آیا «خانه اژدها» می تواند «بازی تاج و تخت» بعدی HBO باشد؟

لس آنجلس – جورج آر آر مارتین نظرات را دیده است و ایمیل ها را خوانده است.

از زمانی که «بازی تاج و تخت»، سریال فانتزی پیشگامانه HBO، در ماه می 2019 پخش شد، او به خوبی از واکنش‌ها علیه فصل آخر سریال آگاه بوده است. مارتین، مردی که در طول سه دهه گذشته با کتاب‌های متعددش جهان «تخت» را با زحمت خلق کرد و در فصل‌های پایانی سریال تلویزیونی بیشتر در حاشیه بود، نمی‌داند آیا بینندگانی وجود خواهند داشت که «خانه» را کنار بگذارند. از اژدها، اولین اسپین آف «تاج و تخت». این سریال برای اولین بار در ماه آگوست از شبکه HBO و HBO Max پخش خواهد شد. 21.

مارتین گفت: “مردم می گویند، “بازی تاج و تخت” تمام شده است، آنها مرا سوزاندند، من حتی این برنامه جدید را تماشا نمی کنم – من هیچ یک از برنامه های جدید را تماشا نمی کنم.” یک مصاحبه اخیر

وی گفت: سوال این است که شاکیان چقدر از مخاطبان «تخت» را نمایندگی می کنند؟

“یعنی ما در مورد یک میلیون نفر صحبت می کنیم؟” او درخواست کرد. “یا ما در مورد 1000 صحبت می کنیم؟ افرادی که کاری جز توییت کردن در تمام طول روز و بارها و بارها ندارند؟ من نمی دانم.”

مارتین و HBO در حال کشف کردن هستند.

سه سال پس از پایان یافتن محبوب‌ترین سریال تاریخ HBO، سرانجام شکار جانشین به پایان رسید. برای رسیدن به اینجا تلاش زیادی شد. پیش درآمدهای متعددی از «تاج و تخت» در دست ساخت قرار گرفت و یک قسمت آزمایشی برای یک اسپین آف دیگر قبل از لغو آن فیلمبرداری شد. ده ها میلیون دلار برای برنده نان آف، «خانه اژدها» ریخته شده است.

مخاطرات بالا هستند. موفقیت برای «خانه اژدها» به مدیران HBO اطمینان می‌دهد که بینندگان هوس داستان‌های «تخت» بیشتری دارند و می‌تواند منجر به نمایش‌های بیشتری شود که در وستروس و فراتر از آن اتفاق می‌افتد. علاوه بر این سریال، HBO حداقل پنج پروژه دیگر «تخت» در حال توسعه دارد.

کیسی بلویز، مدیر ارشد محتوای HBO گفت: «ترفند اینجا این است که شما نمی‌خواهید فقط سریال اصلی را بازسازی کنید. «شما می خواهید نمایشی بسازید که احساس مرتبط بودن داشته باشد و به نسخه اصلی احترام بگذارد، اما در عین حال شبیه به خودش باشد.

“این یک امتیاز بسیار مهم برای ما است.”

اما اگر اولین فیلم بیرون از دروازه نتواند مخاطبی پیدا کند، می‌تواند این سوال را ایجاد کند که آیا دنیای سینمایی تاج و تخت واقعاً معدن طلای مالکیت معنوی است که مدیران HBO امیدوارند چنین باشد.

صاحبان شرکت های جدید HBO، مدیران دیسکاوری، حجم بدهی 53 میلیارد دلاری دارند و به دنبال پس انداز بوده اند – به عبارت دیگر، اسپین آف های پرهزینه «تاج و تخت» بهتر است جواب دهند. «خانه اژدها» همچنین در فضای بلاک باستر احتمالی رقابت زیادی خواهد داشت. دو هفته پس از انتشار پیش‌درآمد، آمازون برای اولین بار «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» بسیار گران‌قیمت و جاه‌طلبی خود را عرضه خواهد کرد. آیا دو سریال فانتزی پرهزینه و پرهزینه برای برخی از بینندگان زیاد است؟

همچنین باید بر بوی تعفن چند قسمت پایانی غلبه کند که طرفداران و منتقدان را در چرخش‌های روایی سنجاق سر به خاراند. “

اما اینها چالش ها هستند.

آنچه را که «خانه اژدها» برای آن انجام داده است به این شرح است: «تاج و تخت» که بین سال‌های 2011 تا 2019 پخش شد، پربیننده‌ترین سریال تاریخ HBO بود. آن فینال بحث‌برانگیز در شبی که برای اولین بار پخش شد، نزدیک به 20 میلیون بیننده را جذب کرد – رقمی شگفت‌انگیز در دوره پخش چندپاره. «تاج و تخت» همچنین برای منتقدان خوشحال کننده بود و بیش از هر سریالی در تاریخ تلویزیون، از جمله برنده چهار بار جایزه بهترین درام، جایزه امی را از آن خود کرد.

این سریال تلویزیون را به جهات مختلفی تغییر داد – بودجه‌های هنگفت، جادوگری فنی، حوزه‌ای سینمایی که زمانی برای صفحه‌های کوچک نادر بود – که می‌توان از پایه‌های فوق‌العاده محکمی که برای اسپین‌آف‌ها ساخته بود، چشم پوشی کرد.

بلویز در مورد واکنش شدید فصل آخر گفت: «من معتقدم که این یک روایت آنلاین کمی بیشتر از زندگی واقعی است. «منظورم این است که ما اطلاعاتی در مورد افرادی که «بازی تاج و تخت» را تماشا می‌کنند، در اختیار داریم و به طور مداوم در 10 دارایی برتری است که مردم از HBO Max در سراسر جهان تماشا می‌کنند. با نزدیک‌تر شدن به اولین نمایش این سریال، شاهد بازگشت مردم هستیم و شاهد افزایش بینندگان در HBO Max برای سریال شاخص بودیم.

داستان «خانه اژدها» حدود 200 سال قبل از وقایع «بازی تاج و تخت» می گذرد. این سریال از خانواده تارگرین پیروی می‌کند – آن‌ها خدمه‌ای با موهای نقره‌ای و اژدها پرواز هستند، آن‌هایی که امیلیا کلارک (دنریس تارگرین) در سریال اصلی به شهرت رسید – درست زمانی که در شرف فروپاشی است و عواقب بدی برای قلمرو خواهد داشت. .

و در قسمت اول، عناصری وجود دارند که برای بینندگان «تاج و تخت» آشنا به نظر می رسند، از جمله گور فراوان، اژدهای متعدد و تخت آهنین. همچنین: برهنگی و عیاشی.

بیش از پنج سال طول کشید تا به این نقطه رسید. در ماه مه 2017، در حالی که فصل ماقبل آخر “بازی تاج و تخت” در شرف انتشار بود، این شبکه اعلام کرد که چهار اسپین آف احتمالی در دست ساخت دارد. یک سال بعد، یک نامزد انتخاب شد: پیش درآمدی که حدود 1000 سال قبل از رویدادهای سریال اصلی اتفاق می‌افتد.

دوام نمی آورد تا سال 2019، پس از شلیک به خلبان، شبکه قطع شد.

باب گرینبلات، رئیس سابق WarnerMedia Entertainment، جایی که او بر HBO نظارت می کرد، در ایمیلی نوشت: «وقتی اولین خلبان را دیدم، می دانستم که این سریال برای راه اندازی نیست. گرینبلات گفت که خلبان به اندازه کافی “گسترده یا حماسی” احساس نمی کند.

در آن زمان ساعت نیز در حال حرکت بود. HBO در توسعه اسپین‌آف‌ها بسیار عمدی عمل کرده بود و WarnerMedia که در آن زمان متعلق به AT&T بود، ماه‌ها از عرضه سرویس پخش جدید خود، HBO Max فاصله داشت. او نوشت: گرینبلات “از این که چیزی – هر چیزی – از IP “بازی تاج و تخت” به خطوط لوله ما وارد کند، ناامید بود.

او افزود: «من بی‌میلی کیسی و تیم برای راه‌اندازی نمایش جدید «بازی تاج و تخت» (به‌ویژه پس از واکنش‌های شدید فصل آخر سریال اصلی) را درک کردم. با این حال، در حالی که همه ما می‌دانستیم که هیچ دنباله یا پیش‌درآمدی احتمالاً هرگز به سطح نسخه اصلی نخواهد رسید، توافقی وجود داشت که باید با چیزی جلو برویم.»

خوشبختانه، این شبکه پروژه دیگری در دست توسعه داشت، پروژه ای که مارتین مدتی بر آن فشار می آورد: داستان ظهور و سقوط او از تارگرین ها، که او به طور گسترده در مورد آن در کتاب های خود نوشته بود. “خانه اژدها” از “آتش و خون” مارتین اقتباس شده است، اولین داستان در وقایع دو جلدی برنامه ریزی شده از سوء استفاده ها و درگیری های خانواده.

میگوئل ساپوچنیک، کهنه کار سریال اصلی و مجری برنامه «خانه اژدها»، گفت: «او به این داستان خاص علاقه زیادی داشت.

قبل از اینکه مارتین از یک دوست قدیمی کمک بخواهد، شبکه دو نویسنده را چرخید: نویسنده رایان کوندال، خالق نمایش علمی تخیلی ایالات متحده، “کلونی”.

کوندال به‌طور منظم در هنگام شام و نوشیدنی‌ها با مارتین صحبت می‌کرد و با آثار فانتزیست‌های دیگری مانند رابرت ای. هاوارد، جی آر آر تالکین و اورسولا کی لو گین آشنا می‌شد. مارتین گفت: «وقتی دور هم جمع می‌شدیم، می‌دانی، مثل دو طرفدار صحبت می‌کردیم. مارتین از کوندال خواست تا شروع به نوشتن پیش درآمد تارگرین کند.

مدیران HBO از آنچه در کوندال دیدند، خوششان آمد که به عنوان خالق، با مارتین و به عنوان مجری برنامه قرارداد امضا کرد. پس از اینکه ساپوچنیک، که برخی از بزرگترین قسمت‌های اصلی را کارگردانی کرد، موافقت کرد که مجری برنامه باشد، HBO سریال «House of the Dragon» را مستقیماً سفارش داد.

بلویز گفت: «آنچه در مورد آن برای من جذاب بود این بود که یک درام خانوادگی بود. هرکسی که پدر و مادر ناتنی یا خواهر و برادر یا خواهر و برادر ناتنی داشته باشد، یا گروه‌های متخاصم یک خانواده داشته باشد – فکر می‌کنم هر خانواده در آمریکا با نسخه‌ای از این موضوع برخورد کرده است.»

زمانی که کوندال روی «خانه اژدها» کار کرد، بسیار به تخصص مارتین تکیه کرد – برعکس آنچه در فصل‌های بعدی «بازی تاج و تخت» با مارتین اتفاق افتاد. در فصل‌های اولیه، مارتین فیلمنامه می‌نوشت و می‌خواند، درباره انتخاب بازیگران مشاوره می‌گرفت و از دکورها بازدید می‌کرد. اما با گذشت زمان، زمانی که مارتین عقب‌نشینی کرد و روی رمان بعدی‌اش با تأخیر «تخت‌ها»، «بادهای زمستان» تمرکز کرد، از نمایشی که توسط دی‌بی وایس و دیوید بنیوف ساخته شده بود، فاصله گرفت.

مارتین گفت: “در فصل 5 و 6، و مطمئناً 7 و 8، من تقریباً از جریان خارج شده بودم.”

وقتی از او پرسیدند چرا، او گفت: “نمی دانم – باید از دن و دیوید بپرسید.” (نماینده وایس و بنیوف از اظهار نظر خودداری کرد.)

مارتین همچنین گفت که «بادهای زمستان» – که او اذعان داشت که «خیلی خیلی دیر» است اما قول داد آن را تمام کند – از جایی که سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) پیش رفت، فاصله دارد.

او گفت: “پایان من بسیار متفاوت خواهد بود.”

مارتین گفت که از «تاج و تخت» همان کاری را می‌خواهد که مارول انجام داده است – دنیایی را ایجاد کرد که دیزنی همچنان به استخراج آن ادامه می‌دهد و طرفداران با اطمینان برای تماشای آن حاضر می‌شوند. سال گذشته، او قراردادی کلی با HBO امضا کرد و به طور فعال با سایر اسپین‌آف‌ها در توسعه مشارکت داشت.

بلویز گفت: «جرج، برای ما، در این فرآیند منبع واقعاً ارزشمندی بوده است. “او به معنای واقعی کلمه خالق این جهان است. او مورخ، خالق و حافظ آن است. بنابراین من نمی توانم تصور کنم که نمایشی را اجرا کنم که او به آن اعتقاد نداشته یا آن را تایید نکرده است.”

در مورد مجموع بینندگان، بلویز گفت که انتظار نداشت «خانه اژدها» با «بازی تاج و تخت» برابری کند. اما او همچنان امیدوار بود که موفقیت آمیز باشد و زمینه را برای اسپین آف های آینده فراهم کند.

بلویز گفت: «هیچ دنیایی وجود ندارد که ما انتظار داشته باشیم این کار از جایی که نسخه اصلی متوقف شد ادامه یابد. «فکر می‌کنم نمایش خیلی خوب اجرا خواهد شد. اما باید به تنهایی کار را انجام دهد تا مردم را وارد کند و بینندگان را حفظ کند.»

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances