زیردریایی توریستی گمشده تایتانیک با 5 سرنشین تنها 70 ساعت اکسیژن باقی مانده است گزارش اخبار جهان

دهلی نو: یک گزارش رسانه ای حاکی از آن است که یک مقام ارشد گارد ساحلی ایالات متحده اظهار داشت که یک زیردریایی توریستی با پنج سرنشین که در 18 ژوئن هنگام غواصی به سمت لاشه کشتی تایتانیک در اقیانوس اطلس ناپدید شد، حدود 70 ساعت اکسیژن باقی مانده است و یک زیردریایی بزرگ. عملیات جستجو و نجات ادامه دارد. دریاسالار جان ماگر از گارد ساحلی ایالات متحده روز دوشنبه به رسانه ها گفت: “ما تخمین می زنیم که در این مرحله چیزی بین 70 تا 96 ساعت در دسترس است.”

وی همچنین گفت که دو فروند هواپیما، یک زیردریایی و شناورهای سونار بخشی از جست‌وجوی کشتی بودند، اما خاطرنشان کرد که منطقه‌ای که جست‌وجو در آن انجام می‌شود “دورافتاده” بوده و عملیات را دشوار می‌کند. دریاسالار مائوگر گفت که تیم‌های امداد «این را شخصاً می‌پذیرند» و هر کاری می‌توانند انجام می‌دهند تا سرنشینان را «ایمن به خانه» بیاورند.

گمان می‌رود کشتی گمشده، زیردریایی تیتان شرکت تور OceanGate باشد، یک زیردریایی به اندازه کامیون که پنج نفر را در خود جای می‌دهد و معمولاً با یک منبع اکسیژن اضطراری چهار روزه غواصی می‌کند. هزینه بلیط برای یک سفر هشت روزه شامل غواصی در عمق 3800 متری 250000 دلار است.

به گفته گارد ساحلی ایالات متحده، تماس با این زیردریایی حدود یک ساعت و 45 دقیقه پس از غواصی آن در 18 ژوئن قطع شد. OceanGate در بیانیه ای در روز دوشنبه گفت: “تمام تمرکز آن بر روی اعضای خدمه زیردریایی و آنها بود. خانواده ها “، بی بی سی گزارش داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما عمیقاً از کمک‌های گسترده‌ای که از چندین آژانس دولتی و شرکت‌های اعماق دریا در تلاش‌هایمان برای برقراری تماس مجدد با این شناور دریافت کرده‌ایم سپاسگزاریم.» کشتی غرق شده تایتانیک در 700 کیلومتری جنوب سنت جانز، نیوفاندلند قرار دارد، اگرچه ماموریت نجات از بوستون، ماساچوست انجام می شود.

خانواده وی گفتند که هامیش هاردینگ، تاجر و کاوشگر میلیاردر بریتانیایی 58 ساله، از جمله افرادی است که در زیردریایی گم شده حضور دارند.

هاردینگ در آخر هفته در رسانه‌های اجتماعی گفت که با افتخار اعلام می‌کند که در مأموریت کشتی تایتانیک حضور خواهد داشت – اما اضافه کرد که به دلیل «بدترین زمستان در نیوفاندلند در 40 سال اخیر، این مأموریت احتمالاً وجود دارد. اولین و تنها ماموریت سرنشین دار به کشتی تایتانیک در سال 2023 باشد.

او بعداً نوشت: “یک پنجره هواشناسی باز شده است و ما فردا (18 ژوئن) غواصی خواهیم کرد.”

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما