جان کری برای از سرگیری مذاکرات اقلیمی به چین سفر می کند

واشنگتن – جان کری، فرستاده ویژه رئیس جمهور بایدن در امور تغییرات آب و هوایی، روز پنجشنبه گفت که هفته آینده به چین سفر خواهد کرد تا مذاکرات گرمایش جهانی بین دو بزرگترین آلاینده جهان را از سر بگیرد.

آقای. سفر کری اولین گفتگوهای آب و هوایی بین ایالات متحده و چین از ماه اوت است، زمانی که پکن با عصبانیت پس از بازدید نانسی پلوسی، که در آن زمان رئیس مجلس نمایندگان بود، از تایوان دیدار کرد، مذاکرات را قطع کرد. این مذاکرات در حالی صورت می‌گیرد که بالاترین دمای جهانی ثبت‌شده، ناشی از سوزاندن سوخت‌های فسیلی و همچنین الگوی آب و هوایی ال نینو، هر دو کشور و بسیاری از کره زمین را پخته کرده است.

آقای ما به همکاری واقعی نیاز داریم. کری در مصاحبه ای گفت. چین و ایالات متحده دو اقتصاد بزرگ در جهان هستند و ما نیز دو بزرگترین تولید کننده گازهای گلخانه ای هستیم. واضح است که ما مسئولیت ویژه ای برای یافتن نقاط مشترک داریم.”

سفر به چین آقای. سومین نماینده کری به عنوان نماینده آب و هوا. این به دنبال دیدار آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه و جانت یلن وزیر خزانه داری با هدف تثبیت روابط ناآرام بین واشنگتن و پکن صورت می گیرد. آقای. کری گفت که قصد دارد در هفته 16 جولای با همتای چینی خود، شی ژنهوا، و دیگر مقامات “در بالاترین سطوح” دیدار کند.

چین و ایالات متحده نیز دو سرمایه گذار بزرگ در انرژی پاک هستند. سیاست‌های آن‌ها تأثیر بزرگی بر این دارد که آیا جهان از بدترین پیامدهای گرمایش جهانی جلوگیری می‌کند یا خیر.

با این حال، بر سر سرعتی که هر کشور باید انتشار سوخت های فسیلی را که به طور خطرناکی سیاره زمین را گرم می کند، متوقف کند، اختلافات عمیقی وجود دارد.

جمهوری خواهانی که از آقای دکتر انتقاد کرده اند. بلینکن و خانم سفر یلن به چین، او را محکوم کرد. سفر کری و او را به تضعیف ایالات متحده متهم کرد.

جیمز کومر، نماینده جمهوری خواه کنتاکی، در بیانیه ای گفت: علیرغم تایید نشدن از سوی سنای آمریکا، جان کری همچنان در حال مذاکره با حزب کمونیست چین برای پیشبرد دستور کار رادیکال قرارداد سبز جدید است که به ضرر منافع آمریکا است. او آقا را متهم کرد. کری از انجام “معاملات درهای بسته” با چینی ها.

پنجشنبه آینده، آقای کری قرار است در کمیته نظارت بر امور خارجی مجلس نمایندگان حاضر شود.

ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری بایدن متعهد شده است که انتشار گازهای گلخانه ای را تا سال 2030 تقریباً به نصف کاهش دهد. قانون کاهش تورم که سال گذشته توسط کنگره تصویب شد، حداقل 370 میلیارد دلار در انرژی های بادی، خورشیدی و سایر انرژی های پاک سرمایه گذاری می کند. همراه با محدودیت‌های سخت‌تر آلودگی در لوله‌های اگزوز و دودکش‌های پیشنهادی توسط آقای. بایدن، این قانون می تواند ایالات متحده را در فاصله قابل توجهی از هدف خود قرار دهد.

انتشار گازهای گلخانه ای چین همچنان به رشد خود ادامه می دهد اما شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، گفته است که تا سال 2030 آلودگی کربنی خود را به اوج خود خواهد رساند و سپس تا سال 2060 به طور کلی آن را به جو اضافه نخواهد کرد. چین بیش از مجموع زغال سنگ می سوزاند. سال گذشته بیش از هر زمان دیگری در هفت سال گذشته، نیروگاه های زغال سنگ جدید را تصویب کرد.

اما دانشمندان هشدار می دهند که کشورهای صنعتی باید در حال حاضر از سوخت های فسیلی دور شوند تا از فاجعه بارترین پیامدهای تغییرات آب و هوایی جلوگیری کنند.

آقای. کری گفت که قصد دارد از چین بخواهد که خروج تدریجی زغال سنگ را تسریع بخشد، با جنگل زدایی مبارزه کند و طرحی برای کاهش انتشار متان، یک گاز گلخانه ای قوی که از چاه های نفت و گاز نشت می کند، صادر کند. اینها مسائلی است که چین گفته است بر اساس توافقنامه مشترک سال 2021 با ایالات متحده به آنها رسیدگی خواهد کرد که تاکنون اجرا نشده است.

ما واقعاً به دنبال برخی اقدامات خاص هستیم که توپ را به اینجا منتقل می کند. کری گفت. اگر نتوانیم برای مقابله با این چالش به چین برویم تا با ما کار کند، همه ما با مشکل بزرگتری روبرو هستیم.

تام وودروف، کارشناس ارشد مؤسسه سیاست جامعه آسیا، گفت که برقراری مجدد رسمی بحث‌های معمول آب‌وهوایی «جواهرات» هر نتیجه‌ای از سوی آقای دکتر است. سفر کری

او گفت: «در حال حاضر، ما یک مشکل ژئوپلیتیکی تا پایان دادن به مذاکرات آب و هوایی فاصله داریم. وودروف گفت، و خاطرنشان کرد که پس از توقف مذاکرات دیپلماتیک چین در مورد مسائل نظامی، مواد مخدر و تغییرات آب و هوایی، یک سال طول کشید تا “به جایی که بودیم” برگردیم. سفر پلوسی به تایوان

از این سه، چین تنها با بازگرداندن مذاکرات درباره تغییرات آب و هوایی موافقت کرده است.

آقای. کری 79 ساله و آقای. زی، 74 ساله، هر یک از دوران بازنشستگی بیرون آمد تا مذاکرات آب و هوایی کشورش را رهبری کند. این افراد روی برخی از پیشرفت‌های تعیین‌کننده سیاست بین‌المللی در دهه گذشته، از جمله توافقنامه پاریس در سال 2015، با یکدیگر همکاری کرده‌اند که در آن تقریباً هر کشوری متعهد شد که انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد تا میانگین دمای جهانی را از افزایش بیش از 1.5 درجه سانتی‌گراد نسبت به سطوح پیش‌صنعتی محدود کند. این آستانه ای است که دانشمندان می گویند پس از آن، احتمال تأثیرات فاجعه بار آب و هوا به طور قابل توجهی افزایش می یابد. این سیاره قبلاً به طور متوسط ​​1.2 درجه سانتیگراد گرم شده است.

آقای. زی و آقای. کری سال گذشته چندین بار در حاشیه نشست سران سازمان ملل در مصر ملاقات کرد، اگرچه دستیاران گفتند که این بحث‌ها عمدتاً حول محور زمانی بود که مذاکرات اساسی‌تر از سر گرفته شود.

آقای. ژی امسال نیز دچار سکته مغزی شد اما اکنون “خیلی بهتر” است. کری گفت و افزود که این دو مرد به صورت مجازی با هم ملاقات کرده اند.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان