با تشدید بحران انرژی، قیمت برق اروپا رکوردها را شکست

قیمت برق آلمان برای سال آینده، که معیار اروپا در نظر گرفته می‌شود، روز دوشنبه برای مدت کوتاهی به بالای 1000 یورو (999.80 دلار) در هر مگاوات ساعت رسید و به 840 یورو (839.69 دلار) در هر مگاوات ساعت بازگشت.

Fabian Rønningen، تحلیلگر ارشد در Rystad Energy می‌گوید: «این به هیچ وجه عادی نیست. به‌طور باورنکردنی فرار است. این قیمت‌ها اکنون به سطوحی می‌رسند که فکر می‌کردیم هرگز نخواهیم دید.»

قیمت‌ها از زمانی که گازپروم روسیه اعلام کرد خط لوله گاز نورد استریم 1 را از روز چهارشنبه به مدت سه روز تعطیل می‌کند تا کارهای تعمیر و نگهداری را انجام دهد، افزایش یافته است و این نگرانی‌ها را برانگیخته است که مسکو می‌تواند گاز اروپا را به طور کامل قطع کند، اروپا که برای ذخیره‌سازی ذخایر پیش از زمستان رقابت می‌کند. .
هنگامی که خط لوله مهم برای تعمیرات به مدت 10 روز در ماه ژوئیه غیرفعال شد، بسیاری از سیاست گذاران نگران بودند که دیگر بازنگردد. زمانی که روسیه دوباره فعالیت خود را آغاز کرد، جریان به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

بخش هسته ای فرانسه که حدود 70 درصد برق این کشور را تامین می کند نیز با تولید کمتر دست و پنجه نرم می کند و همین امر باعث افزایش قیمت انرژی کشور می شود.

جمهوری چک روز دوشنبه اعلام کرد که نشست اضطراری وزرای انرژی اروپا را هفته آینده در بروکسل تشکیل خواهد داد زیرا منطقه به دنبال راه حلی است.

کسب‌وکارها نگران هستند که در صورت کمبود برق، ممکن است مجبور شوند به طور دوره‌ای فعالیت خود را در زمستان متوقف کنند، در حالی که خانوارها ممکن است برای پرداخت قبوض گرمایشی با مشکل مواجه شوند. این رکود می تواند باعث یک رکود عمیق شود.
در روز دوشنبه دلایلی برای خوش بینی وجود داشت. رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان، گفت که ذخایر گاز این کشور در حال پر شدن است و این کشور مجبور نیست قیمت های بالایی را که در حال حاضر تحت کنترل بازار است، بپردازد.

بنا به گفته هابک، تأسیسات ذخیره گاز آلمان تقریباً 83 درصد پر است و در اوایل سپتامبر به آستانه 85 درصد خواهد رسید.

اما عدم قطعیت بزرگ باقی مانده است. به گفته Rønningen، قیمت های بالای برق برای سال آینده نشان می دهد که معامله گران فکر نمی کنند که بحران در ماه های آینده مهار شود.

بن ون بوردن، مدیرعامل شل، روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در نروژ گفت: “ممکن است زمستان های زیادی داشته باشیم که در آن باید به نحوی راه حل هایی پیدا کنیم.”
یونیپر، بزرگترین واردکننده گاز طبیعی آلمان، روز دوشنبه گفت که به کمک بیشتری از سوی دولت نیاز دارد و 4 میلیارد یورو دیگر (4 میلیارد دلار) درخواست کرد. این شرکت اعلام کرد که به دلیل کمبود صادرات روسیه، نقدینگی کمی دارد، که مجبور است برای پر کردن شکاف‌های عرضه، قیمت‌های بسیار بالایی در بازار بپردازد.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان