فاضل لنکرانی مردم مشکلات زیادی دارند، باید به حرف آنها گوش کنیم

یکی از اعضای دانشکده آموزش و پرورش قم گفت: دشمنان اسلام برای گرفتن دین از مردم، از بین بردن سود، تخریب منابع و تجزیه ایران هستند.

به گزارش مرکز خبر، آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی امروز در ابتدای درس با اشاره به حوادث و ناآرامی های اخیر در کیشور اظهار داشت: حوادثی که این روزها در کیشور رخ داد در این زمینه حائز اهمیت است؛ در حالی که در این روزها شاهد حوادث و ناآرامی ها هستیم. اولاً هماهنگی، اتحاد و اتحاد رسانه ای در بین دشمن کاملا مشهود است، از همان لحظات اول همه اخبار و رسانه های جهانی را دنبال کردند، شعارها یکپارچه بود، هدف کاملاً مشخص بود و یک وحدت عملی و محاوره ای میان. دشمن مشهود بود

او اضافه کرد : ‌ هدف آنها فقط مقابله با نظام اسلامی و حل مشکل نبود. چه نسبتی بین سوزاندن قرآن و مرگ یک نفر در این کشور وجود دارد؟ به مقدسات توهین کردند، بدترین توهین ها را جایز گذاشتند، احکام اسلام را با حجاب و بی حجابی مورد هجمه قرار دادند، هدف نهایی مقابله با دین اصیل است.

وی گفت: دشمن به این نتیجه رسیده است که دین در ابعاد مختلف در ایران در این 40 سال بسیار قوی بوده است، نفوذ دین را در ایران و خارج از ایران می بینند و به این نتیجه رسیده اند که باید این را بگیرند. فاکتور از مردم . . همین دیروز یکی از نمایندگان کنگره آمریکا گفت ما به دنبال دو چیز هستیم، یکی بی دینی و دیگری نفی سلاح هسته ای ایران که اولی برای آنها مهمتر است.

فاضل لنکرانی گفت: اگر حکومت غیر مذهبی باشد کاری به آن ندارند! حالا مشکل واقعی است، همان است. برای از بین بردن دین در بین زنان، اولین عامل از بین بردن حجاب، افزایش فساد و فساد است و این همان چیزی است که دشمن دنبال آن است. انسان نباید از این موضوع غافل شود. ببینید چطور در مدت کوتاهی همه مقامات سیاسی کشورهای اروپایی به نفع یک نفر یا به نام حمایت از یک اعتراض ظاهر می شوند، هر روز این همه کشتار در دنیا انجام می شود، این همه جمعیت نابود می شود و آن هم به دست خودشان.اما برایشان مهم نیست، اما علیه ایران متحد هستند.

وی گفت: من یادم نیمی‌اید از اول روبیلیہ ہلیہ کین تحاد میدیای‌ای کہے کہے مقامات سیاسی، انواع هنرمندان، خواننده های آمریکایی و اروپایی، هر خواننده ای که به قول خودشان طرفداران زیادی دارد. به همه گفتند که پشت این قضیه بایستید. این گروه ها در کدام حادثه چنین بیانی داشتند؟ متاسفانه عده ای هم از آنها حمایت کردند.

وی بیان کرد: مشکل این است که ببینیم دشمن چه هدفی را دنبال می کند. همه مردم، دانشجویان و اقشار مختلف مردم نباید از این موضوع غافل شوند. باید بدانیم که دشمن با پیروی از دین ملت، ایران را تجزیه خواهد کرد و سودها را از بین می برد و منابع کشور را به سرقت می برد که واضح است.

یکی از اعضای جامعه مدرسین دانشگاه علم قم گفت: اگر امروز کسی بگوید این موضوع توهم است و دشمن چه ربطی به این امور دارد، باید در ذهن خود منکر شود، این انکار بدیهی است. . کدام عالم دینی و کدام مسلمان می تواند با آتش زدن قرآن و مساجد متفاوت باشد، این بدون شک اگر از شخص مسلمان صادر شده باشد از مصادیق ارتداد است.

وی افزود: نکته دیگر این است که پشت نظام جمهوری اسلامی و از جمله شعارهای مهم این نظام، موضوع آزادی بوده و هست. از شعرهای محمول; حق انتقاد برای مردم است. هم امام خمینی(ره) بارها این را بیان کردند و هم موضع ولی فقیه، این حق هم وجود دارد و هیچ مرجعی نیست که بگوییم فلانی حق نقد ندارد.

فاضل لنکرانی گفت: مردم مشکلات زیادی دارند به خصوص در مسائل اقتصادی و اقتصادی باید حرف خود را بزنند. اگر یکی بگوید حق نداری بگویی نه مطابق با شرع و نه با شرع و عقل و وجدان است، اما از زبان برخی چهره ها می توانی آن را ببینی، چرا نگویی. به حرف مردم گوش می دهی؟ آیا نامه مردم قرآن را می سوزاند و با آن مخالفت می کند؟ آیا حرف מרדום אתש זדן מואקב הסויני(ع) est است؟ آیا حرف मरोद्व द्वाष्ट अमुवाला आस्त است؟ آیا مردم می گویند برای نجات مجروحان و قربانیان حادثه آمبولانس را آتش زد؟

وی گفت: مسلمان حرف مردم نیست به قیمت هم اعتراض می کنند و این حق الناس است. آنها ریشه در فقر دارند، از دولت انتظار دارند که قدمی محکم بردارد تا در زندگی آنها فضای باز ایجاد کند. مسئولان هم قبول دارند و خودشان می گویند ما دنبال این دستور هستیم، اما چرا وقتی یک بازیگر می گوید به صدای مردم گوش نمی دهید؟ باید از آن باگزیر بسیم بسیم سادی برود و حرف برود است سترامین؟ آیا مزاحم و ناامن است؟ اگر نوجوان ناامن باشد شما نمی توانید هنر خود را در این نوجوان بیان کنید، فکر می کنید اگر تغییری ایجاد شود بهتر می توانید هنر خود را بیان کنید؟! чунин бод.

وی افزود: منش مردم این است که چرا مشکل اختلاس پیش نیامد؟ نامه مردم این است که چرا پله های عظمت برداشته نمی شود؟ البته ممکن است کارهای زیربنایی نیز انجام شده باشد که باید به اطلاع مردم برسد.

یکی از اعضای جامعه فرهنگیان گفت: به هر حال این دو ماده که یکی هدف دشمن و دیگری شخصیت مردم است باید از یکدیگر جدا شود. همه اقشار طلاب، متخصصان، روحانیون و… بدانند که امروز دشمن بر هدف خود مصمم تر است و دین خواهی از مردم ایرانی و غیر ایرانی است، اما مهم این است که مردم متدین هستند، دیده اید در اربعین چه کردند؟ 20 میلیون نفر راه طولانی به عشق امام حسین (علیه السلام) را بدون فرصت می پیمایند، اما خم نمی شوند.

وی افزود: مساجد را آتش می زنند و به فکر خام خودشان هستند اما به همین نتیجه می رسند، چنین چیزی وجود ندارد، دشمن می خواهد این مظاهر دینی، این نشانه های حسین را از بین ببرد نه حرف خدا و پیامبر، اما فقط نامه سازمان ملل و استکبار در این میان باشد. دشمن نباید هدف قرار گیرد. ما همه شهدا را دادیم تا دین به این کشور بیاید، حالا همه مردم پای دین خودشان ایستاده اند؟ اما آیا مردم دین خود را از این انقلاب گرفتند؟ دین انقلاب شد و این نظام اختراع شد. انقلاب برای مردم نبود.

وی ابراز داشت: این یکی از حماقت های دشمن است که مردم ایران را نمی شناسند، نمی دانند که دین در وجود مردم ایران ریشه دوانده است، از قبل از انقلاب و بیش از 1000 سال است. ، دین در وجود مردم ایران وجود داشته است. البته به برکت انقلاب دایره نفوذ دین وسیع و گسترده است. دشمن بداند مردم به هیچ قیمتی دست از دین بر نمی دارند! فرزندان خود را فدای این دین کرده اند. بری بریز و کروبی کے کے، بری دین و کدا! آنها امروز بیشتر از گذشته هستند.

فاضل لنکرانی گفت: به جوانان و نوجوانان توصیه می کنیم مراقب باشند چون دشمن می خواهد از شما سوء استفاده کند شما را در میدان می نشاند و به میدان می فرستد. به دختران و خواهران عزیزمان بگوییم مشکل از دشمن نیست، مشکل حجاب اجباری و بی اجباری نیست، مشکل این است که دین ندارید، منکر خدا هستید، همه مواظب باشیم مسئولین همچنین باید توجه بیشتری داشته باشند و سعی کنند به حقایق حوادث پی ببرند و هر چه زودتر مردم را روشن کنند و یکی از توصیه های رهبر انقلاب این است که مسئولان بیشتر به حرف دل مردم گوش دهند و خدمات بیشتری ارائه دهند. .

و گفت: این است که گفته می شود، آیا قانون باید مورد پسند جامعه و مردم باشد یا خیر؟ این ماده در کشورهای مکتبی و امثال آن صحیح است، اما در نظام اسلامی ایران که قانون بر اساس شرع و دین است، این حرف به هیچ وجه صحیح نیست و باید بین امر خدا و امر خدا تفاوت باشد. اجرای قانون خدا ممکن است برخی از روش ها در اجرا نادرست باشد و نباید طوری عمل کرد که باعث دوری مردم از دین شود و مردم ما برای مقابله با این موارد محکم تر و قوی تر خواهند شد. دشمن است و انشاءالله این انقلاب از هرگونه حادثه و ضربه مصون خواهد ماند.

و در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: نکته دوم مربوط به حادثه ای است که دیروز در افغانستان و کابل رخ داد. در یک جلسه آموزشی بیش از 30 نفر از شیعیان شهید و 50 نفر مجروح شدند. سوال اینجاست که چرا این انتحاری ها به راحتی در افغانستان و در مراکز شیعه نشین ظاهر می شوند و این حوادث را به وجود می آورند، ما شک نداریم که مسئول واقعی این موضوع دولت طالبان است، فکر نکنید که ما بین داعش و طالبان فرق می گذاریم. بین القاعده و داعش و طالبان، فرقی بین طالبان این زمان و طالبان قبلی نیست. اینها یک سرنوشت مشترک دارند و این شیعه است که آنها را نابود کند.

فاضل لنکرانی گفت: ما در مورد عنوان یک مقام سیاسی یا روابط دیپلماتیک صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد مقیاس شرع و واقعیت صحبت می کنیم، هدف مشترک اینها این است که شیعه باید نابود شود و شیعه باید از بین برود. افغانستان ما با همه شاهدان حادثه، خانواده های قربانیان و مجروحان حادثه ابراز همدردی می کنیم، کسی که در آنجا شهید می شود مانند یک شهید ایرانی است، تحمل این حوادث برای ما بسیار سخت است. .

وی گفت: طالبان دور از چشم مقامات دولتی فکر نکنند که این رویداد یک حمله انتحاری بوده است، نه، اگر بخواهند به راحتی می توانند از این حوادث جلوگیری کنند. و تا دیر نشده فکر کنند، اگر می خواهند مانند حکومت افغانستان باشند، ایجاد امنیت برای همه اقشار است، کودکی که در 20 سالگی ادامه تحصیل دهد، جزء پایتخت محسوب می شود. همه دنیا باید این اتفاقات و این دولتی را که با قلدری و زور و بدون شک پشت پرده دست آمریکای واقعی روی کار آمده محکوم کنند.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما