دادستان کل دی سی ادعا کرد که NFL اشتباه فرماندهان را پنهان کرده است

واشنگتن – دادستان کل منطقه کلمبیا روز پنجشنبه شکایت مدنی را علیه NFL، کمیسر راجر گودل، فرماندهان واشنگتن و مالک تیم، دنیل اسنایدر، به اتهام آزار و اذیت جنسی و آزار و اذیت کارکنان سابق تیم بیش از دو سال ارائه کرد. دهه ها

کارل راسین، دادستان کل در یک کنفرانس خبری گفت: «سال‌ها تیم و مالک آن آسیب‌های بسیار واقعی و بسیار جدی وارد کرده‌اند و سپس به دروغ گفته‌اند تا از پاسخگویی دوری کنند و به سود خود ادامه دهند.» به نظر می‌رسد که تا کنون از این کار کنار آمده‌اند، اما امروز متوقف شده است.»

شکایت مدنی لیگ، اسنایدر و تیم را به تبانی برای فریب هواداران ساکن واشنگتن متهم می کند که “این رفتار ناکارآمد و زن ستیزانه محدود بود و آنها به طور کامل با یک تحقیق مستقل همکاری می کردند.” بر اساس این پرونده، اظهارات آنها در مورد تحقیقات لیگ، مصرف کنندگان را به سمت خرید بلیت و کالاهای حمایت کننده از این تیم سوق داد، که بر خلاف قوانین حمایت از مصرف کننده است.

جان براونلی و استوارت نش، مشاور فرماندهان در بیانیه‌ای گفتند: «ما در یک چیز با AG Racine موافقیم: مردم باید حقیقت را بدانند. آنها افزودند که از فرصت دفاع از سازمان در دادگاه استقبال کردند.

در رابطه با نقش NFL در شکایت، برایان مک کارتی، سخنگوی لیگ، در بیانیه ای گفت: “ما اتهامات قانونی نادرست و از نظر واقعی بی اساس که امروز توسط دادستان کل دی سی علیه NFL و کمیسر گودل مطرح شد را رد می کنیم و به شدت در برابر آن دفاع خواهیم کرد. آن ادعاها.»

لیگ و تیم ممکن است برای هر موردی که در مورد تلاش‌هایی که برای پیشگیری و تحقیق درباره آزار جنسی در سازمان دروغ گفته‌اند، با جریمه‌های مالی روبرو شوند. راسین گفت، هر نمونه که به ژوئیه 2020 باز می گردد، می تواند جریمه ای تا سقف 5000 دلار به همراه داشته باشد.

وی افزود: متهمان ممکن است با میلیون ها دلار جریمه روبرو شوند.

دادگاه ها اختیارات گسترده ای برای تعیین اینکه چه چیزی به منزله تخلف است، دارند. دفتر دادستان کل می تواند از دادگاه درخواست کند تا نسخه ای از تحقیقات لیگ در مورد تیم را که در ژوئیه 2021 به پایان رسید به دست آورد یا یافته های آن تحقیقات را منتشر کند.

مقر فرماندهان در ویرجینیا است و بازی‌های خانگی را در مریلند انجام می‌دهند، اما ساکنان واشنگتن را به‌عنوان خریدار بلیط و کارمند جذب می‌کنند.

راسین در سال‌های اخیر پرونده‌هایی را علیه فیس‌بوک و آمازون باز کرده است و به سایر دادستان‌های کل در شکایت از گوگل به دلیل اقدامات حفظ حریم خصوصی پیوسته است. او همچنین شکایت فدرال را مطرح کرد در برابر پسران مغرور و نگهبانان سوگند در مورد نقش آنها در ژانویه. 6 شورش

حداقل یک کارشناس حقوقی معتقد بود که ادعای راسین علیه فرماندهان دارای ارزش است. دیوید سی. ولدک، استاد جورج تاون، گفت: «اگر شکایت را بخوانید، این دایره‌المعارفی از تمام کارهای احمقانه و بی‌معنی است که اسنایدر انجام داده است، اما یک ادعای حقوقی در اینجا وجود دارد که به هیچ وجه بی‌اهمیت نیست.» مرکز حقوق دانشگاه و مدیر سابق دفتر حمایت از مصرف کننده کمیسیون تجارت فدرال.

ولادک خاطرنشان کرد که این شکایت شامل تمام شواهدی که ناحیه باید در دادگاه اثبات کند، نیست، و همچنین شامل آنچه فرماندهان در پاسخ خواهند گفت، نمی شود. اما او آن را «سند نسبتاً قدرتمندی» خواند که در صورت اثبات، می‌تواند توجیهی برای دادگاهی باشد که خسارت قابل توجهی را به اسنایدر تحمیل کند.

این شکایت به دنبال گزارش پانل کنگره منتشر شد که در ژوئن منتشر شد و شواهدی پیدا کرد که نشان می‌دهد، در حالی که NFL تیم اسنایدر را به دلیل تخلفات گسترده در محل کار بررسی می‌کرد، او یک “تحقیق در سایه” را برای مداخله و تضعیف یافته‌های آن هدایت کرد.

راسین گفت که NFL، گودل، اسنایدر و فرماندهان به طور سیستماتیک مردم را در مورد تحقیقات 10 ماهه لیگ، در سال های 2020 و 2021، در مورد فرهنگ محل کار در تیم که شامل آزار و اذیت جنسی کارمندان زن بود، فریب دادند.

راسین گفت: “آنها همه این کارها را برای پنهان کردن حقیقت، محافظت از تصاویر خود و اجازه دادن به سود بالا انجام دادند.”

وی افزود: ما بازیگران بد را در مواقعی که باعث آسیب می شوند، پاسخگو می دانیم. ما از تمام ابزارهای قانونی برای کشف حقیقت و اصلاح اشتباهات استفاده می کنیم.»

راسین گفت این شکایت یک دادخواست حمایت از مصرف کننده است که هرگونه تحریف با اهمیتی را که یک تاجر انجام می دهد که می تواند بر مصرف کنندگان در ناحیه کلمبیا تأثیر بگذارد را پوشش می دهد. او گفت که این یک پرونده مدنی نیست که بتواند کارمندان سابق را که ادعا می‌کردند مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند، اثبات کند زیرا این رفتار در مریلند و ویرجینیا، جایی که فرماندهان استادیوم و دفاتر تیم خود را دارند، رخ داده است.

اتهامات دادستان کل اولین اتهامی بود که علیه اسنایدر مطرح شد. حداقل شش تحقیق باز در مورد این تیم وجود دارد، از جمله تحقیقاتی که توسط کمیته کنگره و دادستان کل ایالت ویرجینیا رهبری می شود.

در طی جلسات استماع در کاپیتول هیل در اوایل سال جاری، کارمندان سابق اتهامات دیگری را در مورد آزار و اذیت جنسی علیه تیم مطرح کردند که باعث شد NFL وکیل خارجی خود را برای شروع تحقیقات جدید استخدام کند. کارمندان همچنین ادعاهایی را در مورد کلاهبرداری بالقوه بلیط ارائه کردند که کمیته کنگره به کمیسیون تجارت فدرال ارجاع داد. طبق گزارش ESPN، دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه شرقی ویرجینیا نیز در حال بررسی ادعاهای تخلف مالی علیه تیم است.

اتهامات مدنی در ناحیه کلمبیا روز پنجشنبه اعلام کرد که ناشی از تحقیقاتی است که وکلا در اکتبر 2021، کمتر از چهار ماه پس از آن که NFL تیم را 10 میلیون دلار جریمه کرد، پس از یافتن شواهدی مبنی بر آزار و اذیت گسترده زنانی که در این تیم کار می کردند، آغاز شد. بیش از یک دهه اسنایدر موافقت کرد که کنترل روزانه تیم را برای حداقل یک سال کنار بگذارد.

اما لیگ نتایج تحقیقات 10 ماهه خود را که توسط بت ویلکینسون، وکیل در واشنگتن گردآوری شده بود، منتشر نکرد. این تنها بیانیه کوتاهی صادر کرد که باعث شد نمایندگان برخی از کارمندان سابق تیم NFL را به سرپوش گذاشتن بر مدارک مجرمانه درباره اسنایدر و فرماندهان متهم کنند.

گودل گفت NFL تصمیم گرفت که ویلکینسون گزارش خود را فقط به صورت شفاهی ارائه کند و ادعا کرد که یک گزارش مکتوب حریم خصوصی و ناشناس ماندن درخواست شده توسط برخی از شرکت کنندگان در تحقیقات را به خطر می اندازد. لیزا بنکس و دبرا کاتز که نماینده بیش از 40 کارمند سابق واشنگتن هستند، گودل در نامه ای سال گذشته گفت که او خواسته‌های مشتریان خود را که به گفته آنها در تحقیقات ویلکینسون شرکت کرده‌اند با این انتظار که یافته‌ها به صورت علنی منتشر شود، «تعریف غلط» کرده است.

کمیته نظارت و اصلاحات مجلس در اکتبر 2021 تحقیقاتی را از این تیم آغاز کرد و گودل، اسنایدر و رئیس جمهور سابق تیم بروس آلن را در شهادت بازجویی کرد. بسیاری از کارمندان سابق تیم نیز با کمیته صحبت کردند، از جمله زنی که اسنایدر را به برقراری تماس فیزیکی نامناسب با او متهم کرد.

این زن همچنین در شهادت خود گفت که اسنایدر درخواست کرده است که یک عکس ویرایش نشده از لباس زیر زنانه او برای تقویم تبلیغاتی تغییر داده، بزرگ شود و به دفتر او ارسال شود.

در همان انجمن کنگره، یک تشویق کننده سابق تیم و مدیر بازاریابی تیم گفت که اسنایدر میزبان یک رویداد کاری در خانه خود در آسپن، کلونیا، بود که مدیران تیم برای آن روسپی ها را استخدام کردند.

او این ادعاها را رد کرده است.

در ماه آوریل، کمیته کنگره همچنین به اتهامات FTC درباره اقدامات مالی غیرقانونی توسط جیسون فریدمن، که به مدت 24 سال در دفتر فروش بلیط تیم کار می کرد، اشاره کرد. او تیم را متهم کرد که “دو مجموعه کتاب” را برای پنهان کردن صدها هزار دلار درآمدی که قرار بود با تمام 32 فرنچایز NFL تقسیم شود، نگه داشته است.

فریدمن گفت که فرماندهان همچنین اقدامات عمدی را برای حفظ 5 میلیون دلار سپرده امنیتی قابل استرداد از مشتریان انجام دادند، از جمله حسابی که به نظر می رسد به نام راجر گودل، کمیسر NFL ثبت شده است.

این تیم اتهامات را رد کرده و 102 صفحه از اسناد حمایتی را برای رد این اتهامات به FTC ارسال کرده است. FTC در مورد تحقیقات خود اظهار نظری نکرده است.

NFL، مری جو وایت، دادستان سابق را برای بررسی ادعاهای کشف شده در شهادت کنگره استخدام کرد. لیگ اعلام کرده است که هیچ جدول زمانی برای انتشار یافته های خود ندارد.

مشکلات پیش روی اسنایدر و تیم، همراه با عملکرد ضعیف فرماندهان در زمین و کمترین حضور در لیگ، مالکان دیگر را عصبانی کرده است، که به طور خصوصی درباره چگونگی و اخراج اسنایدر صحبت کرده اند. 24 نفر از 32 مالک تیم باید به حذف اسنایدر رأی دهند، قدمی که در تاریخ بیش از 100 ساله NFL هرگز برداشته نشده است.

ماه گذشته، جیم ایرسی، مالک ایندیاناپولیس کلتس، اولین مالک تیمی بود که علناً اعلام کرد که حذف اسنایدر شایستگی دارد. هفته گذشته، دانیل و تانیا اسنایدر بسیاری از مالکان را با اعلام اینکه بانکدارانی را استخدام کردند تا همه گزینه‌ها را برای فروش برخی یا همه تیم بررسی کنند، شگفت زده کردند.

کوین دریپر گزارش کمک کرد

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما