قرار دادن آنلاین هنر عمومی فیلادلفیا

بیش از لایک ها سریالی درباره شخصیت های رسانه های اجتماعی است که سعی می کنند کارهای مثبتی برای جامعه خود انجام دهند.


دوربین تلفن کنراد بنر روی نیل لیوینگستون، هنرمندی که در مقابل یک دیوار خالی ایستاده بود، ثابت شد. Mx لیوینگستون به زودی یک نقاشی دیواری عظیم می کشد و “بوم” سمت یک ساختمان آپارتمان مشرف به یک پارکینگ در منطقه گیبورهود در فیلادلفیا خواهد بود. غرفه Mx. لیوینگستون برای یافتن کلمات مناسب برای TikTok تبلیغاتی مشکل داشت.

آقای «ما می‌توانیم هزار تا برداشت انجام دهیم». بنر با گرمی در صدایش گفت. هم لوکیشن و هم هنرمند را انتخاب کرده بود.

آقای. بنر، 38 ساله، بخش Streets Dept را اداره می کند، یک وبلاگ عکس و حضور در رسانه های اجتماعی که به هنرمندان خیابانی اختصاص داده شده است. علاوه بر مصاحبه با هنرمندان از طریق ویدئو و عکاسی از آثار آنها، آقای. بنر هنرمندانی را برای Mural Arts Philadelphia انتخاب می کند که به گفته او بزرگترین برنامه هنری عمومی کشور است. در شهری که به دلیل غنای نهادهای فرهنگی و صحنه هنری عمومی اش شناخته شده است، آقای. بنر می‌خواهد «به هر طریقی به هنرمندان خدمت کند».

Mx: “او پلی در جامعه هنر عمومی است.” لیوینگستون گفت. او می ایستد و سرعتش را کاهش می دهد و چیزهای اطراف خود را مشاهده می کند و واقعاً به شهر فیلادلفیا اهمیت می دهد.

قبل از ملاقات با Mx. لیوینگستون، آقای دوربین بنر روی هنرمند دیگری به نام الکسی منصور قفل شد که آقای. برنر تصمیم گرفت که یک نقاشی دیواری را در زمان واقعی به عنوان بخشی از یک جشنواره خیابانی بکشد. تقریبا 90 درجه بود و بلندگوهای بزرگ Mr. منصور، که خود را «زمخت» توصیف می کند، علاقه ای به سخنرانی در جمع ندارد. همه جا مردم بودند و آقای. منصور هم تقلا کرد و صورتش قرمز شد. (آقای منصور بعداً گفت: “من سیاه شدم.”

آقای. بنر کنترل را در دست گرفت: او به Mr. منصور دستانش را جلوی صورتش تکان دهد تا خودش را خنک کند. او مکان خود را تغییر داد و ابتدا سعی کرد Mr. منصور در ساختمان مجاور (همچنین با صدای زیاد) قبل از استقرار در گوشه ای به دور از هیاهو.

آقای “یک، دو، سه.” بنر با حوصله گفت و آقای. منصور شروع کرد به شرح کارش.

آقای. منصور که کارش بر هویت دگرباش متمرکز است و تیمش روی نقاشی دیواری خدای یونانی دیونیزوس کار کردند که برخی او را یک چهره غیر دودویی اولیه می دانند.

آقای. بنر، که در محله فیش‌تاون بزرگ شده است و معمولاً کلاه لبه‌ای صاف و سبیل می‌پوشد، هنگام مستندسازی هنر از توجه دوری می‌کند و نگاه مردم را به سمت هنرمندانی که از او حمایت می‌کند معطوف می‌کند.

او گفت: “علاقه من همیشه این بود که دوربین را به سمت بیرون بگیرم.” بنر گفت. “من از طریق هنر عمومی و هنرمندانی که آن را می سازند، شادی و علاقه عمیقی به آموختن دنیای اطراف خود دارم.”

آقای. بنر اولین بار در سال 2011 بخش Streets Dept را منتشر کرد. یک تازه کار در دنیای هنر خیابانی – Mr. بنر یک هنرمند آموزش دیده نیست، و او مدت‌ها بود که قصد داشت وارد معماری شود – پست‌های اولیه‌اش همان چیزی بود که او آن را «وبلاگ فن‌بوی» می‌نامید.

این وبلاگ در ژوئن 2011 زمانی که مجله تایم پستی را در مورد هنرمندی که قطار شهری را “با نخ” بمباران کرده بود، دوباره چاپ کرد و صندلی ها را در الیاف بافتنی چند رنگ پیچیده بود، به جریان اصلی تبدیل شد. توجه آقای بنر یک شغل بازاریابی تمام وقت بود که در سال 2015 پس از اینکه از 100000 فالوور اینستاگرام فراتر رفت (او اکنون بیش از 150000 دنبال کننده و 34600 نفر دیگر در TikTok دارد) آن را ترک کرد و تمام تمرکز خود را به بخش خیابان ها اختصاص داد. او بعداً یک سرویس اشتراک را از طریق Patreon، یک پلت فرم عضویت برای سازندگان محتوا، راه اندازی کرد.

در سال 2020، آقای بنر شروع به انتخاب هنرمندان و مکان‌ها برای هنرهای دیواری کرد، که به گفته او اکنون بخش عمده‌ای از بودجه استریت دپت را تأمین می‌کند، پس از تقریباً یک دهه کار مستقل کیوریتوری، که هنوز هم در کنار آن انجام می‌دهد.

در قلب همه این کارها عشق به شهری است که به اعتقاد او به ویژه برای یک جامعه هنرهای خیابانی پر رونق مناسب است.

او می‌گوید: «بیشتر هنرمندان خیابانی که در حال حاضر کار می‌کنند، ساختمان‌های متروکه یا مصالح ساختمانی را می‌سازند. بنر گفت. “تقریباً هر محله در فیلی دارای یک ساختمان متروکه است که یک انبار سابق یا خانه های متروکه است.”

او در مورد هنرمندان خیابانی گفت: «این ایده وجود داشت که، خوب، صنعت و شاید برخی از مردم این شهر را ترک کردند، بنابراین اکنون اینجا زمین بازی ما است. “اگر ساختمانی را رها کنید، با هنر پر می شود.”

ساعاتی پس از فیلمبرداری با Mx. لیوینگستون و آقای. منصور، آقای بنر در گوشه خیابان شلوغ، جایی که مردی در حال نقاشی چهره یک زن بود، کنار یک فضای دیواری آزاد برای هنرمندان قرار گرفت. آقای. بنر ماه ها کار این هنرمند را دیده بود اما هرگز او را ندیده بود. او Shaun Durbin بود، یک هنرمند نوپای محلی که تلاش کرده بود آقای. توجه بنر قبلاً در نقاشی زنده. او موافقت کرد که آقای. بنر کارهایش را به نمایش می گذارد.

آقای. بنر دوربینش را بیرون آورد. او گفت: «این خیلی کیسمت است. بخش مورد علاقه او در کارش ملاقات با هنرمندان جدید و به اشتراک گذاشتن آثار آنها با توده مردم است. “چرا ما در این دنیا هستیم اگر فقط به اطراف نگاه کنیم و از آنچه در اطرافمان است هیجان زده باشیم؟”

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما