فرارو | کاهش قیمت برنج ایرانی

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: قیمت برنج ایرانی در بازار از 15 تا 25 هزار تومان به 70 تا 110 هزار تومان کاهش یافته است و با توجه به فرا رسیدن فصل برداشت و افزایش تولید، قیمت تمام شده است. به کاهش خود ادامه می دهد.

قاسم علی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفت وگو با تسنیم، اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم برنج ایرانی حدود 15 هزار تومان کاهش یافته است و قیمت این محصول در روزهای آینده مجددا کاهش می یابد.

وی افزود: قیمت برنج ایرانی در حال حاضر 70 تا 110 هزار تومان است و با توجه به افزایش تولید برنج در سال جاری و وجود حجم زیادی برنج در انبار کاهش بیشتر قیمت پیش بینی می شود.

دبیرکل انجمن بنکداران مواد غذایی ادامه داد: همه ساله به مدت 5 ماه (روزهای برداشت) واردات برنج خارجی برای حمایت از برنج ایرانی و عدم اجرای ممنوعیت امسال و عرضه ممنوع شد. از سود جوی‌ها امدری به امل امرد به کاهش قیمت برنج کمک کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه برنج ایرانی قیمت بالایی دارد و با برنج خارجی برابری می کند، رقیبی برای برنج ایرانی محسوب نمی شود.

افزایش قیمت برنج در سال جاری بی سابقه و بی سابقه در 100 سال گذشته بوده است.

حسنی گفت: افزایش قیمت برنج ایرانی در سال جاری در 100 سال گذشته بی سابقه بوده است و طبیعی بود که روند افزایشی متوقف شود و کاهش قیمت جای آن را بگیرد به ویژه اینکه اکنون فصل برداشت برنج است. و معمولا در این مدت قیمت ها کاهش پیدا می کند.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: مقدار زیادی برنج کهنه در انبار باقی مانده است و با توجه به اینکه برنج تازه وارد بازار می شود، این محصولات به بازار عرضه می شود.

حباب برینج ایرانی ترکید

اکبریان یکی از فعالان برنج بخش شالکوبی در کیشور شمالی نیز در این رابطه گفت: قیمت برنج در سال گذشته حباب زده بود اما این حباب ترکیده است به طوری که در مازندران شاهد کاهش 20 تا 25 هزار تومانی به ازای هر برنج هستیم. کیلوگرم برنج ایرانی

وی افزود: در حال حاضر بهترین برنج ایرانی 90 هزار تومان به فروش می رسد و عرضه این محصول به بازار افزایش یافته است.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان