اخبار مختصر 6 فوریه 2023 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

آژانس های سازمان ملل پس از زلزله در ترکیه و سوریه واکنش اضطراری را آغاز کردند

پس از وقوع دو زمین لرزه مهیب در جنوب ترکیه و سوریه در ساعات اولیه روز دوشنبه که نگرانی ها از وقوع یک بحران انسانی را افزایش داد، دبیرکل سازمان ملل متحد قول کمک و همبستگی این سازمان را داده است.

بر اساس گزارش ها، بیش از 1500 نفر کشته و تعداد زیادی زخمی شده اند و با ادامه تلاش های امدادی، تلفات همچنان در حال افزایش است.

سازمان های امدادی سازمان ملل متحد و شرکا تلاش کرده اند تا به هزاران قربانی گزارش شده کمک کنند.

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت، گفت: تیم‌های فوریت‌های پزشکی سازمان جهانی بهداشت برای ارائه مراقبت‌های ضروری برای مجروحان و آسیب‌پذیرترین افراد چراغ سبز نشان داده‌اند. توییت.

تیم‌های متخصص سازمان ملل متحد از دفتر ارزیابی و هماهنگی بلایای سازمان ملل متحد (UNDAC) نیز در توئیتی اعلام کردند که «آماده استقرار هستند»، در میان پست‌های هولناک متعدد رسانه‌های اجتماعی که نشان می‌دهد ساختمان‌های عظیم در حال فرو ریختن در مناطق بسیار ساخته شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که زلزله‌ای به بزرگی ۷.۸ ریشتر با زلزله‌ای تقریباً به همان شدت همراه بوده است. مرکز زمین لرزه در جنوب ترکیه بود، جایی که نزدیکی غازیانتپ – یک مرکز مهم مرتبط با سازمان ملل برای شمال سوریه – در میان شهرهای آسیب دیده بود.

اگرچه زمین لرزه ها تا دورتر از لبنان احساس شد، نزدیک به مرکز آن، حلب و ادلب در شمال سوریه نیز شاهد فروریختن هزاران ساختمان از جمله دو بیمارستان بودند.

نیازهای بشردوستانه در شمال سوریه در حال حاضر بسیار زیاد است، زیرا این منطقه خانه میلیون‌ها نفری است که به دلیل جنگ طولانی‌مدت این کشور آواره شده‌اند.

گوترش: صلح و برابری برای کشورهای فقیر از اولویت‌های اصلی سال 2023 است

ماندن در کنار دبیرکل سازمان ملل که روز دوشنبه گزارش استراتژیک خود را برای سال 2023 به مجمع عمومی در نیویورک ارائه کرد.

در صدر فهرست اولویت های او: دستور کار جدید برای صلح و برابری برای کشورهای فقیرتر.

آنتونیو گوترش با نگاهی به کوتاه‌مدت سیاسی و حرص و طمع شرکتی، اظهار داشت که عمیقاً غیرمسئولانه – و حتی غیراخلاقی – است که فکر کنیم آینده «مشکل شخص دیگری است».

دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به تهاجم روسیه به اوکراین، فاجعه آب و هوایی، افزایش خطرات هسته ای و تضعیف چندجانبه گرایی، گفت: این در حالی است که بسیاری از تهدیدات فوری جهانی نیاز به اصلاح دارند.

دبیر کل سازمان ملل در حالی که از دستور کار جدید صلح پرده برداری می کرد: برنامه سازمان ملل برای تقویت همکاری بین المللی، تاکید کرد که راه حل هایی برای آب و هوا، سیستم مالی جهانی و حل مناقشه وجود دارد.

این شامل نیروهای منطقه ای می شود که می توانند نسل جدیدی از حافظ صلح را رهبری کنند. گوترش در فراخوانی از اتحادیه آفریقا برای حمایت از بسیاری از ماموریت های سازمان ملل که هم منابع کمتری دارند و هم به طور فزاینده ای مورد حمله قرار می گیرند، توضیح داد.

سودان جنوبی: UNMISS خشونت های مرگبار در استوای مرکزی را به شدت محکوم می کند

به سودان جنوبی، جایی که ماموریت حافظ صلح سازمان ملل، UNMISS، خشونت در ایالت استوای مرکزی را که در روزهای اخیر منجر به کشته شدن حداقل 27 نفر و زخمی شدن تعداد زیادی دیگر شد، محکوم کرده است.

UNMISS در بیانیه ای اعلام کرد که حداقل 2000 نفر – عمدتاً زنان و کودکان – اکنون پس از آخرین درگیری ها که ناشی از تنش های طولانی مدت بین دامداران و جوامع میزبان است، آواره داخلی شده اند.

این هیئت از تصمیم دولت سودان جنوبی برای اعزام نیرو به مناطق آسیب دیده برای فرونشاندن تنش ها استقبال کرد.

و گفت که نیروهای حافظ صلح سازمان ملل گشت زنی ها را افزایش خواهند داد و با رهبران جامعه برای پایان دادن به خصومت ها با تمرکز بر راه حل های صلح آمیز تعامل خواهند داشت.

در دو هفته گذشته، تشدید خشونت ها حداقل 45 غیرنظامی را در کاجو-کجی و مانگالا پیام در مرکز استوا و سایر مناطق کشته برجای گذاشته است.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان