تیم بایدن برای مقابله با جاسوسی فنی از پرونده های مربوط به چین و روسیه رونمایی کرد

دولت بایدن روز سه‌شنبه پنج پرونده مربوط به فرار از تحریم‌ها و تلاش‌های جاسوسی فناوری مرتبط با روسیه، چین و ایران را دستگیر و متهم کرد.

دو شهروند روس هفته گذشته به اتهام ارسال قطعات هواپیما به روسیه بر خلاف تحریم های اعمال شده پس از حمله به اوکراین، بازداشت شدند. در پرونده دیگری، یک مهندس سابق اپل متهم به سرقت فناوری خودروهای خودران این شرکت برای ارائه آن به یک رقیب چینی است.

این اعلامیه ها کار یک «نیروی ضربتی فناوری» است که اخیراً تأسیس شده است، که هدف آن حفاظت از فناوری یا داده های حیاتی آمریکا در برابر سرقت توسط کشورهای متخاصم است. این نیروی اعتصاب در ماه فوریه تأسیس شد و عواملی را با وزارت بازرگانی و دادگستری و همچنین اف‌بی‌آی و دفاتر وکلای محلی گرد هم می‌آورد.

ماموران فدرال برای ردیابی جابجایی جهانی کالاها و داده های ایالات متحده و همچنین وجوهی که برای پرداخت آنها استفاده می شود، کار می کنند. این تلاش به دنبال سرکوب شبکه‌های جهانی است که کالاها و فناوری را از طریق حوزه‌های قضایی غیرشفاف و واسطه‌ها برای دور زدن تحریم‌ها و محدودیت‌های فناوری اعمال‌شده توسط ایالات متحده هدایت می‌کنند.

در پرونده دیگری که روز سه شنبه فاش شد، یک مهندس مستقر در کالیفرنیا متهم به سرقت کد منبع ماشین آلات پیشرفته است که می تواند برای ساخت قطعات زیردریایی ها و هواپیماهای نظامی برای فروش آن به چندین شرکت چینی استفاده شود.

به گفته مقامات آمریکایی، دو پرونده دیگر، از جمله اتهامات علیه عوامل مستقر در چین که به تلاش برای ارسال مواد مورد استفاده در سلاح‌های کشتار جمعی به ایران متهم شده‌اند، و اتهامات مربوط به ارائه فناوری پیشرفته به روسیه که می‌تواند تغییر کاربری داده شود، اعلام شد. توسط ارتش روسیه

متیو جی. اولسن، دستیار دادستان کل بخش امنیت ملی وزارت دادگستری، به خبرنگاران گفت که این پرونده ها توانایی دولت ایالات متحده را “در تسریع تحقیقات و افزایش منابع جمعی ما برای دفاع در برابر این تهدیدها” نشان می دهد.

متیو اکسلرود، دستیار وزیر برای اجرای صادرات در دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی، گفت: «کشورهای خارجی سخت کار می‌کنند تا حساس‌ترین فناوری‌های ما را به دست آورند.» ما حتی سخت تر کار می کنیم تا آنها را متوقف کنیم.»

اولگ پاتسولیا و واسیلی بسدین، دو شهروند روس که هفته گذشته به ظن تلاش برای تهیه میلیون‌ها دلار قطعات ممنوعه برای خطوط هوایی روسیه دستگیر شدند، به توطئه برای نقض قانون اصلاح کنترل صادرات و توطئه برای ارتکاب پولشویی بین‌المللی متهم شدند. اگر مجرم شناخته شوند، برای هر اتهام تا 20 سال زندان محکوم خواهند شد.

وزارت بازرگانی روز سه‌شنبه دستور انکار موقت این افراد را صادر کرد که به موجب آن آنها را از تراکنش‌های مربوط به محصولات آمریکایی به مدت 180 روز منع می‌کند.

این دستور همچنین در مورد یک باربری در مالدیو که این افراد برای ارسال محموله‌های محصولات ممنوعه به روسیه استفاده می‌کردند و همچنین یک شرکت هواپیمایی روسی به نام اسمارتاویا که به دنبال خرید این محصولات بود، اعمال می‌شود.

یک مقام آمریکایی گفت که مقامات فدرال روز پنجشنبه کالاهای لوکس خریداری شده با درآمدهای طرح خود را توقیف کردند.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان