توییتر ایلان ماسک پس از مرخصی دیگر در حاشیه قرار گرفت

ایلان ماسک صبح روز جمعه با درخواستی برای کارمندان توییتر ایمیل های زیادی ارسال کرد.

او در پیامی دو پاراگرافی که توسط نیویورک تایمز مشاهده شد، نوشت: «هر کسی که واقعاً نرم افزار می نویسد، لطفاً امروز ساعت 2 بعدازظهر به طبقه 10 مراجعه کند. “مرسی، ایلان.”

حدود 30 دقیقه بعد آقای ماسک ایمیل دیگری ارسال کرد و گفت که می‌خواهد در مورد “پشته فناوری” توییتر، اصطلاحی که برای توصیف نرم‌افزار و سیستم‌های مرتبط یک شرکت استفاده می‌شود، بیاموزد. سپس در ایمیل دیگری از برخی افراد خواست که برای ملاقات حضوری به دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو پرواز کنند.

توییتر به عنوان آقای. ماسک شرکت را پس از خرید 44 میلیارد دلاری در ماه گذشته بازسازی می کند. این میلیاردر بی وقفه تلاش کرده است تا نقش خود را در سرویس رسانه های اجتماعی بگذارد، 50 درصد از نیروی کار خود را کاهش داده، مخالفان را اخراج کرده، به دنبال محصولات اشتراکی جدید است و پیامی سخت ارائه می دهد که شرکت باید شکل دهد وگرنه با ورشکستگی مواجه خواهد شد.

حال سوال این است که آیا آقای ماسک 51 ساله خیلی زیاده روی کرده است. روز پنجشنبه صدها کارمند توییتر پس از استعفای آقای. ماسک به آنها مهلت داد تا تصمیم بگیرند که ترک کنند یا بمانند. به قدری بسیاری از کارگران تصمیم به ترک گرفتند که کاربران توییتر شروع به سوال در مورد اینکه آیا این سایت زنده خواهد ماند یا خیر، پیام های خداحافظی با این سرویس را توییت کردند و هشتگ هایی مانند #TwitterMigration و #TwitterTakeover را به موضوعات پرطرفدار تبدیل کردند.

به گفته سه نفر از نزدیکان شرکت، برخی برآوردهای داخلی نشان داد که حداقل 1200 کارمند تمام وقت روز پنجشنبه استعفا دادند. توییتر در پایان اکتبر 7500 کارمند تمام وقت داشت که پس از اخراج گسترده در این ماه به حدود 3700 نفر کاهش یافت.

با نشستن گرد و غبار در خروجی ها، با سردرگمی در مورد اینکه چه کسی آمار کارگران را نگه می دارد و سایر سیستم های محل کار را اجرا می کند، احتمالاً تعداد کارمندان ثابت می ماند. برخی از کارمندانی که این کار را ترک کردند گفتند که با قطع ارتباط از ایمیل و خروج از سیستم پیام‌رسان داخلی Slack به دلیل در دسترس نبودن نمایندگان منابع انسانی، خود را از شرکت جدا می‌کنند.

آقای. ماسک و نمایندگان توییتر به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

اما میلیاردر توییت کرد در روز جمعه آنچه او گفت تغییراتی در سیاست محتوای توییتر خواهد بود. او گفت که توییت های نفرت انگیز دیگر به صورت الگوریتمی در فیدهای کاربران تبلیغ نمی شوند، اما حذف نمی شوند. او همچنین چندین حساب کاربری که قبلاً مسدود شده بودند را بازگرداند، از جمله حساب‌های کمدین کتی گریفین و نویسنده جوردن پیترسون، و با ارسال نظرسنجی از کاربران خواست در مورد اینکه آیا توییتر باید حساب دونالد جی. ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را بازگرداند یا خیر، رأی دهند.

شاید مهم‌ترین سوال در حال حاضر این باشد که توییتر چگونه می‌تواند پس از کاهش عظیم نیروی کار خود در مدت زمان کوتاهی به کار خود ادامه دهد. افراد آگاه به این موضوع گفتند که تأثیرات کاهش و استعفا در تیم‌های فناوری شرکت رخ داده است.

دو کارمند سابق گفتند، یک تیم معروف به مرکز فرماندهی توییتر، یک سازمان 20 نفره که برای جلوگیری از قطعی و شکست فناوری در رویدادهای پر ترافیک بسیار مهم است، چندین نفر از سراسر جهان را مجبور به استعفا کردند. تیم «سرویس‌های اصلی» که معماری محاسباتی را مدیریت می‌کند، از بیش از 100 نفر به چهار نفر کاهش یافت. سایر تیم‌هایی که با نحوه نمایش رسانه‌ها در توییت‌ها یا نحوه نمایش نمایه‌ها تعداد فالوورها را بررسی می‌کنند، به صفر نفر کاهش یافت.

پیتر کلوز، مهندس ارشد نرم افزار، “چهارشنبه یک خروجی تمیز ارائه داد و 80 درصد باقیمانده از بین رفتند.” توییت کرد روز پنجشنبه در مورد جدایی های تیمش. “3/75 مهندس ماندند.” او در توییتر گفت که روز پنجشنبه استعفا داد.

آقای. ماسک همچنین در حال بررسی بستن یکی از سه مرکز داده اصلی توییتر در ایالات متحده است، مکانی به نام SMF1 در ساکرامنتو، که برای ذخیره اطلاعات مورد نیاز برای راه اندازی سایت رسانه های اجتماعی استفاده می شود، چهار نفر با آگاهی از این تلاش گفتند. اگر مرکز داده در ساکرامنتو آفلاین شود، شرکت را با مراکز داده در آتلانتا و پورتلند، اور.، با ظرفیت محاسباتی پشتیبان کمتری در صورت خرابی، ترک خواهد کرد.

به گفته کارمندان سابق توییتر هنوز در حال فعالیت است، اما ممکن است رفع مشکلات جدی برای این شرکت سخت تر شود. یکی از مهندسان سابق توییتر وضعیت فعلی سرویس را به Wile E. Coyote، شخصیت کارتونی Looney Tunes، در حالی که از لبه یک صخره می دود، تشبیه کرد. اگرچه ممکن است مدتی هنوز در هوا می دود، اما وقتی به پایین نگاه می کند، مانند سنگ می افتد.

ریچارد فورنو، دستیار مدیر مرکز امنیت سایبری در دانشگاه مریلند، شهرستان بالتیمور، می‌گوید: «هرچه یک پلت‌فرم بزرگ‌تر و برجسته‌تر باشد، مراقبت و تغذیه بیشتری برای ادامه کار و حفظ انتظارات کاربران مورد نیاز است. . “این یک چالش بزرگ است.”

کاهش کارمندان همزمان با ورود توییتر به یکی از شلوغ ترین دوره های خود از نظر بازدیدکنندگان سایت است. طبق گفته Similarweb، یک پلتفرم هوش دیجیتالی که ترافیک وب را ردیابی می کند، جام جهانی که از یکشنبه آغاز می شود، انتظار می رود سیل ترافیکی را به توییتر وارد کند که چهارمین وب سایت پربازدید جهان است. بر اساس برآوردهای Similarweb، توییتر هر ماه 6.9 میلیارد بازدید دارد، کمی بیشتر از 6.4 میلیارد اینستاگرام، اگرچه بسیار کمتر از گوگل، یوتیوب یا فیس بوک است.

اواخر پنجشنبه در توییتر، آقای. ماسک اظهار اطمینان کرد که این سرویس خوب خواهد بود.

او در توییتی نوشت: «بهترین افراد در حال ماندن هستند، بنابراین من خیلی نگران نیستم.

فورچون پیشتر گزارش داده بود که 1000 تا 1200 کارمند توییتر استعفا داده اند. این اطلاعات قبلاً در مورد برخی از مشکلات زیرساختی توییتر گزارش شده بود. The Verge قبلاً در مورد خروج از مرکز فرماندهی توییتر گزارش داده بود.

آنلاین نگه داشتن سایتی مانند توییتر معمولاً وظیفه مهندسین ارشد است که باید دائماً در برابر حملات سایبری محافظت کنند و ترافیک وب را برای اطمینان از بارگیری بیش از حد سرورها نظارت کنند. فورنو گفت. او گفت که اگر تعداد زیادی از کارمندان کهنه کار را ترک کنند و توییتر را بدون تخصص یا نیروی انسانی برای نظارت یا رفع سریع مشکلات رها کنند، ممکن است مشکلات شروع شود.

بسیاری از مشکلات فنی را می توان از راه دور برطرف کرد، اما برخی ممکن است به کارکنان مراکز داده توییتر در سراسر کشور نیاز داشته باشند. Forno اضافه کرد. اگر مشکلات از بین بروند، کاربران توییتر احتمالاً حداقل در ابتدا، سایت را به یکباره ناپدید نمی‌کنند. اما جدول‌های زمانی ممکن است کندتر شروع به تازه‌سازی کنند، ممکن است سایت برای بارگیری مشکل داشته باشد و کاربران توییتر را مملو از اشکالات ببینند.

او گفت: «مثل این است که ماشینی را در جاده بگذاریم، به پدال گاز بزنی و بعد راننده بیرون بپرد. “قبل از سقوط تا کجا قرار است پیش برود؟”

در داخل توییتر روز جمعه، کارمندان باقی مانده گفتند که توسط آقای گیج شده اند. تغییر دستورات ماسک این شرکت بعد از ظهر پنجشنبه گفت که «ساختمان‌های اداری ما» را می‌بندد و دسترسی به نشان کارمندان را تا روز دوشنبه غیرفعال می‌کند. اما در ایمیل های خود در روز جمعه، آقای. به نظر می رسد ماسک می خواهد شخصاً با افراد در دفاتر این شرکت در سانفرانسیسکو صحبت کند.

کارمندان همچنین در فهمیدن اینکه چه کسی هنوز در کارمندان است و چه بخش‌هایی از زیرساخت‌ها به حمایت بیشتری نیاز دارند تا کارها را حفظ و اجرا کنند، مشکل داشتند.

یکی از کارگرانی که می‌خواست استعفا دهد، گفت که دو روز را به دنبال مدیرش می‌گشت که دیگر هویتش را نمی‌دانست، زیرا افراد زیادی در روزهای قبل کار را ترک کرده بودند. پس از پیدا کردن سرپرست مستقیم خود، او استعفای خود را ارائه کرد. روز بعد، همه سرپرستان نیز استعفا دادند.

دیگران ساعت‌ها تلاش می‌کردند تا بفهمند در کدام تیم حضور دارند. برخی گفتند که از آنها خواسته شده بود بر وظایفی که قبلاً انجام نداده بودند نظارت کنند.

کارمندان گفتند که تغییرات در خلاء اطلاعاتی تقریباً کل داخلی رخ داده است. کارکنان ارتباطات داخلی توییتر اخراج یا کنار گذاشته شده اند و کارگران گفتند که به دنبال اطلاعات از مقالات رسانه ای هستند. آقای. ماسک در چند ماه گذشته به طور فزاینده ای نقش رسانه های سنتی را کم اهمیت جلوه داده است و به قول خودش از توییتر به عنوان یکی از بهترین پلتفرم ها برای افزایش «ژورنالیسم شهروندی» یاد می کند.

کیت کانگر گزارش کمک کرد

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما