فرارو این قیمت واقعی مسکن است

واکنش بازار مسکن در نتیجه تغییر سرعت فعالان بازار در ماه پمپاژ اخبار مذاکرات در قالب تورم تابستانی املاک تا سقف صفر (قیمت اصلی) نشان داده شد. ).

به گزارش «دنیای اقتصاد» و بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، درباره تغییرات بازار مسکن تهران در اسفندماه، تغییراتی در سرعت و عملکرد بازار فعال کشور رخ داده است. از جمله خریداران و فروشندگان آپارتمان های مسکونی در پایتخت منجر به افت بازار در ماه شد.قیمت ماهانه مسکن در این ماه افزایش یافت.

مردادماه امسال تحت تاثیر انتشار اخبار از مذاکرات، عملکرد بازارهای مهم اقتصادی یعنی بورس، ارز و سکه منفی شد. واکنش بازار مسکن در ماه مذاکرات اگرچه در قالب رشد قیمت منفی ظاهر نشد اما قیمت ثابت ماند.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، میانگین قیمت مسکن در اسفندماه امسال (میانگین قیمت محاسبه شده) در تیرماه در سطح مترمربع 42 میلیون و 800 هزار تومان ثابت ماند.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران، متوسط ​​قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران در تیرماه امسال نسبت به ماه قبل – خرداد 1401 – افزایش محسوسی داشته است.

ثبات قیمت مسکن در ماه مذاکره توافق و واکنش این بازار به تغییر سرعت معاملات شهر خصوصی تهران در اواسط تابستان در روزنامه هاست. در اسفند ماه امسال تحت تاثیر پمپاژ اخبار بورس، بازدهی ماهانه بورس منفی 3 درصد و بازدهی بازار ارز و سکه هر کدام منفی 7 درصد بود. این در حالی است که بررسی میدانی «دنیای اقتصاد» اسفندماه از وضعیت بازار کشور در ماه مذاکرات و همچنین تغییر سرعت کشورهای درگیر در امور کشور خبر داده بود.

در گزارشی که روز 27 اسفندماه سال جاری توسط «دنیای اخضتوی» منتشر شد، از وضعیت بازار املاک تهران در این ماه با عنوان «تلفن برجامی به دلالان املاک»، تغییر سرعت خریداران و فروشندگان بازار املاک و مستغلات مشاهده شد.

بررسی میدانی «دنیای اقتصاد» نشان داد که تحت تأثیر اخبار، مذاکرات و انتظارات ایجاد شده در این زمینه، معاملات واقعی در اواسط تابستان و در اسفند ماه در بازار مسکن تهران صورت گرفته است. کاهش در بازار بود.

در نتیجه انتشار این روزنامه، گروهی از خریدار مسکن، نقش خریدار خانه را به تماشاگر تغییر دادند و مذاکرات را به مشخص شدن نتیجه خرید موکول کردند.

این نظرسنجی نشان داد که در روزهای پایانی ماه مارس، تماس جنسی با واسطه ها به وضوح با تماس با آنها در ثلث اول ماه متفاوت است.

در روزهای پایانی اسفند ماه، محتوای صحبت‌ها و شنیده‌های متقاضیان خرید ملک از طریق میانجی‌گری عمدتاً به موضوع فروش و تأثیر احتمالی آن بر قیمت‌ها اختصاص داشت. در این گوشی ها دو گروه تماس گیرنده واقعی وجود داشت.

گروهی قصد داشتند به محض اطلاع از کاهش احتمالی قیمت، خرید خود را انجام دهند و گروهی نیز که از آغاز روند کاهش قیمت راضی بودند، فعلا قصد خروج از بازار را داشتند. ، به طوری که پس از دوره چربی سوزی، مسکن در بازار وجود دارد. دیگران برای تکمیل معامله وارد بازار می شوند.

از آنجا که این یک معامله است، شرایط مذاکرات قرارداد در این ماه نامشخص است و نتایج نهایی در انتظار مشخص شدن است. در برخی از مناطق بازار املاک، خریداران بدون خروج کامل از بازار املاک، تماس خود را برای اطلاع از تغییرات احتمالی قیمت و یا پیش‌بینی واسطه‌ها از قیمت آتی ملک متوقف کرده و تعداد بازدیدها نیز کاهش نسبی داشته است. اما قابل توجه

در واقع ماه مردادماه را می توان عنوان بازار بازار به ویژه معاملات بازار معرفی کرد. چرا که در این ماه بیم و امید از نتایج مذاکرات نیز در هم آمیخته بود و این موضوع بر رفتار فعالان بازارهای مختلف از جمله بازار مسکن تاثیر گذاشت.

بررسی میدانی بازار مسکن تهران در اسفندماه از انجام معاملات در این بازار خبر داد و آمار رسمی منتشر شده از سوی مرکز آمار نیز این موضوع را تایید می کند.

بر اساس بیانیه مرکز آمار ایران در گزارش دیروز منتشر شده از تحولات بازار مسکن تهران در اسفندماه، حجم معاملات خرید آپارتمان در پایتخت نسبت به تیرماه حدود 20 درصد کاهش داشته است. در مرداد مه 6 هازر و 852 فرقه برادة برد برد در شهر تهران این موجودی در تیرماه معادل 8 هزار و 685 بند معامله خرید مسکن است.

در واقع این معاملات نسبی خرید مسکن است که در اسفندماه مشاهده شده است که در آمارهای رسمی کاهش حدود 20 درصدی تعداد واحدهای خریداری شده در این ماه نسبت به خانه های خریداری شده در تیرماه نشان داده شده است. این کاهش 20 درصدی حجم معاملات خرید آپارتمان مسکونی در اسفند ماه در واقع نتیجه آماری خروج موقت برخی خریداران از پایان معامله، در ماه مذاکره است. بررسی ها نشان می دهد که این انتظار در بازار ادامه دارد.

این در شرایطی است که به لحاظ تورم، بازار ملک در تهران نیز تغییر کرده و سرعت رشد قیمت مسکن نیز کاهش یافته است. بررسی های «دنیای اقتصاد» نشان می دهد که این دو اتفاق یعنی تثبیت قیمت مسکن در اسفندماه همراه با کاهش محسوس حجم معاملات مسکن معادل حدود 20 درصد، انعکاسی از اتفاقاتی است که خارجی ها را تحت تاثیر قرار داده است. بازار مسکن و معاملات کشور در اواسط تابستان.

در واقع اگرچه عملکرد ماهانه بازار مسکن در اسفندماه مانند بازار ارز، سکه و بورس منفی نبود، اما به دلیل خاص بودن بازار مسکن، کاهش شدید نرخ رشد قیمت در این بازار واکنش مشابه سایر بازارها در اسفند ماه تلقی می شود.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما