مقامات اتحادیه اروپا TikTok را از تلفن های کارمندان ممنوع کردند

کمیسیون اروپا روز پنجشنبه با استناد به نگرانی‌های امنیتی، کارکنان خود را از استفاده از TikTok، پلتفرم رسانه‌های اجتماعی متعلق به چین منع کرد، اقدامی که بر تنش‌های فزاینده بین غرب و چین تاکید می‌کند.

سونیا گوسپودینووا، سخنگوی کمیسیون، گفت که این قانون برای دستگاه‌های رسمی کمیسیون و همچنین دستگاه‌های شخصی کارکنان در صورتی که برنامه‌های مرتبط با کار نصب شده باشند، اعمال می‌شود.

او گفت: “هدف این اقدام محافظت از کمیسیون در برابر تهدیدات و اقدامات امنیت سایبری است که ممکن است برای حملات سایبری مورد سوء استفاده قرار گیرد.” این اولین بار است که کمیسیون، بازوی اجرایی اتحادیه اروپا، کارمندان خود را از استفاده از یک اپلیکیشن منع می کند.

بر اساس ایمیلی که نیویورک تایمز مشاهده کرده است، کارمندان تا 15 مارس فرصت دارند تا TikTok را از دستگاه های خود حذف کنند. کمیسیون این قانون را موقتی توصیف کرد و گفت که می‌تواند در آینده مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد.

این بلوک با موضوع فزاینده دخالت خارجی و اطلاعات نادرست از کشورهای خارجی دست و پنجه نرم می کند و برخی از قانونگذاران و قانونگذاران غربی معتقدند که TikTok می تواند اطلاعات حساس کاربران را با دولت چین به اشتراک بگذارد. اواخر سال گذشته، ایالات متحده TikTok را از دستگاه‌های دولت فدرال ممنوع کرد و به بیش از دوجین ایالت و برخی از دانشگاه‌ها ملحق شد که نوعی ممنوعیت این برنامه را تأیید کرده‌اند.

هیچ کشور اروپایی هنوز ممنوعیت TikTok را تأیید نکرده است، اگرچه مقامات هلندی گفته اند که در حال بررسی اقدامی برای ممنوع کردن این برنامه از دستگاه های دولتی هستند.

TikTok اشتراک‌گذاری داده‌ها را با مقامات دولتی چین رد کرده است و سعی کرده از شرکت مادر مستقر در چین، ByteDance فاصله بگیرد.

TikTok در بیانیه ای گفت: «ما معتقدیم این تعلیق نادرست است و بر اساس تصورات غلط اساسی است. این شرکت که اعلام کرد 125 میلیون کاربر در اتحادیه اروپا دارد، گفت که در حال تلاش برای بهبود امنیت داده های کاربران در آنجا است.

این تعلیق در حالی صورت می گیرد که تنش های گسترده تر بین چین و کشورهای غربی وجود دارد. اگرچه پکن موضعی بی طرف در قبال جنگ روسیه در اوکراین اتخاذ کرده است، اما اخیراً با اتهامات آمریکا مبنی بر اینکه چین در نظر دارد به روسیه تسلیحات و مهمات بدهد، مواجه شده است.

کارشناسان اطلاعات نادرست از اقدام کمیسیون اروپا تمجید کردند.

جاکوب کالنسکی، تحلیلگر ارشد مرکز عالی اروپایی برای مقابله با تهدیدات ترکیبی مستقر در هلسینکی، گفت: «این اقدام باید به جمع‌آوری اطلاعات مورد نظر برای چینی‌ها کمی سخت‌تر شود».

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances