آنجانا مالیک هنرمندی که بدون دست نقاشی می‌کند می‌گوید «من دست ندارم اما رویاهایی برای فتح دارم» فرهنگ نیوز

هنرمند با توانایی های متفاوت در ریشیکش: مواقعی وجود دارد که احساس می کنیم زندگی ناعادلانه است، اما می دانیم که تنها چیزی که لازم است یک میل قوی برای عبور از آن است. آنجانا مالیک با توانایی های متفاوت یک نمونه زنده از آن است. او دست ندارد اما آرزوی تسخیر رویاهایش را دارد. این “هنرمند بی دست” 38 ساله که زمانی در خیابان های ریشیکش گدا بود، با روحیه تزلزل ناپذیر خود مسیر جدیدی به زندگی خود بخشید. در حالی که او را می‌توان تنها یکی از یک میلیون هنرمند دید، تصمیم گرفت به خود هویت جدیدی بدهد که از طریق نقاشی‌هایش بیان می‌کند.

آنجانا مالک کیست؟

آنجانا مالیک یک هنرمند 38 ساله با توانایی های متفاوت است که بدون دست و کمر و پاهای ناقص به دنیا آمد. آنجانا نوجوانی که در نائینتال به دنیا آمد و بزرگ شد، تصمیم گرفت از خانه اش فرار کند زیرا احساس می کرد زندگی اش معنایی ندارد. او نمی دانست که زندگی برنامه های دیگری برای او دارد. او به ریشیکش رسید با این امید که به زندگی خود معنا بدهد. اگرچه در ابتدا گدایی تنها گزینه او برای حفظ خودش بود، اما تنها کاری که می‌توانست انجام دهد این بود که کنار جاده بنشیند و نام لرد راما را روی یک کاغذ بنویسد و مردم پول او را اهدا کنند.

یک روز او در گوشه جاده نشسته بود و یک خودکار بین انگشتان پا گرفته بود و نام لرد راما را می نوشت که توجه یک خارجی به نام استفانی را به خود جلب کرد که در حال بازدید از “محل حماسه ها” (ریشیکش) بود.

همچنین بخوانید: مثبت بودن بدن: 5 راه برای غلبه بر شرمساری بدن و پرورش عشق به خود

چگونه زندگی آنجانا تغییر کرد؟

استفانی با دیدن اراده آنجانا برای انجام کاری مجذوب و تحت تأثیر قرار گرفت. زمانی بود که استفانی به آنجانا ایده داد که با انگشتان پا نقاشی کند و او را تشویق کرد تا نقاشی را شروع کند.

“من در ابتدا در مورد برداشتن این گام تردید داشتم زیرا در مورد آن مطمئن نبودم. اما استفانی به من کمک کرد و مرا راهنمایی کرد تا هنر نقاشی را بیاموزم و در واقع رنگ‌ها را در زندگی من پر کرد.»

او اولین کسی بود که به من ایمان آورد و هنر من را جدی گرفت و مرا از طریق آن راهنمایی کرد. آنجانا به زی نیوز گفت: من همیشه از او سپاسگزار خواهم بود.

آنجانا امروز کجاست؟

آنجانا به زودی شروع به نقاشی چهره هایی از خدایان مانند لرد شیوا، لرد گانشا، الهه دورگا و بسیاری دیگر کرد. او خیلی زود شروع به فروش نقاشی هایش کرد تا نیازهای روزانه اش را برآورده کند. او از رنگ های پوستر و برگه های سایز A4 برای نقاشی استفاده می کند. آنجانا به زی نیوز گفت: من دیگر نیازی به التماس ندارم و خداوند در قالب افرادی که تابلوهای من را می خرند و به من کمک می کنند تا نیازهایم را برآورده کنم، صلوات می فرستد.

«یک بار یکی از بازدیدکنندگان به من این ایده را داد که هنرم را در اینستاگرام منتشر کنم. آنجانا به زی نیوز گفت: پسر برادرم حساب کاربری من در اینستاگرام را مدیریت می کند و این به هنر من کمک کرده است تا به کاربران اینترنتی برسد. آنجانا در ادامه توضیح داد: «نقاشی‌های من به من کمک می‌کنند از 500 روپیه تا 3000 روپیه در روز درآمد داشته باشم و به من کمک می‌کنند تا از مخارج خود مراقبت کنم.

امروز، او در نزدیکی Swarg Ashram در Rishikesh نشسته است و هنر او توجه بسیاری از مردم را به خود جلب می کند و به عنوان “هنرمند ویژه” شناخته می شود. هنر آنجانا منبع اصلی درآمدی است که به او کمک می کند تا یک خانواده پنج نفره را اداره کند. او آرزو دارد در آینده بیشتر در مورد نقاشی ها بیاموزد و کشف کند.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما