اوکراین: آژانس های سازمان ملل غذا، بهداشت و سایر حمایت ها را در میان جنگ ارائه می دهند |

ماتیلدا بوگنر، رئیس مأموریت ناظر حقوق بشر سازمان ملل در اوکراین، خواستار تلاش بیشتر برای حفظ و محافظت از غیرنظامیان شد.

این مأموریت از سال 2014 در این کشور حضور داشته است، زمانی که کار مستندسازی تخلفات ناشی از درگیری در شرق بین نیروهای دولتی و عمدتاً جدایی طلبان طرفدار روسیه را آغاز کرد.

خانم. بوگنر گفت که تشدید درگیری مسلحانه هشت ساله منجر به مرگ، رنج، آسیب و ویرانی بیشتر شده است.

انسان ها نه اعداد

او گفت: «ما هر روز با افراد آسیب دیده از جنگ صحبت می کنیم و موارد نقض حقوق بشر و قوانین بشردوستانه بین المللی از جمله جنایات جنگی را می شنویم و مستند می کنیم.

از آغاز تهاجم روسیه در 24 فوریه، 13560 غیرنظامی تلفات، 5614 کشته از جمله 362 کودک و 7946 مجروح داشته است.

بیشترین تلفات، 92 درصد، ناشی از استفاده از سلاح های انفجاری با اثرات منطقه ای وسیع در مناطق پرجمعیت بوده است.

“ما آن را میدانیم ارقام واقعی بسیار بالاتر است. هر یک از این چهره‌ها یک انسان هستند که جان یا سلامت آنها از دست رفته یا آسیب دیده است. بوگنر.

این مأموریت همچنین 327 مورد بازداشت خودسرانه و ناپدید شدن اجباری در قلمرو تحت کنترل نیروهای روسیه و گروه های مسلح وابسته را ثبت کرده است. در حالی که 105 قربانی آزاد شدند، 14 نفر – 13 مرد و یک زن – کشته شدند.

علاوه بر این، 39 دستگیری خودسرانه در قلمرو تحت کنترل دولت اوکراین و 28 مورد دیگر که ممکن است به ناپدید شدن اجباری تبدیل شود، ثبت شد.

خانم گفت: «بسیاری از این قربانیان، از هر دو طرف، با شکنجه مواجه شده‌اند. بوگنر، که بر آن تأکید کرد «با انسان‌ها، هر که هستند، باید با کرامت رفتار کرد“.

وی افزود که اسیران جنگی نیز باید تحت حمایت قوانین بین المللی قرار گیرند.

در حالی که مأموریت به اسیران جنگی و سایر زندانیان مربوط به درگیری در مناطق تحت کنترل دولت دسترسی دارد، این مورد برای کسانی که در مکان های دیگر نگهداری می شوند صدق نمی کند.

او گفت: «ما از فدراسیون روسیه می‌خواهیم به ناظران مستقل دسترسی کامل به همه افرادی که در رابطه با درگیری‌های مسلحانه توسط فدراسیون روسیه بازداشت شده‌اند، از جمله افرادی که توسط گروه‌های مسلح وابسته به روسیه بازداشت می‌شوند، اعطا کند.»


بسته های غذایی WFP با همکاری صلیب سرخ اوکراین بین افراد آسیب دیده از جنگ در استان خارکف توزیع می شود.

© WFP/صلیب سرخ اوکراین/Yurii Chornobuk

بسته های غذایی WFP با همکاری صلیب سرخ اوکراین بین افراد آسیب دیده از جنگ در استان خارکف توزیع می شود.

غذا در داخل و خارج از کشور

در طول جنگ، برنامه جهانی غذا (WFP) از هر فرصتی برای کمک به مردم در داخل اوکراین و خارج از آن استفاده کرده است.

برنامه جهانی غذا بیش از 200 میلیون دلار به اوکراینی‌های آواره داخلی پرداخت کرده است، در حالی که حدود 11000 خانواده در مولداوی همسایه برای پوشش هزینه‌های اضافی برای میزبانی از پناهندگان اوکراینی پول نقد دریافت می‌کنند.

بر اساس گزارش آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، در مجموع، نزدیک به هفت میلیون نفر در کشورهای اروپایی سرپناه پیدا کرده اند.

WFP گزارش داد که چند روز پس از شروع درگیری، کارکنان شروع به سرو غذای آماده و توزیع نان برای مردم اوکراین کردند.

بسته‌های حاوی اقلامی مانند گوشت یا لوبیا، روغن آفتابگردان، ماکارونی و برنج نیز در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد که در آن غذا در دسترس نیست یا دسترسی به آن دشوار است.


اولین محموله بیش از 26000 تن غذای اوکراینی تحت قرارداد صادرات دریای سیاه امروز به مقصد نهایی خود در لبنان ترخیص شد.

OCHA/Levent Kulu

اولین محموله بیش از 26000 تن غذای اوکراینی تحت قرارداد صادرات دریای سیاه امروز به مقصد نهایی خود در لبنان ترخیص شد.

صادرات غلات حیاتی است

قبل از جنگ، اوکراین یک سبد نان بزرگ جهانی بود و غذای کافی برای تغذیه 400 میلیون نفر در سال تولید می کرد.

برنامه جهانی غذا با دولت و شرکا همکاری کرده است تا صادرات غلات را از طریق بنادر کلیدی دریای سیاه و همچنین مسیرهای رودخانه زمینی جایگزین را تحت فشار قرار دهد و تسهیل کند.

هفته گذشته، اولین محموله غلات اوکراینی برای عملیات آژانس، بندر پیودنی در اودسا را ​​ترک کرد و اکنون به سمت شاخ آفریقا در حرکت است، جایی که شبح قحطی بیش از 20 میلیون نفر را در برگرفته است.

در بحبوحه بحران جهانی غذا، WFP توضیح داد که اجازه صادرات غلات اوکراینی برای تثبیت بازارهای جهانی و کاهش گرسنگی حیاتی است، اما مزایای مستقیمی نیز برای اوکراینی‌ها دارد.

بخش کشاورزی جزء ضروری اقتصاد و همچنین منبع مستقیم امرار معاش برای بسیاری از 13 میلیون شهروند ساکن در مناطق روستایی است.


در بیمارستانی در غرب اوکراین، پزشکان موفق شدند یک قطعه ترکش به طول 4 سانتی متر را خارج کنند و جان یک پسر 13 ساله را پس از زخمی شدن شدید بر اثر گلوله باران در شرق اوکراین نجات دهند.

© یونیسف

در بیمارستانی در غرب اوکراین، پزشکان موفق شدند یک قطعه ترکش به طول 4 سانتی متر را خارج کنند و جان یک پسر 13 ساله را پس از زخمی شدن شدید بر اثر گلوله باران در شرق اوکراین نجات دهند.

ارائه مراقبت های بهداشتی

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در سخنرانی خود در شورای امنیت تاکید کرد که با شروع فصل زمستان، نیازهای بشردوستانه در اوکراین به سرعت در حال افزایش است و میلیون ها نفر به کمک و حفاظت نیاز دارند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) و شرکای خود برای زمستانی چالش برانگیز آماده می شوند و درس های آموخته شده را تا کنون بررسی کرده اند.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر سازمان جهانی بهداشت گفت: «شش ماه جنگ تأثیر مخربی بر سلامت و زندگی مردم اوکراین داشته است، اما علیرغم چالش‌های فراوان، سیستم بهداشتی توانسته زنده بماند و مراقبت‌هایی را در جایی که و زمانی که بیشتر مورد نیاز است، ارائه دهد.» – عمومی.

منابع بیشتری انتظار می رود

سازمان ملل متحد با هماهنگی وزارت بهداشت و شرکا به تحویل بیش از 1300 تن تجهیزات پزشکی حیاتی به اوکراین کمک کرده است.

موارد بیشتری در راه است، از جمله ژنراتورهای برق، آمبولانس‌ها و منابع اکسیژن برای تجهیزات پزشکی، و همچنین تجهیزات برای جراحی‌های تروما و اورژانس، و داروهایی برای کمک به درمان بیماری‌های غیرواگیر.

اگرچه سیستم بهداشت اوکراین متزلزل شده است، تدروس گفت که این سیستم سقوط نکرده است.

وی افزود: «سازمان بهداشت جهانی به حمایت از وزارت بهداشت اوکراین برای بازگرداندن خدمات مختل، کارکنان بهداشتی آواره و زیرساخت‌های ویران شده ادامه می‌دهد که نه تنها برای سلامت مردم اوکراین، بلکه برای انعطاف‌پذیری و بهبود کشور ضروری است».

“چکمه هیچ سیستمی نمی تواند سلامتی مطلوب را به مردم خود در شرایط استرس جنگ ارائه دهدبه همین دلیل است که ما همچنان از فدراسیون روسیه می خواهیم که به این جنگ پایان دهد.”

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان