روسیه اروپایی ها اوکراین را به خود خواهند آورد

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه پنجشنبه شب به کشورهای غربی گفت که اگر نگران وقوع یک فاجعه هسته ای هستند، راه درستی برای بازگرداندن اوکراین پیدا خواهند کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از سایت شبکه روسی امروز، زاخارووا در گفت و گو با شبکه اول روسی گفت: اگر غرب از فاجعه هسته ای می ترسد باید راه درست را برای بازگرداندن دولت بیابد.

وی افزود: غربی ها نیز باید با آمریکا همکاری کنند تا اوکراین از حمله به نیروگاه اتمی زاپروژیان جلوگیری کنند.

زاخارووا درباره ادعای کشورهای غربی در خصوص تهدیدات هسته ای روسیه گفت: نمی توانم با اطمینان کامل به شما بگویم چرا که غرب این تهدید را در قالب خصومت علیه روسیه منتشر می کند و سعی می کنند این اظهارات را به ما نسبت دهند در حالی که کسی مثل اون [برای اقدام هسته‌ای] را نزده و کوایی نیز نداده است.

پیش از این، رئیس نیروگاه هسته‌ای روسیه (Рос АТМ) آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به فعالیت سیاسی متهم کرده بود و از این سازمان انتقاد کرده بود که به سیاست اجازه می‌دهد اظهاراتش را درباره نیروگاه هسته‌ای اوکراین شکل دهد.

رافائل گروسی، دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار ایجاد منطقه امن در اطراف بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا در اوایل سپتامبر شد.

نیروهای اوکراینی ماه ها پیش این نیروگاه را با توپخانه هدف قرار دادند تا روسیه را مسئول این حادثه معرفی کنند.

روسیه و اوکراین یکدیگر را به گلوله باران نیروگاه برق Zaporozhye در جنوب اوکراین متهم کرده اند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در 21 فوریه 2022 (2 مارس 1400)، با انتقاد از بی تفاوتی غرب به نظارت امنیتی مسکو، استقلال مردم دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

در 23 فوریه (4 مارس) و تنها یک روز قبل از شروع جنگ در اوکراین، شورای اتحادیه اروپا در واکنش به این اقدام اولین بسته تحریمی علیه روسیه را تصویب کرد.

پوتین همچنین در 24 فوریه (5 مارس 1400) عملیات نظامی علیه اوکراین را آغاز کرد که آن را “عملیات ویژه” نامید و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تغییر داد.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما