فرارو | فقط کیان پیرفلیک!

در رفتن تنها چند روز تا آغاز جام جهانی باقی مانده است و همزمان با ادامه ناآرامی ها در کشور، ورزشکاران یا به عبارت دقیق تر فعالان عرصه ورزش نیز کانون خبر واقعی را تشکیل داده اند. شبکه های اجتماعی و رسانه ها

لطفا فرار کنید تنها سه روز تا اولین دیدار ایران در جام جهانی قطر در شهر دوشنبه (30 فروردین) مقابل تیم ملی انگلیس باقی مانده است. لیست نهایی ارائه شده توسط کارلوس کی روش از سوی تیم ملی و رد دعوت فیفا از سوی اسطوره های فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی نیز با واکنش های قابل توجهی همراه بوده است.

حتی دیدار ملی پوشان با سید ابراهیم رئیسی قبل از عزیمت تیم ملی به قطر نیز مورد توجه رسانه ها و شبکه های مجازی قرار گرفت. البته در کنار ورزشکاران، سفر هیئت مقام معظم رهبری به سیستان و بلوچستان نیز با بازتاب چشمگیر رسانه ای همراه بود. با این مقدمات می توان خبرسازان هفته جاری را در موارد زیر معرفی کرد:

বান নান ক্দ্যার ক্র্যান

بدون شک کیان پیرفلیک خبرسازترین فرد هفته بود. به نام خودی رکینگ کمانش دل خیلی از ایرانی ها را فرو ریکت جان باختین جیگرسوز و در جریان تظاهرات این روز 25 فروردین موجی از واکنش ها در شبکه های اجتماعی به راه افتاد. آلیرزا آسسار چاپ شده است. بسیاری از شبکه های اجتماعی استوری های خود را با عکس این کودک 10 ساله تزئین کردند.

فقط کیان порфлк!

سفر هیئتی به سیستان و بلوچستان

اولین و خبرسازترین خبر هفته جاری، رئیس هیات اعزامی مقام معظم رهبری به سیستان و بلوچستان بود. این هیئت روز شنبه (21 فروردین) از فرودگاه زاهدان وارد سیستان و بلوچستان شد. محمد جواد حاج علی اکبری رئیس بعثه به نمایندگی از مقام معظم رهبری در ابتدای حضور خود در استان اظهار داشت: خدا را شاکریم که درود و پیام یک دوست را به کشور، دوستان و دوستان می رسانیم. و به استقبال مقام معظم رهبری به مردم استان سیستان آمده ایم و در بلوچستان نیز غم و اندوه خود را از حوادث پیش آمده و اقدامات بزرگی که برای رفع مشکلات انجام شده است به ایشان منتقل می کنیم و اقدامات تکمیلی انجام داده ایم. اقداماتی با بزرگان استان و گروه های مختلف و در مورد عزیزانی که در این حوادث شهید، جان باختند، جانباز و مجروح شدند، دوباره شما را می بینیم و رسیدگی می کنیم.

روز یکشنبه (22 فروردین) حاج علی اکبری، حاج علی اکبری، مهدوی مهر، دبیر شورای عالی کنفرانس جهانی مذاهب و لوفتیان، دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علمیه اهل سنت و تعدادی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان درباره رویدادهای اخیر این استان گفت وگو کردند. در این میان دیدار مولوی عبدالحمید امام اهل سنت زهدان با هیئت بیش از سایر دیدارها اهمیت داشت. مولوی عبدالحمید در دیدار با حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری نماینده رهبری و رئیس شورای سیاسی امام جمعه گلایه خود را در رابطه با حوادث اخیر زاهدان و خاص مطرح و این موارد را مورد توجه قرار داد. دو حادثه ناشی از «تبعیض علیه جامعه اهل سنت» است.

در این روز حاج علی اکبری رئیس شورای اسلامی اسلام بیانات مهمی را برای مردم بیان کرد. او عنوان داشت: ما این فرصت را داریم که با توافق دوستان رسالت به استان شما بیاییم. در یکی دیگر از بخشهای مهم این بیانیه، علی اکبری مسئول این محل گفت: در حوادث اخیر استان عده ای مسئول حرکت مردمی بودند و باید پاسخگو باشند و اصلاح کنند. و بابت اشتباهاتی که در حرکت عمومی مرتکب شدند عذرخواهی کنند به راحتی نمی توانند عبور کنند.

در مجموع سفر این هیئت به مقام معظم رهبری و دیدار رئیس شورای سیاسی امام جمعه با مولوی عبدالحمید، واکنش های گسترده ای را در میان رسانه ها به دنبال داشت. بسیاری از رسانه ها این سفر و نتایج آن را پوشش دادند. خبر این سفر و تیم آن به ابتدای هفته خلاصه نشد، بلکه روز چهارشنبه (25 آبان) مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زهدان در توییتی نوشت: منتظر رهبری. هیئت برای دیدن حقایق، محکومیت جنایت جمعه خونین زهدان، متاسفم برای خانواده.» حق با شهدا و قربانیان این حادثه و عدالت بود، نه تهدید و ارعاب.

عبدالحمید اسماعیل زهی با این توئیت بار دیگر مسائل سیستان و سفر هیئت به این استان را در کانون توجه رسانه ها قرار داد. در این مرحله برخی روزنامه ها به تحلیل و بررسی این موضوع پرداختند که عبدالحمید از کدام تهدید و تهدید صحبت می کند؟ و شاکی متاسف است؟

دیدار با رئیس جمهور و استقبال منفی

تیم ملی فوتبال ایران روز دوشنبه (24 فروردین) پیش از حضور در جام جهانی با سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران دیدار کرد. در این دیدار کاروان تیم ملی پس از آخرین تمرین و پیش از عزیمت به فرودگاه امام خمینی (ره) به دیدار رئیس جمهور رفتند و در مورد دغدغه های خود صحبت کردند.

در این دیدار وزیر ورزش، سخنگوی دولت و رئیس دولت نیز حضور داشتند و از تیم ملی حمایت کردند. در این دیدار از سوی رئیس فدراسیون فوتبال شماره 12 تیم ملی به وی اهدا شد. البته کارلوس کی روش هم قول داد تمام تلاشش را برای موفقیت در جام جهانی انجام دهد.

قابل پیش بینی بود که چنین دیداری بین اعضای تیم ملی فوتبال مورد توجه رسانه ها و چهره های ورزشی قرار گیرد، اما نه در حدی که سرمربی پرسپولیس با استفاده از ایموجی عصبانی، برای بازیکنان استوری بگذارد، برخی که در حال حاضر دانشجو هستند.

در واقع در شرایطی که تیم ملی پیش از ورود به بزرگترین تورنمنت فوتبال با چنین حاشیه بزرگی مواجه است، تقریبا غیرمنتظره و بی سابقه است. به نظر می رسد ناآرامی های اخیر جوانان باعث شده تیم ملی فوتبال در شرایطی که حمایت حداکثری را می طلبد برای اولین بار درگیر بزرگترین حاشیه ها شود.

رد داوت فیفا از سوی دایی، کریمی، نکونام و محدوی کیا

متاثر از وضعیت اخیر کیشور، رد دعوت فیفا برای حضور در قطر نیز با واکنش های قابل توجه اسطوره های سابق تیم ملی فوتبال همراه بوده است. اواسط هفته جاری (دوشنبه/ 23 فروردین) بود که علی دایی، اسطوره فوتبال کیشورمان با انتشار پستی اینستاگرامی از رد شدن پیشنهاد حضور در جام جهانی 2022 به خانواده خود خبر داد.

شهریار با انتشار متنی در صفحه شخصی خود دلیل تصمیم خود را اینگونه توضیح داد: این روزها که حال دلم خوب نیست دعوت رسمی فیفا و فدراسیون فوتبال قطر را برای حضور در جام جهانی به همراه خودم رد کردم. همسر و دخترانم در وطنم در کنارت باش و به همه خانواده هایی که این روزها عزیزانشان را از دست داده اند تسلیت می گویم. به امید روزهای روشن بری ایران و ایرانی».

این پست اینستاگرامی علی دایی در کمتر از 24 ساعت 400 هزار کامنت دریافت کرد و میلیون ها بار بازدید و لایک شد که در نوع خود بی سابقه بود.

اما دعوت به فیفا به علی محدود نشد. در ادامه جواد نکونام بازیکن سابق باشگاه اوساسونا اسپانیا و باتجربه ترین بازیکن تیم ملی ایران نیز دعوت فیفا را رد کرد. متاسفم، اما ما هم دعوت شبکه تلویزیونی الکس قطر را نپذیرفتیم. قرار شد ابراهیم قاسم پور و حمید درخشان به عنوان مفسر بازی های ایران حضور داشته باشند. البته قبل از رسیدن این پیشنهادها جواد نکونام این امکان را داشت که در جام جهانی سرمربی تیم ملی شود اما سرمربی پیشنهاد فدراسیون فوتبال و کارلوس را رد کرده بود.

علی کریمی بازیکن سابق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس نیز در همین راستا با انتشار ویدئویی از دعوت خود به جام جهانی 2022 قطر اعلام کرد که این روزها فوتبال در اولویت نیست و قصد حضور ندارد. جام جهانی چون او می خواهد صدای مردم باشد

همچنین برخی روزنامه ها می گویند مهدی مهدوی کیا بازیکن سابق باشگاه هامبورگ آلمان دعوت فیفا برای حضور در جام جهانی و سایر هم تیمی هایش را رد کرده است. انتشار این خبر به این دلیل است که مهدوی کیا به عنوان میهمان ویژه جام جهانی در نظر گرفته شده بود و قرار بود بخشی از بازی برنامه ریزی شده ایران و انگلیس باشد.

خبرسازی های کیروش; از لیست نهایی تیم دعوت شده با پاسخ جنجالی به خبرنگار «اسکای» مواجه شد.

چند هفته پیش حول و حوش اعلام لیست نهایی تیم ملی فوتبال برای حضور در جام جهانی، شبهات زیادی وجود داشت؛ بنابراین طبیعی به نظر می رسد که اعلام این لیست از سوی کارلوس کی روش نیز با واکنش های زیادی همراه باشد. روز یکشنبه (22 فروردین) لیست 25 نفره تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی 2022 قطر توسط کارلوس کی روش اعلام شد. لیست بازیکنان ایران به شرح زیر است:

دروازه بانان: علیرضا بیرانوند، سید حسین حسینی، امیر عابدزاده، پیام نجز.

مدافعان: مرتضی پورالیگونجی، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی زادگان، مجید حسینی، احسان حاج صفی، صدیق محرمی، رامین رضاییان، ابوالفضل جلالی، میلاد محمدی.

هافبک ها: رزبه چشمی، سعید عزت اللهی، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، سامان قدوس، وحید امیری، علی قلی زاده، علیرضا جهانبخش، علی کریمی.

مهاجمان: مهدی طارمی، سردار آزمون، کریم انصاری فرد.

در لیست نهایی تیم ملی 9 بازیکن داخلی و 16 لژیونر حضور دارند که در نوع خود جالب توجه است. پرسپولیس با 4 نماینده بیشترین بازیکن را در تیم ملی دارد و استقلال با 3 نماینده، سپاهان، کایسری اسپور و الاهلی قطر با 2 نماینده در رده های بعدی قرار دارند. از بازیکنان دعوت نشده می توان به دانیال اسماعیلی فر، سعید صادقی، فرشاد فرجی، کمال السحدانی، مهدی مهدی پور، مهدی قیدی، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، امید نورافکین، صالح حردانی، جعفر سلمانی و سروش رفیعی اشاره کرد. تیم در زمان اسکوچیچ به کشور دعوت شدند اما در لیست حضور نداشتند. دعوت نشدن برخی از این بازیکنان انتقادات زیادی را به همراه داشت.

روزی دیگر کیروش خبرنگار خبری در اولین دیدار با خبرنگاران پس از ورود کاروان ورزشی از ایران به قطر، به توافق رسید. در این نشست خبری، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی جوانان در پاسخ به سوال خبرنگار شیطون اسکای اسپورت مبنی بر اینکه آیا مربیگری در تیم جوانانی که حقوق زنان را رعایت نمی کند به نفع است در حالی که مشخصا اینطور نیست. مورد. شما از چه رسانه ای هستید؟ برای پاسخ به این سوال چقدر به شما می دهم؟ شما یک شرکت خصوصی هستید، پس برای پاسخ به این سوال چقدر هزینه می کنید؟ برو با رئیس جمهور صحبت کن و بعد از جام جهانی اگر پیشنهادت خوب بود به این سوال جواب می دهم.

کیروش ادامه داد: سعی کنید حرفی در دهانتان نگذارید. برای پاسخ به این سوال پرسیدم چقدر به من می دهید؟ علاوه بر این، بد نیست فکر کنید که در کشور خودتان، انگلیس چه می گذرد.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances