جلسه چهارشنبه شما & نیویورک تایمز

در میان گسترده‌ترین اعتراضات در دهه‌های اخیر، دولت چین در چندین جبهه برای سرکوب مخالفان بسیج می‌شود و از مجموعه ابزار سرکوب و نظارت استفاده می‌کند. در پایان روز سه‌شنبه، تظاهرات کوچک‌تر و پراکنده‌تر به نظر می‌رسید. در اینجا ویدیوهایی در مورد آنچه تظاهرکنندگان می‌خواهند – و خطرات آن را نشان می‌دهد.

این کمپین توسط دستگاه امنیتی ساخته شده توسط شی جین پینگ، رهبر این کشور انجام می شود. او به دنبال تسلط تزلزل ناپذیر، نیروهای پلیس را گسترش داد، رهبران امنیتی وفادار را ارتقا داد و اعلام کرد که “امنیت سیاسی” باید بستر امنیت ملی باشد.

همزمان با اعمال سرکوب، دولت اعلام کرد که واکسیناسیون افراد مسن را افزایش خواهد داد. این اقدام برای کاهش کنترل‌های شدید کووید در چین، که خشم عمومی را برانگیخته است، بسیار مهم تلقی می‌شود – این نشان می‌دهد که با سرکوب مخالفان توسط پکن، در حال حرکت برای رسیدگی به مشکل زیربنای اعتراضات است.

جزئیات: پرسنل امنیت عمومی و وسایل نقلیه مکان های اعتراضی احتمالی را پوشانده اند. افسران پلیس در حال جستجوی تلفن برخی از ساکنان برای یافتن اپلیکیشن های ممنوعه هستند. مقامات به خانه‌های معترضان احتمالی می‌روند تا نسبت به فعالیت‌های غیرقانونی هشدار دهند و تعدادی را برای بازجویی می‌برند. سانسورچی ها نمادها و شعارهای اعتراضی را از رسانه های اجتماعی پاک می کنند.

تحلیل و بررسی: ویلیام هرست، استاد دانشگاه کمبریج که در چین در زمینه سیاست تحصیل می کند و اعتراض می کند، درباره رهبران این کشور گفت: «آنها تا جایی که ممکن است کمتر می گویند. “اگر آنها صحبت کنند، می تواند اوضاع را ملتهب کند، بنابراین بهتر است بنشینید و وانمود کنید که هیچ اتفاقی نمی افتد.”


در حالی که اوکراین با چشم انداز زمستانی بدون گرما مواجه است، مقامات آمریکایی روز گذشته متعهد شدند که به اوکراین 53 میلیون دلار برای تعمیر شبکه برق فلج شده توسط حملات هوایی بی امان روسیه بدهند و به دنبال جلب سایر متحدان برای ارائه پیشنهادهای مشابه بودند. وزارت امور خارجه گفت که این پول برای خرید تجهیزاتی مانند ترانسفورماتورهای توزیع و قطع کننده مدار استفاده می شود.

در اولین روز از اجلاس دو روزه ناتو در بخارست، رومانی، مقامات به بررسی بهترین روش برای حمایت از اوکراین در بازسازی آن و همچنین محافظت بهتر از کشورهای عضو ناتو نزدیک به اوکراین در برابر هرگونه سرریز احتمالی درگیری پرداختند. به طور جداگانه، دبیرکل تاکید کرد که ائتلاف ممکن است روزی گسترش یابد و اوکراین را نیز شامل شود.

مقامات آمریکایی و اروپایی می گویند مسکو در تلاش است با محروم کردن اوکراینی ها از خدمات اولیه در زمستان، روحیه آنها را بشکند. این تاکتیک را پس از آنکه ارتش روسیه در ماه‌های اخیر شروع به تجربه شکست‌های بزرگی کرد، از جمله مجبور به عقب‌نشینی از شهر جنوبی خرسون و منطقه خارکف در شمال شرقی این کشور شد.

متن نوشته: کشورهای ناتو تاکنون حدود 40 میلیارد دلار تسلیحات در اختیار اوکراین قرار داده اند که تقریباً به اندازه بودجه دفاعی سالانه فرانسه است. اما اوکراین در حال پاره کردن ذخایر خود بوده و تلاشی را برای تامین نیاز کشور و همچنین پر کردن زرادخانه‌های اعضای ناتو به راه انداخته است.

در اخبار دیگر از جنگ:


افزایش قیمت ها در آلمان و اسپانیا در ماه نوامبر پس از ماه ها افزایش پیوسته کاهش یافت، زیرا کاهش قیمت انرژی به کاهش فشار بر مصرف کنندگان و مشاغل در دو اقتصاد بزرگ اروپا کمک کرد. در آلمان، نرخ تورم سالانه از 11.6 درصد به 11.3 درصد کاهش یافت، در حالی که این نرخ در اسپانیا از 7.3 درصد در اکتبر به 6.6 درصد کاهش یافت.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، حتی در حالی که سیگنال‌ها به کاهش تورم اشاره می‌کردند، معتقد نیست که تورم در 19 کشوری که از یورو به عنوان واحد پول خود استفاده می‌کنند، به اوج خود رسیده است. قیمت های مصرف کننده در سراسر منطقه یورو در ماه اکتبر با نرخ سالانه 10.7 درصد افزایش یافت. آخرین داده ها امروز منتشر می شود.

تورم اخیراً در بسیاری از کشورهای جهان از جمله سنگاپور، بلژیک و استرالیا اندکی کاهش یافته است. اما نگرانی ها در مورد رکود جهانی در بحبوحه کمبود فزاینده مواد غذایی و تهدیدات شوک نفتی و بحران مالی همچنان ادامه دارد. دلار قوی ایالات متحده بار بدهی اقتصادهای در حال توسعه را بدتر کرده است و احتمال نکول دولت را افزایش داده است.

در مجله تایمز، تام استوپارد، نمایشنامه نویس 85 ساله، با دیوید مارچیز درباره موج فزاینده یهودی ستیزی، نحوه برخورد با سخنان نفرت انگیز و جدیدترین نمایشنامه خود، «لئوپولدشتات» صحبت می کند.

او می گوید: «من همیشه به این که کی هستم و چرا هستم علاقه مندم. چیزی که من به عنوان یک نمایشنامه نویس یا نویسنده داستان درباره آن می نویسم، چیزی است که به موازات آن اتفاق می افتد.

شکستن درخشش کیلیان امباپه: تلنگر، ضربه زدن، ضربه سر هوشمندانه، ضربه کناری آرام – امباپه فرانسوی می تواند همه این کارها را انجام دهد، و آلن شیرر توضیح می دهد که چگونه.

آیا رونالدو به اروگوئه گل زد؟ به نظر می‌رسید که ستاره پرتغالی اولین گل ملی خود را مقابل اروگوئه به ثمر رساند – او طوری جشن گرفت که انگار داشت – اما برونو فرناندز این اعتبار را دریافت کرد.

آمریکا در مقابل ایران: کریستین پولیسیچ ستاره دیروز تک گل را در مسابقه برنده همه چیز آمریکایی ها به ثمر رساند اما پس از آسیب دیدگی در بازی مجبور به ترک شد. نیمه دوم پرتنش اما بدون گل به معنای ورود آمریکا به مرحله حذفی بود.

مقامات آنگولا از اینترپل برای ردیابی ایزابل دوس سانتوس، دختر رئیس جمهور سابق آنگولا که زمانی ثروتمندترین زن آفریقا محسوب می شد، کمک خواستند. تلاش برای دستگیری او پس از سالها تحقیق در مورد ثروت عظیمی که او در زمانی که پدرش خوزه ادواردو دوس سانتوس در سمت خود بود به دست آورده بود. او در ماه جولای درگذشت.

مقامات گفته اند قصد دارند او را به جرایم اقتصادی مرتبط با دوران تصدی وی به عنوان رئیس شرکت نفت دولتی متهم کنند. دوس سانتوس با ثروت خالصی که زمانی 3.5 میلیارد دلار تخمین زده می شد، پس از استعفای پدرش در سال 2017 به چهره فساد در آنگولا تبدیل شد.

مقامات آنگولا می گویند نامه های ارسال شده به خانه های او در هلند، بریتانیا و امارات متحده عربی بی پاسخ مانده است. دوس سانتوس در این ماه به تایمز گفت: «آدرس من مشخص است، محل اختفای من مشخص است. او این تحقیقات را “آزار و شکنجه سیاسی” خواند و دادگاه آنگولا را به تعصب متهم کرد.

دوس سانتوس که مرتباً در اینستاگرام پست می گذارد، گفت: «من فراری نیستم. “من از کسی پنهان نیستم.” بسیاری از دارایی‌های او در سراسر جهان، از جمله دارایی‌های پرتغال و هلند، به دلیل اتهامات فساد بر سر او مسدود شده است. – لینزی چوتل، نویسنده جلسات توجیهی در ژوهانسبورگ

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما