سیل و رانش زمین در رواندا جان بیش از 120 نفر را گرفت

کارشناسان می گویند خاک ماسه ای و زمین در مناطق آسیب دیده آنها را مستعد سیل و رانش زمین کرده است.

جوزف تویشیمیر، محقق جغرافیا در دانشگاه رواندا، گفت که استان‌های غربی و شمالی قبلا جنگل‌های طبیعی بودند، اما به مناطق کشاورزی و سکونتگاهی تبدیل شده‌اند و خطر سیل را افزایش می‌دهند.

او گفت: “اگر کاری برای حل این مشکل یا جابجایی مردم از این مناطق انجام نشود.” توییشیمیر، “ما باید منتظر سیل های کشنده مداوم باشیم.”

در سراسر آفریقای شرقی در سال‌های اخیر، بسیاری از مناطق، از جمله در اوگاندا، کنیا و سومالی، هم خشکسالی‌های شدید و هم بارندگی‌های شدید را تجربه کرده‌اند که بسیاری را می‌کشد و به خواص و محصولات آسیب می‌رساند. در سال 2020، سیل صدها نفر را در این منطقه کشته است.

روز چهارشنبه، صلیب سرخ در اوگاندا اعلام کرد که رانش زمین باعث کشته شدن شش نفر در آنجا نیز شده است.

سال گذشته، یک مطالعه نشان داد که تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان، احتمال بارش باران های شدید را که منجر به سیل های مرگبار در غرب آفریقا می شود، 80 برابر بیشتر می کند. دانشمندان، بخشی از گروه World Weather Attribution، همچنین دریافتند که احتمال وقوع باران‌های شدیدی که سال گذشته باعث سیل‌های فاجعه‌بار در آفریقای جنوبی شد، به دلیل تغییرات آب و هوایی دو برابر بیشتر بود.

موهامادو بامبا سیلا، دانشمند تغییرات آب و هوایی رواندا در مؤسسه آفریقایی علوم ریاضی و نویسنده هیئت بین دولتی سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی، گفت که نمی تواند با قطعیت بگوید که بارندگی های روز سه شنبه با تغییرات آب و هوایی مرتبط است. اما به طور کلی، وی خاطرنشان کرد، تغییرات اقلیمی فراوانی و شدت بارندگی های شدید را افزایش داده است.

ماری سولانژ کایسیر، وزیر امور اضطراری به خبرنگاران گفت که دولت رواندا قول داده است که به نیازمندان کمک کند، و تلاش‌های امدادی قبلاً شامل کمک به دفن قربانیان و ارائه تدارکات برای کسانی که خانه‌هایشان ویران شده است، بوده است.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما