دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنرانی خود در اتحادیه عرب خواستار وحدت منطقه ای بیشتر شد

وی افزود که اتحادیه از جمله سازمان های منطقه ای است که نقش حیاتی در پیشبرد صلح، توسعه پایدار و حقوق بشر دارد.

آقای. گوترش همچنین خواستار اتحاد در سراسر جهان عرب شد که به گفته او هرگز به این اندازه ضروری نبوده است.

«تفرقه درها را به روی خارجی، غیر عرب، مداخله، تروریسم، دستکاری و درگیری های فرقه ای باز می کند. اما متحد، رهبری شما می تواند منطقه ای را شکل دهد که از پتانسیل عظیم خود حداکثر استفاده را می کند به صلح و امنیت جهانی کمک می کنداو گفت.

حمایت از آوارگان فلسطینی

دبیرکل سخنان خود را با تمرکز بر ادامه رنج مردم فلسطین آغاز کرد و بر موضع روشن سازمان ملل مبنی بر اینکه صلح باید پیشرفت کند و اشغال باید پایان یابد، تاکید کرد.

“هدف مشترک ما دو ایالت باقی می ماند – اسرائیل و فلسطین – در کنار هم در صلح و امنیت زندگی می کنند و قدس / بیت المقدس پایتخت هر دو کشور است.

با آژانس سازمان ملل متحد که به آوارگان فلسطینی کمک می کند، آنروا، در بحران مالی، آقای. گوترش از کشورهای عربی خواست سخاوتمندانه از این موضوع حمایت کنند “ستون حیاتی ثبات منطقه ای”.

وی همچنین مشتاق ادامه همکاری برای رسیدگی به درگیری ها و افزایش نیازهای بشردوستانه در سوریه، لبنان، یمن، لیبی، سومالی و سودان است.

نگرانی برای کشورهای در حال توسعه

دبیرکل چگونگی چگونگی آن را برجسته کرد کشورهای در حال توسعه امروز به حمایت بیشتری نیاز دارند زیرا آنها منابع مالی مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند.

کشورهای جهان عرب، آفریقا و فراتر از آن، در حال تضعیف درگیری‌ها، آسیب‌دیدگی ناشی از همه‌گیری کووید-19، و ضربه‌خوردگی به دلیل بحران آب و هوا هستند.

پیامدهای جنگ در اوکراین، به شکل افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی، تورم مارپیچ، و کاهش بدهی، بر این بار افزوده است.

“من برای یک محرک SDG – به رهبری G20 – به دنبال آن هستم افزایش سرمایه گذاری در توسعه پایدار برای اقتصادهای نوظهور.»

هدف افزایش نقدینگی، تسریع بخشودگی بدهی ها و تجدید ساختار بدهی به روش های جامع، موثر و منصفانه است.

صرفه جویی در معامله غلات اوکراین

او گفت: «ما همچنین بدون وقفه با همه ذینفعان مربوطه برای پایان دادن به تعلیق و تمدید ابتکار غلات دریای سیاه و رفع تمام موانع باقیمانده بر سر صادرات مواد غذایی و کودهای روسیه کار می‌کنیم.» گوترش

این توافق تاریخی برای منطقه عربی و کل جهان حیاتی بوده است، زیرا قیمت مواد غذایی در پی آن کاهش یافته است.

تصمیم روسیه در آخر هفته مبنی بر تعلیق همکاری ها باعث شد که قیمت ها بلافاصله افزایش یابد.

“ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم موفقیت مداوم را تضمین کند او گفت که از ابتکار غلات دریای سیاه برای ارائه کمک به نیازمندان، از جمله کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا که به مواد غذایی و کودهای قابل دسترس و مقرون به صرفه متکی هستند – هم از اوکراین و هم از فدراسیون روسیه.

همکاری در زمینه اقدام اقلیمی

کنفرانس آتی COP27 سازمان ملل متحد در زمینه تغییرات اقلیمی – که در قلب جهان عرب در مصر برگزار می شود – نشان دهنده فرصت حیاتی دیگری برای بازگرداندن اعتماد بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است. گوترش ادامه داد.

دبیرکل سازمان ملل متحد از کشورهای ثروتمندتر خواست تا در خط مقدم اقدام برای مهار افزایش دمای جهانی باشند.

“آنها باید کاهش انتشار گازهای گلخانه ای آنها در این دهه – در راستای حفظ گرمایش جهانی تا 1.5 درجه – و به طور کامل محور انرژی های تجدیدپذیر. آنها در نهایت باید سالانه 100 میلیارد دلار برای حمایت از کشورهای در حال توسعه برای ایجاد تاب آوری بسیج کنند.”

علاوه بر این، نیمی از کل بودجه آب و هوا باید به سمت سازگاری برویدو جامعه جهانی باید فوراً به تأثیرات آب و هوایی که فراتر از توانایی کشورها برای سازگاری است رسیدگی کند.

او گفت: «من تازه از پاکستان آمده‌ام و با دیدن منطقه‌ای سیل‌زده که سه برابر کشور خودم، پرتغال است، قلبم را شکست. گوترش در نشست سران گفت.

او اظهار داشت که اقدام در مورد “خسارت و خسارت” یک الزام اخلاقی است که باید در COP27 که این آخر هفته در شرم الشیخ افتتاح می شود، در کانون توجه قرار گیرد.

«انتظار غیراخلاقی و غیرمنطقی است جوامعی که هیچ کاری برای ایجاد گرمایش جهانی انجام ندادند تا بهای اثرات آب و هوایی را بپردازیم.”

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances