سازمان بهداشت جهانی نسبت به تهدید بیماری در میان خشکسالی شاخ آفریقا هشدار داد

تدروس آدهانوم گبریسوس که از ژنو صحبت می کرد، گفت: خشکسالی، درگیری، تغییرات آب و هوایی و افزایش قیمت مواد غذایی، سوخت و کود، همگی در عدم دسترسی به غذای کافی نقش دارند.

کشورهای آسیب دیده جیبوتی، اتیوپی، کنیا، سومالی، سودان جنوبی، سودان و اوگاندا هستند.

گرسنگی و سوءتغذیه تهدیدی مستقیم برای سلامتی است، اما همچنین قدرت دفاعی بدن را تضعیف می کند و در را به روی بیماری ها باز کنید از جمله ذات الریه، سرخک و وبا.”

تدروس گفت که بحران برخی از مردم را مجبور می کند بین پرداخت هزینه غذا و مراقبت های بهداشتی یکی را انتخاب کنند، بسیاری در جستجوی غذا مهاجرت می کنند که می تواند آنها را در معرض خطر بیماری قرار دهد.

WHO بیش از 16 میلیون دلار از یک صندوق اضطراری برای رفع نیازها فراهم کرده است، اما حمایت بیشتری مورد نیاز است.

این آژانس برای 123.7 میلیون دلار درخواست دارد که برای پیشگیری و کنترل شیوع بیماری، درمان سوء تغذیه، و ارائه خدمات بهداشتی ضروری و همچنین داروها استفاده خواهد شد.

درخواست تجدید نظر برای تیگری

تدروس گفت که خشکسالی در حال تشدید “فاجعه انسان ساز” در منطقه تیگری در شمال اتیوپی است، جایی که جنگ نزدیک به دو سال است که ادامه دارد.

او گفت که حدود شش میلیون نفر در محاصره نیروهای اتیوپی و اریتره قرار دارند، “محصول از جهان خارج، بدون مخابرات، بدون خدمات بانکی و برق و سوخت بسیار محدود.”

در نتیجه، آنها با شیوع های متعدد مالاریا، سیاه زخم، وبا، اسهال و سایر بیماری ها مواجه هستند.

«این ظلم غیرقابل تصور باید پایان یابد. تنها راه حل صلح است،تدروس گفت.

در پایان این نشست، او خواستار توجه بیشتر جهانی به وضعیت تیگری شد.

«می توانم به شما بگویم که بحران انسانی در تیگری بیش از (در) اوکراین است، بدون هیچ اغراقی. و من آن را ماهها پیش گفتم، شاید دلیل آن رنگ پوست مردم تیگری باشد.

آمادگی هسته ای اوکراین

همچنین در جلسه توجیهی:

یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت بر آمادگی این سازمان برای پاسخگویی به هرگونه حادثه هسته ای احتمالی در اوکراین تاکید کرده است.

دکتر. مایکل رایان، مدیر اجرایی، در حال پاسخ به سوال یک روزنامه نگار در مورد وخامت اوضاع در اطراف نیروگاه هسته ای Zaporizhzhia بود.

او گفت که سازمان جهانی بهداشت از ابتدای جنگ با مقامات اوکراینی از جمله از طریق آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) درگیر بوده است.

دکتر رایان گفت: “ما در ارتباط دائمی با آژانس هستیم و به عنوان عضوی از سیستم سازمان ملل آماده واکنش در صورت نیاز به واکنش هستیم.”

یک حادثه هسته‌ای بدیهی است که در شرایط، برای زندگی انسان و محیط‌زیست فاجعه‌بار خواهد بود، بنابراین ما همچنان نگران آن هستیم. ما توسط همکارانمان در آژانس هدایت می‌شویم و به ارائه حمایت‌های پزشکی به آنها و دولت اوکراین ادامه خواهیم داد.»

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما