ما می توانیم از سلول های بنیادی برای ساختن جنین استفاده کنیم. تا کجا باید برویم؟

شاید سوال بزرگ‌تر این باشد که این ساختارهای مشتق شده از سلول‌های بنیادی تا چه حد جنین مانند هستند. برای برخی از دانشمندان، این وضعیت 22 است. اگر بلاستوئیدها بیش از حد به جنین شباهت داشته باشند، بسیاری بر این باورند که تحقیقات در مورد آنها باید به همان روشی محدود شود که ما کار روی جنین انسان را کنترل می کنیم.

Chuva de Sousa Lopes می‌گوید، اما اگر آن‌ها به اندازه کافی شبیه جنین نیستند، استفاده از آن‌ها برای تحقیق فایده‌ای ندارد. او می‌گوید: «در حال حاضر، درک اینکه چقدر به هم نزدیک هستند یا چقدر متفاوت هستند، بسیار دشوار است.

دانشمندان تمایل دارند به اندازه و شکل ساختارها و اینکه سلول‌هایشان کدام ژن‌ها را بیان می‌کنند، نگاه کنند تا بفهمند چقدر شبیه جنین‌های معمولی هستند. اما جنبه های مهم دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

نائومی موریس، زیست‌شناس رشدی در موسسه کریک در لندن می‌گوید: «ابتدا باید درباره چیستی جنین به توافق برسیم. «آیا این چیزی است که فقط از ادغام یک اسپرم و یک تخمک ایجاد می شود؟ آیا این ارتباط با انواع سلولی که دارد، یا [shape] از ساختار؟»

شاید بیشتر به پتانسیل ساختار مربوط می شود. جنین انسان می تواند یک فرد را تشکیل دهد. بلاستوئیدهای انسانی نمی توانند به انسان تبدیل شوند. کافی.

با پیشرفت فناوری، به نظر می رسد روزی جنین های مشتق شده از سلول های بنیادی بتوانند به حیوانات زنده تبدیل شوند. Rossant می‌گوید: «از لحاظ نظری، اگر شما همه انواع سلول‌های مناسب را داشته باشید… آنها می‌توانند فراتر هم بروند. “هرگز نگو هرگز.”

به هر حال ما بلاستوئیدها و دیگر ساختارهای جنین مانند را تعریف می کنیم، اکنون زمان شروع تنظیم نحوه رشد و مطالعه آنها است. Rossant یکی از بسیاری از دانشمندانی است که من با آنها صحبت کردم و موافق هستند که با توجه به ظاهر جنین مانند این ساختارها، احتمالاً باید مشمول قوانین و مقرراتی باشند که تحقیقات روی جنین های طبیعی را پوشش می دهد.

خطر بزرگ این است که اگر یک بازیکن سرکش داشتیم که خیلی سریع پیش می رفت [with human cells]موریس می گوید، و چیزی را توسعه داد که باعث واکنش عمومی شد.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان