داده های بهداشتی، حقوق زنان و دگرباشان جنسی در کانون توجه شورای حقوق بشر

گزارشگر ویژه در مورد حق سلامت، Tlaleng Mofokeng، به این فناوری هشدار داد اشتراک گذاری آسان را فعال کرد داده‌های حساس سلامتی نوجوانان، مهاجران و افرادی که گرایش جنسی یا وضعیت سلامت آنها بوده است در معرض تبعیض.

«دسترسی به اطلاعات از طریق ابزارهای دیجیتال نباید به حق داشتن اطلاعات بهداشتی شخصی با محرمانه بودن خدشه وارد کند،” ام‌اس. موفوکنگ اصرار کرد.

فناوری مورد استفاده برای پیگرد قانونی متقاضیان سقط جنین

ام‌اس. موفوکنگ استفاده خطرناک توسط بازیگران دولتی و غیردولتی از ارتباطات سیار، نقشه‌برداری جغرافیایی و داده‌های تاریخچه جستجو علیه افرادی که به دنبال پیشگیری از بارداری یا سقط جنین هستند را برجسته کرد. در حوزه های قضایی – مانند برخی از ایالت های ایالات متحده – که این خدمات بهداشتی را جرم انگاری می کنند، منجر به پیگرد قانونی، دستگیری و انگ بیشتر می شود.

گزارشگر ویژه همچنین به این فناوری اشاره کرد می تواند دسترسی وسیع تری را فراهم کند به مراقبت های بهداشتی از طریق راه حل هایی مانند پزشکی از راه دور، شکاف دیجیتال جهانی منجر می شود نابرابری های عمده در این حوزه بین کشورها، جنسیت ها و گروه های اجتماعی و سنی.

گزارشگران ویژه و سایر کارشناسان مستقل که توسط شورای حقوق بشر منصوب می شوند، به عنوان فردی خدمت می کنند. آنها کارمندان سازمان ملل نیستند و برای کارشان پولی دریافت نمی کنند.

فقر مانعی برای حقوق زنان

در یک بحث مرتبط در شورای حقوق بشر (HRC) در ژنو، اثرات فاجعه بار فقر و نابرابری اجتماعی-اقتصادی بر سلامت زنان از جمله بی عدالتی های آشکاری بود که توسط کارگروه تبعیض علیه زنان و دختران برجسته شد. رئیس گروه، دوروتی استرادا تانک، گزارشی را به شورا ارائه کرد که نشان می‌داد در سطح جهانی، زنان و دختران به طور نامتناسبی در میان افرادی که در فقر زندگی می‌کنند، حضور دارند.

او تاکید کرد که آنها اغلب با انگ و جرم انگاری مواجه می شوند هنگامی که به دنبال مراقبت های بهداشتی باروری و خدمات، از جمله سقط جنین هستید.

خانم خانم “زمانی که زنان و دختران نمی توانند به آموزش بهداشت جنسی و باروری دسترسی داشته باشند، اطلاعات، کالاها و خدمات، خدمات تنظیم خانواده، نابرابری های جنسیتی و فقر بیشتر ریشه دوانده و ممکن است به نسل های آینده منتقل شود.” استرادا تانک هشدار داد.

حذف دگرباشان جنسی به نام دین

تبعیض علیه افراد لزبین، همجنس گرا، دوجنسه، ترنس و دارای تنوع جنسیتی (LGBT) در دستور کار شورایی قرار گرفت که روز چهارشنبه شنیده شد که حقوق دگرباشان جنسی است. با آزادی مذهب ناسازگار نیست – همانطور که برخی از کشورهای عضو اصرار داشتند.

ویکتور مادریگال بورلوز، کارشناس مستقل در مورد حمایت از خشونت و تبعیض بر اساس گرایش جنسی و هویت جنسی، در ارائه آخرین گزارش خود به شورا، گفت که افراد دگرباشان جنسی اغلب به حاشیه رانده شده، انگ انگ زده می شوند و از جوامع مذهبی طرد می شوند «صرفاً به خاطر کسانی که هستند. هستند”.

وی نسبت به استفاده از روایات مذهبی برای توجیه محرومیت دگرباشان جنسی از حقوق انسانی آنها هشدار داد و گفت: پذیرش معنویت و ایمان راهی است که باید در دسترس همه باشداز جمله افرادی که دارای گرایش های جنسی و هویت های جنسی متفاوت هستند.

مبرم ترین مسائل حقوق جهان

در سراسر 53rd در جلسه، شورا به رسیدگی به فوری ترین موارد اضطراری حقوق بشر در جهان ادامه خواهد داد. از زمان آغاز این نشست در روز دوشنبه، کشورهای عضو در مورد وضعیت افغانستان، اریتره، ایران، اسرائیل و فلسطین اشغالی، میانمار، نیکاراگوئه، سریلانکا و سودان گفتگو کردند.

با نگاهی به آینده، نکات برجسته شامل بررسی تاثیر تغییرات آب و هوایی بر حقوق بشر و همچنین تمرکز بر بلاروس، بوروندی، جمهوری آفریقای مرکزی، سوریه، اوکراین و ونزوئلا خواهد بود.

شورا قبل از پایان جلسه خود در 14 ژوئیه همچنین در مورد تعدادی از قطعنامه های حاصل از این بحث ها که توسط 47 کشور عضو ارائه شده است، اقدام خواهد کرد.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان