استرالیا در تهران حضور نداشت

پنجمین پنجره رقابت های انتخابی جام جهانی بسکتبال قرار است فردا در تهران آغاز شود و استرالیا یکی از حریفان ایران در این مرحله به ایران سفر نکرد. استرالیا که در بازی با ایران در زمین، میانجی مذاکرات با فدراسیون جهانی بسکتبال بود، هیچ اقدامی برای اطلاع از ویزای ایران انجام نداد.

در صورت بروز حوادث و اتفاقات اخیر در ایران، استرالیا تصمیم گرفت در نامه ای به فدراسیون جهانی با اشاره به ناامنی ایران درخواست کند میزبانی پنجمین دوره مسابقات از ایران گرفته شود و بازی ها به کشور دیگری منتقل شود. این درخواست با واکنش منفی مسئولان فدراسیون بسکتبال ایران مواجه شد. آنها اعلام کردند که از آنجایی که ایران پیش از این برای بازی با استرالیا به آن کشور سفر کرده بود، آمادگی رویارویی با این حریف را در جایی غیر از ایران ندارند.

این توافق در شرایطی صورت گرفت که به جز استرالیا، چین نیز در این گروه حضور دارد. اما چینی ها هیچ اقدامی برای دریافت ویزای ایران قبل از موعد مقرر انجام نداده اند. بلکه با تعداد زیادی نفر به ایران سفر کردند و قرار است فردا 30 فروردین به مصاف تیم ملی بسکتبال ایران بروند.

به این ترتیب تیم ملی بسکتبال با گذشت دو ماه از آخرین دیدار رسمی خود (15 شهریور – دیدار با استرالیا) در پنجره پنجم مرحله مقدماتی جام جهانی به مصاف حریف خود می رود. تیم ملی بسکتبال ایران در حال حاضر در این پنجره رقابت ها صدرنشین است و نوجوانان تیم ملی هم مانند پنجره های قبلی تعیین کننده نیستند و به همین دلیل جایگاه قابل اعتمادی در گروه F ندارند. آنها برای کسب سهم و تایید صعود خود، ضمن تاثیرپذیری از نتایج سایر تیم های هم گروه، نیازمند پیروزی در دیدارهای خانگی خود در این پنجره هستند. استرالیا از سفر به ایران خودداری کرد و باید منتظر واکنش کمیته های انضباطی مربوطه بود. پیش از این قرار بود دیدار با دو تیم چین و استرالیا روزهای 20 و 23 آبان در ورزشگاه آزادی برگزار شود. تیم ملی ایران که در گروه F مقدماتی جام جهانی قرار دارد در ششمین و پایانی مسابقات نیز باید با ژاپن (کوارتر چهارم) و چین (کوارتر هفتم) رقابت کند.

تیم ملی بسکتبال در دور اول جام جهانی (از مرحله اول تا سوم) مقابل قزاقستان دو باخت دارد و از این رو شرایط در گروه سخت است. استرالیا، چین، ژاپن، قزاقستان و بحرین رقبای ایران در این گروه هستند. البته نتایج دیدارهای مرحله اول مقابل قزاقستان و بحرین در نظر گرفته شده است و همین مشکل شرایط ایران را برای صعود پیچیده تر کرده است. به طوری که علاوه بر عملکرد و امتیاز مسابقات برگزار شده، نتایج سایر تیم ها نیز در صعود موثر خواهد بود.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances