور استفاده می کرد، ما دستاوردهای آشکاری در توجه گربه داشتیم.” د موزون گفت.

کریستین ویتال، استادیار بهداشت و رفتار حیوانات در کالج یونیتی در مین، گفت: یافته‌ها نشان داد که «گربه‌ها به مراقبان خود توجه زیادی دارند، نه تنها به آنچه می‌گویند، بلکه به نحوه بیان آن‌ها». در مطالعه جدید شرکت نکرده است.

مطالعه جدید مکمل دکتر. تحقیقات خود ویتال در مورد روابط بین یک گربه و صاحبش. این رابطه بسیار مهم است، دکتر. تحقیقات ویتال نشان داده است که ارتباط بین یک بچه گربه و مادرش را تکرار می کند. این امکان وجود دارد که رفتارهای دلبستگی که در ابتدا برای تعامل با مادرشان در نظر گرفته شده بود، اکنون برای تعامل با مراقبان جدیدشان، انسان‌ها، اصلاح شده باشد.»

بر خلاف سگ‌ها، “اکثر گربه‌ها در واقع تعامل انسانی را به پاداش‌های دیگر مانند غذا یا اسباب‌بازی ترجیح می‌دهند.” ویتال گفت.

ژنتیک همچنین ممکن است در این که چرا سگ‌ها راحت‌تر مطالعه می‌شوند و فرض بر این است که سگ‌ها دوستانه‌تر هستند، نقش داشته باشد.

سارا جینین، کارشناس رفتار سگ در دانشگاه پاریس نانتر که در این آموزش جدید دخالتی نداشت، گفت: «سگ‌ها صدها یا هزاران سال پیش به‌طور مصنوعی انتخاب شده‌اند، دقیقاً بر اساس ظرفیتشان برای آموزش، چه به‌عنوان سگ‌گوسفند، چه سگ‌های شکاری یا چیزهای دیگر». مطالعه.

دکتر. جینین این کلیشه را که سگ‌ها به انسان‌ها نزدیک‌تر از گربه‌ها هستند، مخالفت کرد. “مردم می گویند که سگ ها بهترین دوست یک مرد هستند، که می توانید به آنها اعتماد کنید و آنها بسیار وفادار هستند. اما ما نمی دانیم که سگ ها واقعاً چه فکری می کنند.” “این واقعاً فقط طرح ما است که سگ ها عاشق ما هستند.”

دکتر “سالها، دانشمندان سوالات درستی در مورد گربه نمی پرسیدند.” د موزون گفت. اکنون، کسانی که به خیانت گربه‌ها متقاعد شده‌اند، از پاسخ‌هایی که در حال ظهور هستند خوششان نمی‌آید.

گربه ها از ما متنفر نیستند دکتر. ویتال گفت، و افزود که “مجموعه کار رو به رشد از این ایده حمایت می کند که تعامل اجتماعی با انسان ها کلید زندگی یک گربه است.”

به گفته دکتر د موزون، فقط به این دلیل که گربه‌ها به روش‌های ظریف واکنش نشان می‌دهند به این معنی نیست که آنها دور از انتظار هستند.

“گربه ها کاری را که شما از آنها انتظار دارید انجام نمی دهند. اما اگر گربه‌ها وقتی با آنها تماس می‌گیریم نمی‌آیند، ممکن است به این دلیل باشد که آنها مشغول انجام کار دیگری هستند یا در حال استراحت هستند.” «مردم از این نوع توقعات دارند زیرا وقتی سگی را صدا می زنید، سگ می آید. اما اگر وقتی یک انسان در آن طرف خانه چرت می زند زنگ بزنید، آیا می روید؟»

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances