انتظار می رود ایوان گرشکویچ، خبرنگار وال استریت ژورنال بازداشت شده در روسیه در دادگاه حاضر شود.

گزارشگر وال استریت ژورنال که متهم به جاسوسی در روسیه است، قرار است روز سه‌شنبه در دادگاه مسکو برای تجدید نظر در مورد بازداشت پیش از محاکمه‌اش حاضر شود، پرونده‌ای که روابط بین ایالات متحده و روسیه را به پایین‌ترین حد رسانده است.

گزارشگر، ایوان گرشکویچ، 31 ساله، در اواخر ماه مارس توسط سرویس های امنیتی روسیه دستگیر شد و رسما به اتهام جاسوسی متهم شد. ژورنال و دولت بایدن به شدت این اتهامات را رد کرده و خواستار آزادی فوری او شده اند.

آقای. به گزارش زونا مدیا، وب سایت خبری روسی به نقل از سخنگوی دادگاه، گرشکویچ شخصا در دادگاه شهر مسکو حاضر خواهد شد. انتظار می رود این جلسه پشت درهای بسته برگزار شود.

دادگاه می تواند به آقای گرشکویچ به حبس خانگی منتقل شد، اما با توجه به سنگینی اتهامات علیه وی، چنین اقدامی بسیار بعید به نظر می رسید. در صورت محکومیت، آقای. گرشکویچ تا 20 سال در مستعمره کیفری روسیه محکوم است.

این جلسه یک روز پس از دیدار سفیر ایالات متحده در مسکو با آقای دکتر برگزار می شود. گرشکویچ در زندان لفورتوو در مسکو. این اولین دیدار کنسولی از زمان بازداشت او بود و به دنبال تماس های مکرر وزارت خارجه از روسیه برای اجازه دسترسی به او بود.

لین ام. تریسی، سفیر این کشور در نامه ای گفت: “او در سلامتی خوب است و همچنان قوی است.” بیانیه کوتاه منتشر شده در توییتر ما درخواست خود را برای آزادی فوری او تکرار می کنیم.

همچنین روز دوشنبه، لیندا توماس-گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد، آقای. بازداشت گرشکویچ در بیانیه ای که از طرف ده ها کشور صادر شد. او گفت: «ما از مقامات فدراسیون روسیه می‌خواهیم کسانی را که به دلایل سیاسی بازداشت می‌کنند آزاد کنند و به سرکوب شدید آزادی بیان، از جمله علیه اعضای رسانه‌ها پایان دهند.»

آقای. پرونده گرشکویچ، اولین باری که یک روزنامه‌نگار غربی در روسیه از زمان جنگ سرد به جاسوسی متهم می‌شود، باعث موجی از حمایت از سوی آقای او شد. همکاران گرشکویچ و گروه های آزادی مطبوعات.

وزارت امور خارجه هفته گذشته آقای. گرشکویچ به عنوان “به اشتباه بازداشت شده” است، به این معنی که دولت ایالات متحده او را معادل یک گروگان سیاسی می داند که به اتهامات ساختگی نگهداری می شود. این همچنین نشان دهنده نگرانی مقامات آمریکایی است که آقای. به نظر می رسد که پرونده گرشکویچ نشان دهنده سرکوب شدیدتر کرملین بر رسانه های خبری مستقل و جریان آزاد اطلاعات در داخل کشور باشد.

در حالی که سخنگوی کرملین، دیمیتری اس. پسکوف، بارها مدعی شده است که آقای. گرشکویچ “سرخ” دستگیر شد، مقامات روسیه هیچ مدرکی برای اثبات اتهامات خود ارائه نکرده اند.

یکی از پسران مهاجران یهودی شوروی، آقای. گرشکویچ در 29 مارس در حالی که در یک سفر گزارش در شهر یکاترینبورگ بود، بازداشت و به مسکو منتقل شد، جایی که دادگاه منطقه ای او را به طور رسمی دستگیر کرد. دادگاه مسکو آقای. به گزارش خبرگزاری تاس، گرشکویچ تا 29 مه در بازداشت موقت قرار دارد، اگرچه این مدت احتمالاً تمدید خواهد شد.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما