حملات در اوکراین بر کاهش ذخایر موشکی روسیه تمرکز می کند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

روسیه به تلافی انفجار روز شنبه که به پل کریمه آسیب رساند، سیل حملات موشکی را به اوکراین انجام داد. چندین کارشناس نظامی احساس می کنند که این عملیات معکوس است زیرا مسکو در تلاش است تا ذخایر تسلیحات خود را دوباره پر کند.

روسیه روز سه شنبه مسئولیت یک سری حملات جدید را بر عهده گرفت که زیرساخت های استراتژیک اوکراین را هدف قرار داده بود. روز قبل، 19 نفر در سراسر اوکراین در شدیدترین حملات موشکی که مسکو در چند ماه اخیر انجام داده، کشته شدند.

این نمایش قدرت که پس از انفجار روز شنبه بر روی پل تنگه کرچ که روسیه و کریمه را به هم وصل می‌کند، در زمان دشواری برای ارتش روسیه رخ می‌دهد که در تلاش برای جلوگیری از پیشروی اوکراین در جبهه‌های شرقی و جنوبی است. به گفته کارشناسان متعددی که فرانس 24 با آنها تماس گرفت، تشدید نظامی به دور از تجسم یک استراتژی جدید، منعکس کننده اضطراب رژیم روسیه است.

“سرمایه گذاری نظامی قابل توجه”

به گفته مقامات اوکراینی، موشک‌ها، راکت‌ها و پهپادهایی که روسیه این هفته پرتاب کرده است، به زیرساخت‌های انرژی غیرنظامی و همچنین مناطق مرکزی در بیش از 20 شهر و روستا اصابت کرده است.

جف هاون، کارشناس مسائل نظامی روسیه و مشاور خارجی مؤسسه خطوط جدید، مرکز تحقیقات ژئوپلیتیک ایالات متحده، می گوید: «این اولین بار است که روسیه حملاتی به این بزرگی انجام می دهد. او می‌خواست ثابت کند که هنوز قادر به انجام حملات تنبیهی در مقیاس بزرگ در سرتاسر اوکراین و ضربه زدن به زیرساخت‌های حیاتی است. اما این عملیات‌ها دو مشکل بزرگ برای مسکو ایجاد می‌کند: آنها به ندرت اهداف خود را نابود می‌کنند و فقط می‌توانند به صورت اپیزودیک شلیک شوند، زیرا نشان‌دهنده یک هدف مهم هستند. سرمایه گذاری نظامی».

به گفته ارتش اوکراین، روسیه تنها روز دوشنبه 75 موشک به این کشور شلیک کرد که 41 فروند از آنها توسط پدافند هوایی سرنگون شد. الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین روز سه‌شنبه از ورود موشک‌انداز آلمانی Iris-T استقبال کرد که به گفته او آغاز یک “عصر جدید” برای پدافند هوایی اوکراین است. روز بعد، رهبران گروه 7 در جلسه ویدئو کنفرانس خود به کی یف قول کمک نظامی بیشتر از جمله سیستم های دفاع هوایی جدید و بهبودیافته دادند.


با وجود ارتش عظیم غرب مرتبط با اوکراین در ماه‌های اخیر، روسیه همچنان برتری نظامی زیادی نسبت به همسایه خود دارد زیرا دومین ارتش قدرتمند جهان را فرماندهی می‌کند. هاون گفت، با این حال، در دراز مدت، این پویایی می تواند تغییر کند. ارتش اوکراین در حال افزایش است در حالی که روسیه می بیند که توانایی های نظامی خود به طور غیرقابل کاهش می یابد زیرا قادر به حفظ ذخایر خود نیست.

مشکلات تامین

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین در اواخر آوریل ادعا کرد که روسیه از زمان آغاز تهاجم در 24 فوریه تاکنون 1300 موشک به سوی اوکراین پرتاب کرده است و تخمین می‌زند که مسکو تا آن زمان تقریباً نیمی از ذخایر موجود خود را مصرف کرده است.

ژنرال کریستین کوئزنو، رئیس سابق ستاد ریاست جمهوری فرانسه گفت: تخمین زده می شود که صنعت روسیه ظرفیت تولید 100 تا 200 موشک جدید در سال دارد. مشکل امروز تجدید است. مشکل است زیرا روس‌ها ورق فولادی و مواد منفجره دارند اما سیستم‌های هدایت الکترونیکی کمی دارند.»

تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه روسیه از زمان حمله به روسیه، بر صنعت تسلیحات این کشور که در تامین قطعات الکترونیکی با مشکل مواجه است، سنگینی کرده است. در این زمینه، مسکو مجبور شده است تا تحویل تسلیحات خود را به خارج از کشور به شدت کاهش دهد یا حتی متوقف کند و به تامین کنندگان جدیدی مانند ایران و کره شمالی روی آورد.

سربازها به تنهایی

هاون گفت: علاوه بر تاثیر تحریم ها، صنعت نظامی روسیه بهای چندین دهه سوءمدیریت را می پردازد. مسکو دارای مقادیر زیادی تجهیزات نظامی است، اما برخی از آنها به دلیل بی کفایتی افرادی که قرار است آن را حفظ کنند و فساد نهادی در این بخش، غیرقابل استفاده است. فروش قطعات و تجهیزات نظامی در بازار سیاه یک اقدام گسترده در این کشور است. روسیه، به حدی که حتی قبل از جنگ، برخی از سربازان وظیفه مجبور به خرید تجهیزات خود شدند.”


در ماه‌های اخیر، در مواجهه با محیط نظامی سخت‌تر، سربازان روسی که احساس می‌کنند توسط مافوق خود رها شده‌اند، خشم خود را در شبکه‌های اجتماعی ابراز کرده‌اند.

ژنرال میشل یاکولف، معاون سابق ستاد مرکزی ستاد عالی نیروهای متفقین در اروپا گفت: «روس‌ها به مهمات نیاز دارند تا بتوانند از نیروهای خود که در خط مقدم هستند و به شدت از نداشتن پشتیبانی آتش شکایت می‌کنند، حمایت کنند». ناتو). در حالی که سربازانش روی زمین می‌جنگند، روسیه آتش بازی می‌کند. این عملیات هیچ معنای نظامی ندارد.»

در حالی که حملات روسیه در اوایل این هفته باعث قطع برق در سراسر اوکراین شد، اما این حملات مانع از ادامه حملات متقابل نیروهای کیف نشد. ریاست جمهوری اوکراین روز چهارشنبه اعلام کرد که پنج شهرک را در منطقه جنوبی خرسون که مسکو اعلام کرد در پایان سپتامبر ضمیمه آن شده است، پس گرفته است.

این مقاله ترجمه ای از اصل به زبان فرانسه است.

© استودیوی گرافیک فرانسه Médias Monde

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما