جو کاپ، مدافعی که وایکینگ ها را به سوپر باول چهارم هدایت کرد، در 85 سالگی درگذشت.

کاپ که قبلاً درگیر اختلاف قرارداد با پاتریوتز بود، از امضای قرارداد استاندارد بازیکنان برای فصل 1971 خودداری کرد و در ژوئیه تیم را ترک کرد، سپس شکایت ضد انحصاری علیه NFL تنظیم کرد. هیئت منصفه از پرداخت خسارت به او خودداری کرد، اما پرونده این پرونده نشان دهنده یک چالش اولیه در مبارزه نهایی موفقیت آمیز بازیکنان برای به دست آوردن حقوق آژانس آزاد بود.

جوزف رابرت کاپ در 19 مارس 1938 در سانتافه، نیوتن مال، بزرگ‌ترین فرزند فلورانس گارسیا کاپ، که اصالتاً مکزیکی بود، و رابرت کاپ، فروشنده، آلمانی تبار، متولد شد.

هنگامی که جو جوان بود خانواده او به کالیفرنیا نقل مکان کردند. او در دبیرستان فوتبال و بسکتبال بازی می کرد و از دانشگاه کالیفرنیا برکلی بورسیه ورزشی دریافت کرد.

کاپ خرس طلایی را به قهرمانی فوتبال کنفرانس ساحل اقیانوس آرام در سال 1958 و یک اسکله در بازی رز باول، باخت به آیووا، هدایت کرد. او برای تیم‌های کال که دو قهرمانی ساحل اقیانوس آرام را به دست آوردند بسکتبال بازی کرد.

کاپ با وزنی 6 فوت و 2 اینچ و 205 پوندی کبودی رکوردی را برای بازیکنان کوارتربک کال به ثبت رساند و در سه فصل 931 یارد دوید. اما خرس‌های طلایی از یک آرایش Split-T استفاده می‌کردند که به بازی‌های دویدن با گزینه کوارتربک نسبت به بازی پاس ترجیح می‌داد، بنابراین کاپ در درفت NFL 1959 انتخاب نشد تا اینکه تیم واشنگتن، که اکنون فرماندهان نامیده می‌شود، او را در راند هجدهم انتخاب کردند. آنها هرگز با او تماس نگرفتند، بنابراین او به لیگ فوتبال کانادا رفت.

کاپ یک فصل و نیم را با کلگری استمپدرز گذراند، سپس پس از انجام عمل جراحی زانو به شیرهای بریتیش کلمبیا مبادله شد. او آنها را به بازی جام خاکستری 1963 برای قهرمانی CFL هدایت کرد، باخت به همیلتون تایگر کتز، اما آنها همیلتون را با نتیجه 34-24 شکست دادند و قهرمان جام خاکستری 1964 شدند. او دو بار آل استار CFL بود، 136 پاس تاچ داون پرتاب کرد و در سال 1984 وارد تالار مشاهیر فوتبال کانادا شد.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما